Első ízben indult büntetőeljárás internetkalózkodás miatt Ukrajnában

MTI Sajtóadatbank, 2010. augusztus 16. 09:21

A szerzői jogok megsértése miatt indítottak büntetőeljárást az ukrán hatóságok egy Luhanszk megyei lakos ellen, aki zeneszámok, filmek, számítógépes programok és játékok ezreinek kalózmásolatait kínálta letöltésre internetes fájlmegosztó oldalakon.

Szergej Csubar ezredes, a Luhanszk megyei rendőrség gazdasági bűnözés elleni részlegének helyettes vezetője a sajtónak elmondta, hogy az eljárás alá vont internetes kalóz haszonszerzés céljából több honlapot hozott létre, lehetővé téve az ezekre látogató felhasználók számára fájlok letöltését a rapidshare, depositfile, letitbit és más hasonló fájlcserélő szerverekről. Mint közölte, a lefülelt személy a rendszert a lakásáról működtette adta hírül a korrespondent.net internetes ukrán hírportál.

 A jelentés szerint a nyomozás megállapította, hogy a gyanúsított a honlapjain mintegy háromezer zenei albumot és filmet, legalább ennyi számítógépes programot és játékot, valamint egyéb szerzői jogi védelem alá eső szellemi terméket kínált letöltésre. Ezenkívül lehetővé tette az oldalakat felkeresők számára több mint kétezer mozi- és pornófilm online megtekintését a net.ua domomainen.

 Csubar azt is elmondta, hogy Ukrajnában első ízben indult büntetőeljárás szerzői jogok hasonló módon történt megsértése miatt. Megjegyezte, hogy a kollégái hatalmas munkát végeztek, hogy megfelelően dokumentálhassák az internetes bűncselekményt.

 A rendőrtiszt szerint a luhanszki nyomozók felvették a kapcsolatot az illegálisan terjesztett termékek szerzői jogainak tulajdonosaival. A külföldi szakemberek számításai szerint az ukrán internetes kalóz, aki tavaly ősztől folytatta törvénytelen cselekedeteit, viszonylag nem nagy, mindössze 26 ezer hrivnya (kb. 700 ezer Ft) értékű kárt okozott az érintett cégeknek.

 

Kulcsszavak: jog szoftverkalózkodás

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg

A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.

2024. november 17. 16:55

Közepes kialakítású Thermaltake toronyház rejtett csatlakozós alaplap-támogatással

A Thermaltake, a prémium PC-hardvermegoldások vezető márkája bejelentette a Ceres 350 MX közepes kialakítású toronyház megjelenését, amely 7 színben érhető el: fekete, Snow, Matcha Green, Hydrangea Blue, Racing Green, Bumblebee és Bubble Pink. A Ceres 350 MX egy ATX-toronyház, melynek tervezésekor a vizuális megjelenés volt fókuszban. Támogatja a legújabb rejtett csatlakozós alaplapokat a kiváló kábelmenedzsment érdekében. Ezenkívül ez a gépház két cserélhető előlapi panellel érkezik, lehetővé téve a PC-rajongóknak az általuk preferált kialakítás kiválasztását. A felhasználók a Ceres 350 MX-et egy 2,1 hüvelykes, kör alakú LCD-panelkészlettel is bővíthetik egy még szemkápráztatóbb build eléréséért.

2024. november 16. 13:31

Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot

A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták. 

2024. november 15. 18:00

Ultramagas képfrissítési sebességgel érkezik az új AGON PRO monitor

Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – kibővíti professzionális gaming arzenálját az AGON PRO AG276FK modellel, amely egy 27 hüvelykes (68,6 cm) Full HD gaming monitor Fast IPS panellel, és lenyűgöző 520 Hz képfrissítési sebességgel. Az AGON PRO ultramagas képfrissítési sebességű monitorcsaládjának legújabb tagja kiegészíti az AG246FK (540 Hz) és az AG256FS (390 Hz) nagy teljesítményű esport modelleket, újabb erőteljes eszközt biztosítva ezáltal a versenyző játékosok számára a győzelemért folytatott küzdelemben.

2024. november 15. 16:31

A magyarok leggyakoribb jelszava az “123456”

Az idei évben Magyarországon az „123456” a leggyakoribb jelszó, ami új trendet jelez. Ugyanakkor a tavalyi győztes, az „admin” idén fel sem került a listára, globálisan pedig csak a 97. helyen áll.

2024. november 15. 11:50

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06