Bővebb és pontosabb szimatok az új AltaVizslában
A keresés során egyszerre jelennek meg a webkatalógus megfelelő rovatai, a tezaurusz ajánlatai és a már ismert szabad szavas keresés találatai A keresés egy kattintással megismételhető az [origo] oldalaira, illetve a FókuszOnline könyváruház teljes kínálatára is.
Az AltaVizsla Katalógus a magyar nyelvű weben található oldalak témák szerint kategorizált gyűjteménye ezt a rendszert az internetezők például a Yahoo-ban ismerhették meg. Az osztályozás többszintű: a 14 fő kategória mindegyike alkategóriákra bomlik, amelyek újra egyre szűkebb témákra tagolódnak. A rendszerben jelenleg közel kétezer ilyen osztály található, az osztályok pedig összesen negyvenezernél több linket tartalmaznak.
A keresés kifinomultabb formáját teszi lehetővé az AltaVizsla Tezaurusz, amely egy, a szavak közötti összefüggéseket leíró szótár. Használatával ötleteket kapunk a minél pontosabb és hatékonyabb kereséshez. A tezaurusz hasonlít a szinonimaszótárra, de annál lényegesen többet tud. A keresett szót további rokon értelmű, speciálisabb, szűkítő jelentésű kifejezésekkel egészíti ki, vagy olyanokkal, amelyek más módon, például feltételként függnek össze, illetve valamilyen egyéb, távolabbi értelemben rokonságban állnak a megadott szóval.
A webkatalógusba bekerült a szabad regisztráció lehetősége is, az "Ebbe a kategóriába szeretnék bekerülni" link, amelynek segítségével bárki regisztrálásra javasolhat weblapot a katalógusba.
Kapcsolódó cikkek
- origo-eTarget együttműködés
- Sensenet: megújuló arculat, termék- és üzletpolitika 2008-ra
- Az amerikai Warburg Pincusé a kettes számú cseh internetes portál
- Milliárdos védjegypert nyert az origo
- Önálló cég lett az [origo]
- EMMH: új tévé nem lesz, központi portál viszont igen
- Erősödnek a cseh internetes hírportálok
- Handabandázik a T-Online
- Google: T-elitalálat
- Tovább erősít az Adnetwork
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.