Orosz kém a Microsoftnál
A szóban forgó személy 2009 ősze óta él az USA-ban, s álcából elhelyezkedett a redmondi konszernnél szoftvertesztelőként. A hatóságok azonban kiderítették, hogy Alekszej Karetnyikov egy román szoftverfejlesztő cégnek is dolgozott, s azzal a céllal küldték az országba, hogy adatokat lopjon. A rendőrségi jelentés szerint az orosz spion még csupán most próbált beilleszkedni, a kémkedési munkának még csak az elején volt, fontos információkhoz nem fért hozzá. Ezt megerősítették a szoftveróriás képviselői is. Mivel a hatóságok nem tudtak elegendő bizonyítékot összegyűjteni, így nem tudtak pert indítani Karetnyikov ellen, ezért kitoloncolták, s hazaküldték szülőhazájába a kémkedéssel gyanúsított orosz állampolgárt.
Az FBI közleménye szerint ő már a 12. spion, aki egy szervezett banda tagjaként az Egyesült Államokban tevékenykedett.
Kapcsolódó cikkek
- Vizsgálat indult az Apple kínai beszállítóinál
- 120 millió dollárt fizet az SAP az Oracle-nek, hogy ne legyen büntetőper
- Ismét több száz millióra büntették a Microsoftot
- Magyar cégek kifogásolják a 25 milliárdos központosított szoftver-tendert
- Szabadalomsértéssel vádolják Kínában a Microsoftot
- 140 milliót fizet a Microsoft szabadalomsértés miatt
- Ezúttal a Microsoft nyert pert az Alcatel-Lucent ellen
- A Microsoft 761 millió dollárral rendezte jogvitáját a RealNetworks-el
- 150 millió dolláros Microsoft-Gateway kiegyezés
- 536 millió dolláros Microsoft-Novell kiegyezés
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Karácsony a virtuális térben
A mesterséges intelligencia része a mindennapoknak, legyen szó munkavégzésről, oktatásról, tudományos kutatásokról, vagy éppen a karácsonyról. Az ünnepet is képes tökéletesen reprodukálni a technológia, általa olyan hangulatot, enteriőrt lehet előállítani, amire mindenki vágyik.
A LAMAX négy új stílusos hangszórót jelentett be
A LAMAX négy Bluetooth hangszóróval bővítette audiotermékeinek körét, amelyek tökéletesen ötvözik a teljesítményt, a dizájnt és a megfizethetőséget. Az új termékek közt találunk kompakt, alig több mint 300 gramm súlyú hangszórót, és nagyteljesítményű, akár 50 watt teljesítményre képes hangfalat, mindezt megfizethető árkategóriában. Az eszközök mindegyike támogatja a Bluetooth 5.3 technológiát, emellett a csomagban megtalálható 3,5 mm-es AUX kábellel is csatlakoztathatunk eszközt hozzájuk.