Sharp nyomtató-szkenner - okos-telefonra emlékeztető kezelőpanellel
Az irodai dokumentumkezelő rendszerek újgenerációs modellje úgynevezett "finger-swipe" - vagyis az okostelefonokéhoz hasonló - érintőképernyős felhasználói kezelőfelülettel rendelkezik, elősegítve az egyszerű használatot és a hatékonyságot. A Sharp által most bemutatott új MX-2610N és MX-3110N modelleken10,1hüvelykes kezelőpanel található, amin a felhasználók az ikonok érintésével kattinthatnak, görgetve lapozhatnak az egyes dokumentumok, funkciók és beállítások között. A Sharp hisz abban, hogy – az okostelefonokhoz hasonlóan – ez az új kényelmi funkciós és innovatív fejlesztés forradalmasíthatja az MFP-k mindennapi használatát és az irodai rendszerekkel történő mindennapi interakciót.
„Ez az új fajta kezelőfelület valóban intuitív, éppen ezért vált olyannyira népszerűvé más készülékeknél, pl. okostelefonoknál” mondta el Szabó Zsolt, a Sharp Electronics (Europe) GmbH Magyarországi Fióktelepének újonnan kinevezett ügyvezető igazgatója. „Ezentúl a multifunkciós készülékek használata minden eddiginél egyszerűbbé válik, a felhasználóknak nem kell azon törni a fejüket, mit, hogyan és hol kell megnyomni, egyszerűen csak az érintőképernyőn a menük és dokumentumok görgetésével könnyedén elvégezhetnek minden feladatot. Ez az új megoldás a legtöbb felhasználó számára már ismert.”
Az MX-2610N és MX-3110N a lehető legkönnyebb használatot teszi lehetővé a minimális technológiai ismerettel rendelkező felhasználók számára is. A le és fel dönthető kezelőpanel átláthatóan jeleníti meg az egyes szövegeket és ikonokat, könnyen kezelhetővé és messziről is átláthatóvá teszi bármelyik funkciót és tulajdonságot.
A beolvasott dokumentumokat a készülék teljes egyoldalas, 3D-s, vagy miniatűr előnézeti képben jeleníti meg, ami aztán az összes többi funkcióhoz hasonlóan "finger-swipe" érintéssel kezelhető. A felhasználónak csak annyi a dolga, hogy az ujjával görgesse, forgassa, átrendezze az egyes dokumentumok sorrendjét, szerkessze és törölje a kívánt oldalakat, majd pedig nyomtatásra küldje vagy egyéb módon tárolja vagy éppen megossza azokat.
Az új készülékeknél a felhasználói élmény teljes mértékben személyre szabható, így a felhasználók kedvükre alakíthatják ki a készülék kezelőfelületét, tetszőlegesen rendezhetik a kezdőfelületen leggyakrabban használt eszközöket és alkalmazásokat, továbbá hét különböző stílusú háttérkép közül választhatnak.
Ahogyan a finger-swipe technológia óriási növekedést eredményezett az okostelefonokra elérhető „alkalmazások” számában, úgy nyit új lehetőségeket ez a technológia a munkakörnyezetben használt új alkalmazások fejlődésében és a felhasználói szokások átalakulásában. A Sharp multifunkciós printereinek (MFP-knek) egyik elsődleges előnye, hogy a Sharp OSA (Nyílt Rendszer Architektúra) lehetővé teszi a harmadik fél által fejlesztett alkalmazások rendszerbe történő integrálását, ezáltal a készülékek igény szerint, könnyen igazíthatók a mindennapi irodai munkafolyamatokhoz, valamint egyes munkafolyamatokat automatikussá tehetnek. A készülékek továbbá lehetőséget adnak, hogy a beszkennelt dokumentumokat tetszőleges módon és formában a megfelelő célhelyre küldjék. De ez még csak a kezdet, hiszen néhány hónapon belül az MFP-k funkciói között szerepelni fog az internetes csatlakoztathatóság és a felhő alapú adatkapcsolat.
Az internet-kapcsolat lehetővé teszi az internetes tartalmak, például térképek, termékleírások, kutatási anyagok és fotók,közötti böngészést, valamint azok azonnali nyomtatását, mindezt PC használata nélkül. A felhő alapú kapcsolat pedig lehetővé teszi az üzleti vállalkozások számára, hogy a céges tűzfalon túl lépve, a Sharp Technológiai Partnerei által fejlesztett szoftverszolgáltatás (SaaS) alkalmazásként használják saját dokumentumkezelő rendszereiket. A Sharp bízik abban, hogy mindezek az újítások új fejezetet nyithatnak az MFP-k történetében.
„Ez még csupán az első lépés az irodai MFP-k soron következő fejlődésében” tette hozzá Szabó Zsolt, a Sharp Electronics (Europe) GmbH Magyarországi Fióktelepének ügyvezetője. „Egy nap minden multifunkciós készülék ilyen és ehhez hasonló tulajdonsággal fog rendelkezni, központi eszközévé válva az információk cégen belüli és azon kívüli felhasználásában, kezelésében és megosztásában, bárhonnan elérhetővé téve a tetszőleges tartalmakat.”
Kapcsolódó cikkek
- Prémium kategóriás multifunkciós nyomtatók a Canontól - PIXMA MX715 és PIXMA MX895
- Új színes HP LaserJet nyomtatók az irodai produktivitás fokozásáért
- Sharp TV-k az európai futball jegyében
- Továbbfejlesztett címke- és karszalagnyomtató az Epsontól
- Amikor az e-mail nem elég
- Ultra-kompakt nyomtatók és többfunkciós berendezések a Xeroxtól
- Új irányzatok és nyomtatócsaládok a HP-tól
- Nagy teljesítményű multifunkciós üzleti nyomtatócsalád az Epsontól
- Egyre nagyobb az igény a mobilnyomtatás iránt
- Két új, zöld nyomtató a Samsung gyártósoráról
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.