Nincs más út, mint a tudás alapú társadalom
Számvetés és jövőkép kialakítása zajlott a kormányzat, az üzleti szektor, az önkormányzatok, szakmai szövetségek között azon a ma véget ért kétnapos konferencián, amelyet együttműködésre törekvés, egymás érdekeit figyelembe vevő gondolkodás és konstruktív párbeszéd jellemzett. Az esemény kiemelkedő látogatószámából kiderült, hogy az infokommunikációban érintett üzleti résztvevők már a válságból való kilábalásra készülnek. A kormányzati projektek közül az önkormányzatoknál 2011-ig bevezetendő, úgynevezett ASP (Alkalmazásszolgáltató Központ) rendszert kísérte a legerősebb figyelem. Az információs társadalom építéséről szóló dialógusban többen kiemelték, hogy a szektornak sok a dolga és nagy a felelőssége a digitális szakadék feltöltésében, de az üzleti résztvevők önerejükből ezt a feladatot nem tudják ellátni a kormányzat és a társadalmi szervezetek támogatása nélkül. A hírközlési és távközlési dialógusban az önkormányzatok azt hangsúlyozták, hogy igényeik ellenére nem minden településen van szélessávú internet elérési lehetőség, és így komplett társadalmi rétegek maradnak ki a netpolgárok sorából.
Oszkó Péter pénzügyminiszter a költségvetés helyzetéről, a sarokszámokról, az ide vezető okokról, következményekről számolt be.
„A résztvevők idén minden korábbi konferenciánál aktívabban nyilvánítottak véleményt és kapcsolódtak bele a programokba, ami azt mutatja, hogy eredményre törekvő, konstruktív párbeszédre egyre nagyobb igény van” – mutatott rá Demcsák Mária, a Piac és Profit főszerkesztője, a konferencia rendezője.
A konferencián kiderült, hogy a résztvevők szerint helyes döntés volt egy kézbe helyezni az infokommunikációs irányítást, és ezt a következő kormányzatnak is érdemes lesz megtartania. A konferencián a kormány témafelelőse, Baja Ferenc infokommunikációért felelős kormánybiztos, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkárának beszélgető partnerei volt például Drajkó László, a Microsoft ügyvezető igazgatója, Papp István, a Magyar Telekom vezérigazgató helyettese, Molnár Gyula polgármester, a TÖOSZ elnöke, Pettkó András országgyűlési képviselő, Stumpf István, a Századvég Alapítvány elnöke. Az eseményen előadást tartott Oszkó Péter pénzügyminiszter és Varga Zoltán önkormányzati miniszter is.
A tanácskozás érdekessége volt, hogy a parlamenti pártok infokommunikációs szakértői ismertették pártjuk információs társadalom programját.
Bővebb információk a www.e-magyarorszag.hu weboldalon találhatóak.
Kapcsolódó cikkek
- Hét regionális központja lesz az e-önkormányzati szolgáltatásoknak
- Virtuális falu lesz Ivád
- Portál készül közigazgatási tudásmegosztási fókusszal
- Megvette a parlament az új képviselők számítógépeit
- Jóri András: illetéktelenek nem férhettek hozzá az ügyfélkapus adatokhoz
- Szegedé a szeged.hu domainnév
- Hétvégén próbaüzemben a megújított magyarorszag.hu
- Feljelentést tesz az OVI a honlapjával kapcsolatos visszaélés miatt
- Személyi helyett e-ID
- A szomszéd PC-je mindig zöldebb?
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.