Gnómeó, Júlia és a HP
A néhány hete bemutatott Shakespeare-átiratban, a Gnómeó és Júlia című filmben - amelyben a két ellenséges családot aranyos kerti törpék törpék alakítják - a számítástechnika is főszerepet játszik: az alkotók a HP Z munkaállomását és DreamColor kijelzőjét alkalmazták. A Starz Animation által készített filmet február 10. óta játsszák a hazai mozik.
Shakespeare klasszikus szerelmi történetének törpékre átírt mutációja, a Gnómeó és Júlia, digitális 3D technológia segítségével készült; zenéjét Elton John komponálta. Az animációs film megszületését 11 éves előkészület előzte meg, míg a film koncepcióját vászonra vitte a számítógépes technikák használatában élenjáró Starz Animation.
A cég a Gnómeó és Júlia elkészítésének teljes folyamatában használta a HP Z munkaállomásait, a modellezési feladatoktól a megvilágításon keresztül, egészen a speciális hatások elkészítéséig. A Z munkaállomások olyan többszálas alkalmazások esetén ideálisak, mint például a mérnöki munka, a 3D-s grafikai tervezés, az egészségügyi és pénzügyi terület, vagy az olajkitermelés.
A Starz Animation a HP DreamColor kijelzőjét használta a film tervezése során, amellyel az alkotók számára lehetővé vált, hogy a precíz eredmény érdekében a színárnyalatokat mindig a maguk mélységében, valósághűen láthassák. A képernyő 1 milliárd aktív színt tud ábrázolni, ami 64-szerese a hagyományos kijelző teljesítményének.
Kapcsolódó cikkek
- Első HP 27 hüvelykes minden egyben munkaállomás
- Új színes HP LaserJet nyomtatók az irodai produktivitás fokozásáért
- Új notesz-erőgép Intel Extreme „Sandy Bridge-E” proceszorral
- Hatmagos noteszgép munkaállomás teljesítménnyel
- HP ENVY 14 Spectre Ultrabook törésálló üvegházban
- HP-bejelentések a CES előtt
- Biztonsági intelligencia megoldások a szabályszegések megfékezésére
- Új irányzatok és nyomtatócsaládok a HP-tól
- Intel Carlow munkaállomás-platform
- Nem változtat stratégiáján a romokban lévő HP
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.