Iszapömlés - Informatikai mintaprogramot indítanak a devecseri Rotary Házban
Informatikai mintaprogramot indít a Pannon Egyetem és a Rotary Club Devecserben, ahol a katasztrófa évfordulóján, kedden átadták a jótékonysági egyesület kezdeményezésére mintegy hatvanmillió forint értékű adományokból felépített Rotary Házat.
Mint azt Beltz Zoltán, a veszprémi Rotary Club elnöke az MTI-vel közölte, szervezetük a tragédiát követően gyűjtésbe kezdett, és az azonnali több száz élelmiszercsomag kiosztásán túl a céljuk a környék lakóinak hosszú távú segítése volt. Ennek keretében mindössze öt hét alatt felújították a kulturális és oktatási központnak helyet adó kétszintes műemlékjellegű épületet Devecserben.
Beltz Zoltán tájékoztatása szerint a többfunkciós épület felújításához szükséges összeg nagyobb részét, mintegy negyvenmillió forintot a Rotary Club osztrák, német és svájci társszervezeteitől, 10 millió forintot a Veszprém környéki vállalkozók adományaiból gyűjtöttek össze. A 350 négyzetméteres központ megvalósulásához a devecseri önkormányzat 10 millió forintot nyújtott.
A Pannon Egyetem közlése szerint a Rotary Házban a világon egyedülálló kezdeményezéssel Digitális Devecser címmel a katasztrófa évfordulóján elindították az informatikai mintaprogramot, amelynek keretében a település lakosainak és vállalkozásainak segítenek a korszerű és versenyképes informatikai tudás megszerzésében.
A digitális írástudás hiánya okozza a kisvállalkozások és a munkaerő versenyképességének hiányát, a devecseri mintaprogram szakmai hátterét (oktatást, kutatást és innovációt) a Pannon Egyetem biztosítja - idézi a közlemény Friedler Ferenc rektort.
Terveik szerint az együttműködés keretében részt vesznek a település által jóváhagyott fejlesztések lebonyolításában, és kidolgozzák a hozzá kapcsolódó pályázatokat. A Pannon Egyetem és a Rotary Club képzési programokat is szervez majd a helyi lakosok és vállalkozások számára a digitális írástudás elsajátítására - áll a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
- Digitalizált változatban jelent meg Arad és az egykori vármegye monográfiája
- Elaludták a nők a digitális forradalmat?
- Már több mint félmilliárd kínai internetezik
- Nem elégséges a kisgyermekek védelme az internetes közösségi hálózatokon az Európai Bizottság szerint
- Sztároktatók a Stanford Egyetemen - Virtuális, mesterséges, mégis 58 ezren akarják
- Egyre fiatalabb korban kezdenek internetezni a gyermekek
- A pedagógusképzés kötelező részévé kell tenni a médiaismereteket
- NJSZT - Máltai Szeretetszolgálat: összefogás a digitális írástudásért
- Digitális forradalom zajlik a filmkészítésben
- Több száz számítógépet kapnak soproni iskolák
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.