Hamis Microsoft vírusirtó terjed
Genda Csongor Zoltán, 2010. február 26. 09:10
A Microsoft közleményben hívta fel az internetezők figyelmét egy hamis, a cég márkajelét hordozó biztonsági szoftver terjedésére.
A redmondi vállalat meg sem lepődött az álvírusirtó felbukkanásán, a cég munkatársai inkább azon csodálkoztak, hogy miért tartott ilyen sokáig, amíg elkészült a másolat. Az alkalmazás megalkotói a Security Essentials 2010 nevet adták terméküknek, és megkezdték annak terjesztését. A Microsoft szerint azonban a kísérteties hasonlóság ellenére is könnyen be lehet azonosítani az álszoftvert, ugyanis az fizetős frissítés letöltésére szólítja fel a felhasználókat, és köztudott, hogy a védelmi program ingyenes az eredeti Windows-t használóknak. A hamis vírusirtó készítői úgy próbálják rávenni az internetezőket az aktiválásra, hogy a regisztrációs adatbank módosítása által hibaüzeneteket jelenítenek meg a képernyőn bizonyos programok indításakor, vagy egyes weboldalak lehívásakor. Ezen kívül azonban egyéb kellemetlenségeket is okoz még az álalkalmazás, például megváltoztatja a háttérképet, és letiltja a Task Manager-t is.
A hackerek célja a hamis vírusirtóval, hogy pénzt csaljanak ki a gyanútlan áldozatokból az értéktelen update-ek letöltése által.
A hackerek célja a hamis vírusirtóval, hogy pénzt csaljanak ki a gyanútlan áldozatokból az értéktelen update-ek letöltése által.
Kapcsolódó cikkek
- A vírusokat nem érdekelte az áprilisi választás
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- Maces kártevő szedi áldozatait
- Letölthető a Windows 7 Touch Pack
- A Zeusz már a firefoxosokat is fenyegeti
- A Microsoft beindította Fix It javítószolgáltatását
- Conficker a csúcson, újoncok a páston
- Fertőzött XP-s gépeken nem telepíthető a Windows frissítés
- 5 kritikus Windows javítás az áprilisi frissítőcsomagban
- Újabb veszélyes Java sebezhetőség a Windows-on
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tudjuk, hogy fontos, de mégsem védjük eléggé
Egy sikeres kibertámadáshoz elég lehet egyetlen hiba, egyetlen sérülékenység is a rendszerben, amit a támadók ki tudnak használni. Sosem jön jól egy kibertámadás, de ha mégis megtörténik a baj, akkor jellemzően a lehető legforgalmasabb időszakban, például egy mozgalmas karácsony előtti hajrában fog, amikor minden információ és perc igazán számít. De miért érdemes erőforrást biztosítani az IT védelemre a kisvállalatoknak is? Durmics Tamás, a Biztonság Akadémia alapítója, etikus hacker választ ad rá.
2024. november 27. 18:10