Sokoldalú mono lézer multifunkciós készülékek a Brothertől
A Brother új mono lézer multifunkciós készülékeit a gyorsaság, egyszerű vezérelhetőség és költséghatékony működés jellemzik. A DCP-7055, a DCP-7060D és a DCP-7065DN jelzésű modellek az otthoni- és kisirodák ideális partnerei. Utóbbi két modell esetén a duplex nyomtatás és a nagytöltetű tonerek használatával az oldalankénti költségek jelentősen csökkenthetők.
A DCP-7055 készülék 20 oldal/perc sebességgel nyomtat 2400 x 600 dpi felbontásban, USB interfésszel és színes szkennerrel rendelkezik. Mattfehér, kompakt kialakításának köszönhetően a sokoldalú mono nyomtató kis helyen is elfér. Két soros, 16 karakteres LCD kijelzője megkönnyíti a funkciók közötti navigációt.
Az új formavilágú mattfekete DCP-7060D és DCP-7060DN automata duplexes készülékekben professzionális és megbízható munkavégzés rejlik az elegáns külső mögött. A különböző nyomtatási beállításokkal a végeredmény változatos és professzionális minőségű lesz. A 24 lpp (DCP-7060D) illetve 26 lpp nyomtatás (DCP-7065DN) akár HQ1200 (2400 x 600 dpi) felbontásban is történhet a részletgazdag, éles dokumentumok elkészítéséhez. Az N az 1-ben nyomtatással 2,4,9,16 vagy akár 25 oldalt lehet egyetlen A4-es oldalra tömöríteni, valamint az élőfej és élőláb, illetve vízjel nyomtatással különböző szövegek, dátumok vagy felhasználói azonosító is nyomtatható a dokumentumokra. A funkciók között megtalálható még a poszternyomtatás, amellyel 4, 9, 16 vagy 25 oldal nagyítható fel poszterméretben. A professzionális hatás tovább fokozható az A5 méretű brosúrák készítésével, egyszerűen az automata duplex használatával.
A készülékek átlátható, könnyű vezérlését a két soros, 16 karakteres LCD kijelző és funkcionális vezérlőpanel segíti, amellyel a gyakran használt funkciók egy gombnyomással elérhetők. A mindhárom típusba beépített síkágyas színes szkennerrel akár 19200x19200 dpi (interpolált) felbontásban is történhet a szkennelés, amely hálózatba kötött készülékkel (DCP-7065DN esetén) képbe, fájlba, OCR-be vagy FTP- és e-mail-szerverre is történhet, leegyszerűsítve a felhasználók mindennapi irodai feladatait. A készülékek USB interfésszel, is rendelkeznek.
Mindhárom készülék 250 lapos normál és egy lapos kézi lapadagolóval rendelkezik, a borítékok vagy speciális médiákra történő nyomtatás gyors és akadálymentes nyomtatásához. A tálcák a DCP-7065DN típusnál egy 35 lapos automata dokumentum adagolóval is kiegészülnek, amellyel a többoldalas dokumentumok nyomtatása, másolása válik egyszerűvé.
A DCP-7065DN készülékhez használható szofverekkel a nyomtatók funkciói gyors kattintásokkal beállíthatók. A BRAdmin Professional szoftverrel a hálózaton lévő összes eszköz kezelése központilag és távolról is vezérelhető, a BRAdmin Light nyomtató szerver-menedzsment rendszer Windows® és Mac operációs rendszerekkel alkalmazható. A nyomtatópark kezelésében a Web alapú menedzsment rendszer is megoldást kínál, professzionális web böngésző használatával érhető el a készülék teljeskörű kezelése, ezzel is fokozva a felhasználók kényelmét.
A DCP-7000 sorozat készülékei funkcióik révén a kisirodák számára kiemelkedő fontosságú költségcsökkentésben is segítséget nyújtanak. A normál, 1200 oldal* kapacitású tonerek mellett nagytöltetű tonerek is választhatók a nyomtatási igények szerint, amellyekkel 2600 oldal* is nyomtatható. A tonerek és a dobegység külön-külön cserélhető, valamint a funkciók között a Tonerkímélő mód beállításával a tonerhasználat is mérsékelhető.
Alacsony zajszintjének és környezetkímélő funkcióinak elismeréseként a készülékek elnyerték az ENERGY STAR tanúsítványt és a szigorú követelményrendszerű Der Blaue Engel minősítést. A készülékek TEC értéke (tipikus energiafogyasztása) DCP-7055 esetén 0,968kWH/hét, DCP-7060D és DCP-7065DN esetében 1,117 kWh/hét illetve 1,337 kWh/hét, a beállítható Deep Sleep (mélyalvó) funkcióval pedig csupán 0,9 wattot fogyasztanak, amikor a készülék nincs működésben.
A Brother weboldalán regisztrálva a készülékekhez tartozó 2 év garancia 2+1 évre terjeszhető ki.
Kapcsolódó cikkek
- Prémium kategóriás multifunkciós nyomtatók a Canontól - PIXMA MX715 és PIXMA MX895
- Új színes HP LaserJet nyomtatók az irodai produktivitás fokozásáért
- Ultra-kompakt nyomtatók és többfunkciós berendezések a Xeroxtól
- Nagy teljesítményű multifunkciós üzleti nyomtatócsalád az Epsontól
- Két új, zöld nyomtató a Samsung gyártósoráról
- Az első A3-as multifunkciós készülékek az Epsontól
- Vezeték nélküli AirPrint nyomtatás Canon nyomtatókkal
- Brother MFC-J220 multifunkciós készülék kisebb irodáknak
- Brother DCP-J525W multifunkciós készülék érintésvezérléssel
- Brother multifunkciós készülék lemeznyomtatással
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.