Novell File Management Suite: A felügyelő, akiben megbíznak
A Novell Magyarország nyilvánosságra hozta a Ponemon Institute független elemzését a strukturálatlan adatok tárolásának megfelelőségi költségeiről. A jelentés szerint, azon vállalatok, amelyek nem felügyelik kellő alapossággal szellemi tőkéjüket, átlagosan 2,1 millió USD-t költenek évente megfelelőségre.
Egy szervezet szellemi tőkéjét képező rengeteg dokumentum, prezentáció és táblázat hatalmas kihívás elé állítja az ügyfeleket a tárolás, a felügyelet és a megfelelőség biztosítása során. Megközelítőleg 100 szervezet összehasonlító elemzése alapján a Ponemon Institute kutatói megerősítették, hogy a fájlfelügyelet összetettségét csökkentő technológiák alkalmazása esetén alacsonyabb megfelelőségi költségekkel szembesülnek a vállalatok.
Legfontosabb megállapítások
● A kisebb méretű vállalatok érzékenyebbek a strukturálatlan információ tárolásának megfelelőségi költségeire tekintve, hogy költségeik a szervezeti létszámmal arányosak. A kevesebb mint 5000 főt foglalkoztató vállalatok átlagos költségei 1,23 millió USD-t tesznek ki, míg a 75 000 embernél többet foglalkoztató szervezetek átlagos kiadása 2,71 millió USD. Mindez azt mutatja, hogy a kisebb vállalkozások hatszor többet fizetnek az alkalmazottaik után, mint a nagyvállalatok.
● A szigorúan szabályozott iparágak – pénzügyi szolgáltatások, gyógyszeripar, távközlés, egészségügy – viselik a legmagasabb megfelelőségi költségeket, átlagosan évi 2,5 millió USD-t.
● A strukturálatlan információ tárolásával összefüggésbe hozható legmagasabb megfelelőségi költségek közé tartoznak az e-felderítés, a hozzáférések irányítása és a belső auditálási tevékenységek. Ezek együttesen évi 1,9 millió USD költséget jelentenek a vállalatok számára.
Hazai helyzet
A Novell Magyarország 2010 szeptembere és novembere között végzett felmérést compliance témában, több mint 200 IT-biztonsági szakértő megkérdezésével. A résztvevőket – döntéshozók, informatikai biztonsági tanácsadók, auditorok és informatikusok – informatikai, pénzügyi és telekommunikációs szektorból, valamint kormányzati és oktatási intézményekből választották ki. A megkérdezettek 55 százaléka válaszolt úgy, hogy vonatkozik rájuk valamilyen compliance kötelezettség. A megfelelőségi előírások miatt, a válaszadók 69 százaléka használ hozzáférés-felügyeleti megoldásokat, 68 százaléka vesz igénybe jogosultság- és személyazonosság-kezelő alkalmazásokat. A naplóállományok tárolására és elemzésére 56 százalék, a rendszergazdai tevékenység naplózására 53 százalék, míg a jelszó felügyeleti feladatokra a válaszadók 46 százaléka vesz igénybe különféle informatikai megoldásokat compliance kötelezettség miatt.
Arra a kérdésre, hogy „Mekkora az Önök vállalatánál egy tipikus biztonsági projekt költségvetése?” 30 százalék azt válaszolta, hogy ez az adat nem publikus. A konkrét választ adók többsége (44 százaléka) 5 millió forintnál kevesebbet költ egy ilyen projektre, további 18 százalék marad 10 millió forint alatt. Igaz, a válaszadók mintegy kilenc százaléka 25 és 50 millió forint közötti, 13 százalékuk pedig 50 millió feletti költségről számolt be.
A megoldás
A Ponemon Institute tanulmányának eredményei határozott üzleti lehetőséget mutatnak a fájlfelügyeleti megoldások terén, ami segíti az ügyfeleket abban, hogy a manapság jellemző, szabályozott üzleti környezetnek megfelelően felügyeljék a strukturálatlan adatokat.
A Novell File Management Suite segíti az ügyfeleket abban, hogy átvegyék az irányítást fájltárolási környezetük felett a három Novell termék együttes használatával, amelyek a felhasználó személyazonosságához igazodva értékelik, rendezik és optimalizálják a fájltárolást. A Novell File Reporter leltárt készít a fájlrendszerekről, hogy betekintést nyújtson egy szervezet tárolási mintáiba, ezzel olyan információt szolgáltatva, amelyekkel meghatározhatók a tárolás megfelelőségét és felügyeletét biztosító házirendek. A Novell Storage Manager a testreszabott üzleti irányelveknek megfelelően automatizálja az összes felhasználó és csoport tárolási adminisztrációs feladatait. A Novell Dynamic File Services ellenőrizhető módon olcsóbb tárolóeszközre irányítja a kevésbé fontos fájlokat, és ezzel csökkenti a költségeket és fejleszti a biztonsági mentés folyamatát, optimalizálva a tárolási erőforrások használatát.
„A Novell File Management Suite megjelenése óta ügyfeleink igen nagy sikereket mutattak fel a különböző vertikális piacokon. A strukturálatlan adatokból fakadó nehézségek csökkentésére a Novell személyazonosságon alapuló automatizálást javasol. Ennek segítségével a vállalatok hatékony és költségkímélő tárolási infrastruktúrát tervezhetnek és alakíthatnak ki, továbbá teljesíthetik a megfelelőségi és irányítási követelményeiket. Ez a megoldás lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy az adatok kezelése mellett csökkentsék a túlságosan magas adminisztrációs költségeket” – mondta Szittya Tamás, a Novell Magyarország ügyvezető igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Novell Identity Manager 4 Standard kiadás
- 200 hazai szakértői vélemény a megfelelőségi követelményekről
- 123456 a leggyakrabban használt jelszó
- 123456 - tud ennél jobb jelszót?
- Nő az igény az adatgyűjtő szoftverek iránt
- Sentinel: a Novell informatikai hírszerzőjét bárki felbérelheti
- A Novell hálózati hozzáférésvezérléssel bővíti rendszerfelügyeleti termékcsaládját
- Novell CMP: az integrált IT megfelelőségi megoldás ígéretével
- Novell megoldás Windows-os kompatibilitási problémák kiküszöbölésére
- Novell Compliance Management Platform: biztonság és megfelelőség
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.