10 másodperces Windows-bootolás új BIOS-szal
A SecureCore Tiano névre keresztelt technológia az optimalizált UEFI-rutinoknak köszönhetően képessé tesz egy PC-t arra, hogy az indító gomb megnyomásától számított egy másodpercen belül megkezdje az operációs rendszer betöltését, és a tízedik másodpercben már használható állapotba is kerül Windows - nyilatkozta büszkén Steve Jones, a Phoenix vezető kutatója. Természetesen a villámgyors bootoláshoz optimális hardverkörnyezetre van szükség, így elengedhetetlen egy SSD-tároló megléte. A szakember szerint egy számítógép induláskor több milliárd műveletet kell elvégezzen, a cég ezen műveletek számát redukálta, hogy minimálisra csökkenthessék a bootolás idejét. Az új Firmware-t elsőként az Intel építi be alacsony fogyasztású (CULV) notebookjaiba, a későbbiekben pedig más gyártók termékei is sorra kerülnek majd.
A technológiát kidolgozó cég együttműködik a Microsofttal, hogy tökéletesítsék a sebességnövelő technológiát, melynek piaci bevezetése a közeljövőben várható. A 10 másodperces bootolást szemléltető videó megtekinthető a Youtube-on.
Kapcsolódó cikkek
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- A Microsoft beindította Fix It javítószolgáltatását
- 5 kritikus Windows javítás az áprilisi frissítőcsomagban
- Három hónap múlva végleg véget ér a Windows 2000 támogatása
- Újabb veszélyes Java sebezhetőség a Windows-on
- A régi Windowsok napjai meg vannak számlálva
- Befoltozza a 17 éves Windows-rést a Microsoft
- 17 éves rés a Windowson
- SUMo 2.7.5.86
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.