Több zenét vásárolnak az illegális letöltők
A Demos és az Ipsos Mori közvélemény-kutatók 1000 16 és 50 év közötti, internetkapcsolattal rendelkező brit polgárt kérdeztek zene-beszerzési szokásaikról. Mintegy tizedük vallotta be, hogy szokott olyan zenefájlokat letölteni az internetről, amelyek után nem fizetnek jogdíjat. Ez a csoport ugyanakkor fejenként átlag 77 fontot költ évente legális hanghordozók vásárlására, 33 fonttal többet, mint azok, akik saját állításuk szerint soha nem töltöttek még le fájlcserélő oldalakról. Mark Mulligan, a Forrester Research kutatója az Independent-ben idézett kommentárjában elmondta, hogy a magyarázat kézenfekvő: többnyire azok töltenek le nem jogtiszta zenefájlokat az internetről, akiket érdekel a zene. Ők pedig ha tehetik, fizetni is hajlandóak a legális CD-kért, mondjuk, mert gyűjtők, esetleg a jobb hangminőség miatt, vagy mert egy újdonság valamivel hamarabb ér a boltokba, mint a fájlcserélőkhöz.
A felmérést annak kapcsán végezték, hogy a brit parlament megszavazott egy olyan törvényt, amelynek értelmében jövő áprilistól a szerzői jog által védett fájlokat cserélők és letöltők internet-kapcsolatát figyelmeztetés után ki is kapcsolhatják. Sok korábbi kutatás ugyanakkor azt bizonyítja, hogy a fájlcserélő oldalakról ingyen töltögetők hajlandóak lennének fizetni a zenéért, amennyiben a zeneipar végre lemondana az extra-profitról és ésszerű áron kínálnák a zenéket az interneten.
Kapcsolódó cikkek
- Online iTunes-t tervez az Apple?
- Újabb zenemobilt kínál az LG
- PC működő gitárerősítőbe építve
- Most tessék a gramofonba kukkerezni, mert táncolok!
- Egymilliárd ember látta Lady Gaga videóit a neten
- Online zenebolttal érkezik az Ubuntu 10.04
- Na de ki lesz Magyarország NetMiniszterelnöke? 2.
- Pert nyert kiadójával szemben a Pink Floyd
- Jelentősen csökkent az illegális zeneletöltések száma Amerikában
- Tízmilliárd letöltés az iTunes-ról
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.