Készül Európa legjelentősebb informatikatörténeti gyűjteménye
2011. szeptember 21-én került sor Szegeden az AGÓRA SZEGED PÓLUS kulturális központ alapkőletételére, amely az Európai Unió támogatásával épül. Ez az intézmény ad majd otthont annak az európai színvonalú informatikatörténeti kiállításnak is, amely a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) támogatásával jön létre.
A kiállítandó gyűjtemény az Informatika-történeti Múzeum Alapítvány (ITMA) tulajdona, ennek egyik alapító tagja az NJSZT. Az Agóra Pólus várhatóan 2012. év végén lesz látogatható (szeptemberében nyitja meg kapuit). Az impozáns informatikatörténeti kiállításról addig is modellkiállítás készül, amely a gyűjtemény jelenlegi helyén, az öthalmi volt szovjet laktanya területén tekinthető meg 2012 áprilisától.
A legmodernebb környezetbarát és energiatakarékos technológiával létrehozandó 4 szintes intézményben az Informatikatörténeti Múzeum kiállításán (Neumann János Számítógép-tudományi Társaság) kívül interaktív kiállítótér (SZTE Informatórium), kreatív foglalkoztató terek, látványlaborok (MTA SZBK Pólus disszeminációs tere), valamint közösségi terek (a Százszorszép Gyermekház átalakulásával) is kifejlesztésre kerülnek. A központnak pontos neve még nincs, erre Szeged Város polgármestere pályázatot írt ki.
Az intézmény Szegeden a Jósika utca – Kálvária sugárút – Londoni körút – Gogol utca által határolt tömbbelsőben épül, ehhez már elbontották a volt IKV telepen lévő épületeket, az alapkőletétellel most megkezdődhet az építkezés. A főépület összes hasznos alapterülete 6751 m² lesz.
A központban rendkívül korszerű építészeti megoldásokkal találkozhatunk: a hűtést és a fűtést főként napkollektoros és hőszivattyús megoldásokkal biztosítják, az elektromos áramot napelemek. Ezekre a környezetbarát és energiatakarékos megoldásokra szintén az Európai Uniós forrásból kerülhet sor. A gépészeti terek kialakítása lehetővé teszi látogatók fogadását, ezáltal bármely érdeklődő megismerheti a megújuló energiákat előállító gépeket és rendszereket (hőszivattyú, napkollektorok, napelemek) működés közben is.
Kapcsolódó cikkek
- Budapest Calling: Nemzetközi call center szakkiállítás októberben
- Ingyenes WiFi a Budavári Borfesztiválon
- A magyar fotográfia napja - Kiállítások országszerte
- DOStalgia a Közlekedési Múzeumban
- Százéves az IBM, a számítástechnika úttörője és óriása
- Kovács Attila díjat kapnak ősszel a legjobb informatikai újságírók
- Budapesten az EuroNanoForum konferencia, indul a Nanocsodák kiállítás
- Természettudományos megfigyelések hétköznapi webkamerával
- ECDL képző- és vizsgaközpont alakult a bicskei menekülttáborban
- NJSZT: számítógépek a vakok és gyengénlátók számára
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.