Melyik középiskolásból lesz a jövő számítógépmágusa?
A Millenáris Parkban megrendezett Innováció 2011 szakkiállításon dr. Gloviczki Zoltán, a közoktatásért felelős helyettes államtitkár a mai napon adta át a Nemes Tihamér Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny díjait a legtehetségesebb informatikus palántáknak.
A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen a 2010/2011-es tanévben 3872 tanuló vett részt – közülük 911-en határon túli magyarok – mintegy 380 iskolából, két kategóriában és ugyancsak két korcsoportban. A budapesti döntőbe végül 136-an jutottak el közülük.
A programozás kategóriájában az indulóknak különböző programozói feladatokat kellett megoldaniuk. Ezen a területén az első korcsoportban a váci Juhász Gyula Általános Iskolából érkező Alexy Marcell bizonyult a legjobbnak, míg a második korcsoport győztese a pécsi Leőwey Klára Gimnázium diákja, Szabó Attila lett.
Az alkalmazások között a versenyzők hasonlóan komoly kihívással szembesültek: képszerkesztési, szövegszerkesztési, táblázatkészítési és holnapkészítési feladatokat kellett megoldaniuk. Az első korcsoportban az egri Neumann János Középiskola nebulója, Bögös Ádám diadalmaskodott, míg a második korcsoport indulóiból hat tanulót találtak méltónak arra, hogy a Lengyelországban megrendezendő Közép-Európai Informatikai Diákolimpia magyar csapat kerettagjai legyenek. Közülük négyen a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium versenyzői, míg egy-egy diák a nagykanizsai Batthyányi Lajos Gimnáziumból, illetve a szentendrei Református Gimnáziumból érkezett.
Az Informatika OKTV Programozás kategóriájának 1.-17. helyezettje, a tavalyi olimpiai válogatóverseny résztvevői, valamint az Izsák Imre Gyula verseny győztese számára rendezett olimpiai válogatóversenyben szintén hat tanulót választottak ki arra, hogy a thaiföldi Pattayában megrendezendő Nemzetközi Informatikai Diákolimpián képviseljék hazánkat. A három Fazekas Mihály Gimnáziumból érkező diák mellett két másik fővárosi iskola, a Veres Péter és a Berzsenyi Dániel, valamint a miskolci Földes Ferenc Gimnázium legjobbja juthatott be a csapatba.
Az Innováció 2011 kiállításról további információ a rendezvény honlapján található: http://innovacio2011.hu/
Kapcsolódó cikkek
- Szerepjátékkal szerzett gazdasági ismeretek
- Informatikai konferencia a Kaposvári Egyetemen
- Djuice: 0 Ft-os percdíj a felsőoktatásban
- A jövő informatikája az OTDK-n
- Új számítógépeket kap minden nagykanizsai iskola
- Nanocsodák Mozgásban: konferencia, kiállítás és roadshow
- Ajándékba adja naplózó szoftverét a BalaBit
- HP Felhőszámítási Labor az Óbudai Egyetemen
- Horváth Dávid marad a NetMiniszterelnök
- Jubilál a microCAD a Miskolci Egyetemen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.