Itt a jövő 3D-s asztali számítógépe
Az egérnek befellegzett, ha valóban gyártásba fog kerülni a jövő 3D-s asztali számítógépe. A Microsoft gyakornoka által tervezett masina kijelzőjén kézzel lehet átrendezni a dokumentumokat.
Előbb-utóbb mindenkinek meg kell tanulnia vakon gépelni, mert a jövő 3D-kijelzős számítógépén a monitor mögött fogunk matatni. Legalábbis ezt jósolja a Jinha Lee, aki a Microsoft gyakornokaként elkészítette azt a gépet, ami az asztali PC utódjává válhat. Az átnézeti 3D asztalnak (See Through 3D Desktop) nevezett gép két fontos dologban különbözik napjaink megszokott asztali gépeitől. Egyrészt a monitornak hiányzik a hátulja, így át lehet rajta nézni. Másrészt pedig több kamerával bámulja a felhasználót, hogy tudja, milyen szögben kell mutatni a 3D-s asztalt.
A kamerák között akad olyan is, ami a felhasználó kezét figyeli. Egy-egy egyszerű mozdulattal oszlopba lehet rendezni az ablakokat, vagy a böngésző füleit. Egy másik gesztusparanccsal az ablakok sorrendjét lehet megváltoztatni, vagy épp valamelyik ablakot lehet kinagyítani. A billentyűzet nem tűnik el a 3D-s asztallal sem, az egérnek viszont valószínűleg megszűnik a szerepe: az ikonokra, ablakokra kézzel is rá lehet mutatni, nincs szükség plusz egy eszközre.
Forrás : http://3d-tv.hu/
Kapcsolódó cikkek
- A táblagépek vetnek véget a PC-korszaknak (1. rész)
- Egyszerűbb, letisztultabb számítástechnikát ígér az IBM
- Robotok és hackerek az idei Simonyi konferencián
- Újgenerációs informatikai hálózat a NIIF-programban
- Daganatos betegségek hatékony gyógyítását segítő szoftverek készültek Szegeden
- Michelangelo's Box - A reneszánsz művész épületei 3D-ben
- A táblagépek vetnek véget a PC-korszaknak (2. rész)
- Újrajátszható magyar csaták 3D-ben
- A nanorészecskék atomi szerkezetét jeleníti meg 3D-ben az új eljárás
- Hidrogénhajtású medúzarobotot fejlesztettek ki
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.