Két üzletág - vezető pozíció
Schwabo Kft.
A bankkártyaüzletág legfontosabb területe a bankkártyakezelők (POS) forgalmazása, a kezelőszoftverek fejlesztése, a hálózatok telepítése, üzemeltetése, az üzleti kártyakezelő rendszerek fejlesztése, valamint az egészségügyi kártyarendszerek fejlesztése.
A professzionális hardverfelépítésű és a különböző banki igényekhez jól alkalmazkodó szoftverrel ellátott POS-okat elsősorban a kártyaüzletágban érdekelt hazai bankok részére értékesítik. Referenciáik jól mutatják, hogy a kártyaüzletágban érdekelt bankok szívesen dolgoznak a Schwabo Kft.-vel, ami annak köszönhető, hogy az igények széles skáláját lefedik a forgalmazott POS-ok, a kft. által kínált szoftverválaszték és az országos szervizháttér.
A cég nagy hangsúlyt helyez a szoftverfejlesztésre: jelenleg hét fejlesztőmérnökük biztosítja, hogy a különböző banki és kereskedői igényekre minél hatékonyabban tudjanak reagálni. A fejlesztők folyamatosan dolgoznak azon, hogy a rohamosan fejlődő technikai lehetőségeket adaptálják a készpénzkímélő fizetési rendszerek kialakítására, továbbfejlesztésére.
A Schwabo Kft. élenjár a hazai piacon a szállított terminálok vevőszolgálati támogatásának biztosításában. A vevőszolgálat szakemberei jól ismerik a bankkártya-elfogadással kapcsolatos banki előírásokat, jártasak a kommunikációs hálózatok kialakításában, és nem jelent gondot a pénztárgéprendszerekhez történő illesztés sem.
A telepített POS-ok üzemeltetését két szinten valósítják meg: a POS működésének biztosítása és a folyamatos biztonságos üzem fenntartása érdekében részben "forródrótos" támogatást biztosítanak felhasználóik részére, részben országos szervizhálózatukkal állnak rendelkezésre a meghibásodott berendezések javítására, szükség esetén cseréjére. A kft. 32 főfoglalkozású dolgozójának mintegy 40 százaléka rendelkezik felsőfokú képesítéssel. A vevőszolgálati munkát a Schwabo Márkaszerviz és a Schwabo Bankkártya Kft.-vel évek óta szerződéses kapcsolatban lévő 27 cég mintegy 60 képzett szakembere végzi.
A másik szintet a bankkártya-elfogadást támogató terminálfelügyeleti rendszer üzemeltetése jelenti, ez biztosítja a terminálok működéséhez szükséges paraméter letöltését és a bankkártyás tranzakciók begyűjtését.
Az érdekes elnevezésű "Tankolj és hajts!" üzletáguk profiljába a járműazonosító és üzemi adatgyűjtő rendszerek forgalmazása, a kútvezérlő rendszerek fejlesztése és forgalmazása, az automata üzemanyagtöltő rendszerek, tranzakció-begyűjtő és -feldolgozó rendszerek, illetve a komplett üzemanyag-ellátást ellenőrző és elszámoló rendszerek tartoznak.
Kapcsolódó cikkek
- A Yahoo számokkal bizonyítja, hogy alacsony a Microsoft ajánlata
- KÜRT: sikeres kuvaiti biztonsági intelligencia projekt
- Megvenné a VIA-t az nVidia?
- Magyar Telekom: 74 forintos osztalékjavaslat
- Az Avid erősíti online ügyfélszolgálatát
- S&P: negatív figyelőlistán a Deutsche Telekom
- A BMC Software megvásárolja a BladeLogicot
- Gondban a Siemens
- A DT 20 százalékot szerez az OTE görög távközlési cégben
- A Ricoh újra a fenntartható vállalatok 100-as listáján
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.