Kínai célkeresztben az ENSZ és a Dalai Láma
Számtalan esetben felmerült már a gyanú, miszerint a kínai hackerek a felelősek a különböző kormányzati és nagyvállalati IT-rendszerekbe való behatolásért, most újabb, ezen feltételezést megerősítő bizonyítékot találtak a Shadowserver alapítvány és az Information Warfare Monitor kutatócsoport munkatársai. A szakemberek vizsgálatai szerint az ázsiai ország dél-nyugati részén fekvő Chendgu tartományában ismeretlen bűnözők egy olyan kémhálózatot üzemeltetnek, amellyel különböző kormányhivatalokat, így az ENSZ-t, az indiai minisztériumokat és a Dalai Láma irodáját is megfigyelik. A biztonságspecialisták közölték, hogy csupán a tibeti vallási vezető számítógépén legalább 1500 elektronikus üzenetbe nyertek bepillantást a tavalyi esztendőben a rosszfiúk. A részletes kutatások során azonban az indiai kormány bizalmas dokumentumaira is rábukkantak a szakemberek. A hackercsoport tagjai közül kettőt beazonosítottak a Shadowserver munkatársai.
A kínai hatalom természetesen most is tagadta, hogy bármi köze lenne az internetes bűnbandához.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét munkába álltak a levélszemétküldők
- Trójaiak, férgek, robothálózatok
- Webáruházban árulnak lopott iTunes hozzáféréseket
- Veszélyes Facebook, mérgezett Google
- Intenzíven zajlik a vaterás csalás felderítése
- WikiLeaks - Hackertámadás érte a svéd kormány honlapját
- WikiLeaks - Kína, a Google és a kínai kiberhadsereg
- Támadások bénítják a Wikileaks oldalát
- Egy svéd informatikai cég elismerte, hogy megtámadták a WikiLeaks oldalait
- Nemzetközivé vált a 24 órás hackerverseny
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.