A Facebook alapítói is csatlakoztak Bill Gates filantróp kampányához
Az idén júniusban elindított program keretében az újakkal együtt eddig 57 amerikai milliárdos vállalta, hogy még életében vagy halála után jótékony célokra fordítja magánvagyonának legalább a felét. A csatlakozók erre egy nyilvános levélben tettek ígéretet, felfedve motivációikat is. Az adakozók listája és a levelek online elérhetők a www.thegivingpledge.org címen.
"Az emberek rendszerint karrierjük késői pontjáig várnak, hogy valamit visszaadjanak. De miért várni, amikor már most annyi a teendő?" - tette fel a kérdést a világ legfiatalabb milliárdosai között számon tartott Zuckerberg, aki szeptemberben 100 millió dollárral (hozzávetőleg 21 milliárd forinttal) támogatta az anyagi nehézségekkel küzdő newarki állami iskolákat.
"Alig néhány hónap alatt jelentős haladást sikerült elérni" - értékelte a kampány állását Warren Buffett, a Berkshire Hathaway nevű befektetési holding fő tulajdonosa és vezetője. Buffett, aki a világ egyik leggazdagabb embere - a Forbes magazin idén 45 milliárd dollárra (9450 milliárd forintra) becsülte vagyonát -, 2006-ban nyilvános ígéretet tett arra, hogy eladakozza magánvagyonának 99 százalékát.
Gates is jó példával jár elöl a jótékonykodásban: már eddig több mint 28 milliárd dollárt (5880 milliárd forintot) adományozott a feleségével közösen létrehozott Bill és Melinda Gates Alapítványnak.
Gates és Buffett szeptemberben kínai milliárdosok körében is próbálta népszerűsíteni a filantrópia gondolatát egy pekingi fogadáson, jövő márciusban pedig hasonló célból Indiába utazik a páros.
A Forbes szerint az Egyesült Államokban több mint 400 milliárdos él, több, mint a világ bármely másik államában. Az Indianai Egyetem filantrópiakutató központjának becslései szerint az országban az egyéni adományok összege 2009-ben meghaladta a 227 milliárd dollárt - 47,67 billió forintot -, ami a gazdasági válság ellenére mindössze 0,4 százalékkal marad el az előző évitől.
Kapcsolódó cikkek
- Idén is várja a felajánlásokat a jótékonysági aukciós portál
- Ajándékozd el régi számítógéped!
- Adományozz okostelefon segítségével!
- Adományvonal szeptemberben és októberben a fogyatékkal élők lakóotthonáért
- A Microsoft szoftverekkel támogatja a nonprofit szervezeteket
- NJSZT: számítógépek a vakok és gyengénlátók számára
- Koraszülötteken segít a Telekom Adományvonal
- A Google 2,7 millió dollárral támogatja a digitális újságírást
- Támogatói program: számítógépre pályázhatnak rászoruló fiatalok
- Bill Gates árulja a Microsoftot
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.