Otthonom a munkahelyem?
Home office irodai infrastruktúrával
Az ipari forradalom előtt még elképzelhetetlen volt, hogy valaki lakhelyétől távol dolgozzon. Azután megjelentek a gyárak, és ma már ott tartunk, hogy az otthon végzett munka az, ami megvalósíthatatlannak tűnik - legalábbis nálunk, Magyarországon. Pedig nem az. Az ACE Telecom megoldásai segíthetnek eloszlatni a kételyeket.
Világszerte hódít a távmunka, viszont hazánkban még sajnos igencsak gyerekcipőben jár - pedig a munkavállalók nyitottak lennének rá. Az ACE Telecom ma sajtótájékoztatón mutatta be azokat a lehetőségeket, amelyek sokak számára megváltoztathatják az otthoni munkáról alkotott elképzeléseiket.
A távmunka a feltörekvő piacokon a legnépszerűbb, Európa és Észak-Amerika munkavégzési gyakorlatában kevésbé elterjedt. Meglepő adat, hogy míg feltörekvő piacokon minden negyedik és a nemzetközi átlagot tekintve minden hatodik ember dolgozik távmunkában (17%), addig hazánkban csupán 3%-ra tehető ez az arány. Ennek ellenére sokan (74%) tartják hatékonynak ás a hazai munkavállalók 34%-a örülne ilyen munkalehetőségnek. Mégsem alkalmazzák, vajon miért?
„Ma a vállalkozások többsége infrastrukturálisan sem felkészült még arra, hogy otthoni elérést biztosítson munkatársainak. A folyamatos munkavégzéshez ugyanis nem elegendő egy email hozzáférés engedélyezése, olyan informatikai háttérre van szükség, amely az irodaival egyenértékű munkafeltételeket garantál. Mi olyan megoldásokat kínálunk a vállalatok számára, amelyek lehetővé teszik, hogy egyrészt optimalizálják a telephelyek közötti működést, másrészt bekapcsolják a vállalat vérkeringésébe a távolról dolgozó kollégákat is” – mondta Strelisky Ádám, az ACE Telecom ügyvezetője.
A 24 országban végzett felmérés alapján a válaszadók 65%-a véli úgy, hogy hatékonyabb ez a fajta munkavégzés, hiszen így jobban összpontosíthatnak a valódi feladataikra, és 83% gondolja úgy, hogy a gyermekvállalás miatt munkából kieső nőket tarthatja piacon ez a megoldás. Nálunk a válaszadók 51%-a szerint jelentősen csökkenti a munkahelyi stresszt.
Végigzongorázva a távmunka nyújtotta lehetőségeket, elmondható, hogy a munkáltató szempontjából abszolút előny, hogy a kisebb iroda kevesebb rezsiköltséggel jár, és a rugalmas, mobil munkaerőnek köszönhetően motiváltabb, elégedettebb dolgozókkal találkozhat.
A munkavállaló szemszögéből sem utolsó dolog az, hogy kevesebb az elvesztegetett idő, amit esetlegesen utazással töltene, sokkal rugalmasabban végezheti napi feladatait, és még a zavaró irodai tényezőket is kiszűrheti. A távmunka segítségével továbbá olyanok is munkapiacra kerülhetnek, illetve maradhatnak, akiknek ez más formában nem lenne megvalósítható (pl. kismamák, mozgáskorlátozottak stb.)
Forrás: insiderblog.hu
És akkor nézzük, hogyan is valósítható meg mindez, mit kínál az Ace Telecom.
Otthoni munka irodai infrastruktúrával
Az általuk kialakított egyedi megoldás segítségével könnyen, otthoni környezetben dolgozhatnak az alkalmazottak úgy, hogy mindeközben biztonságosan elérhetik a belső irodai hálózatot, a közös meghajtókat, valamint az irodai hívásaikat is képesek fogadni.
A lépéseket sorra véve először egy stabil, megbízható külső hálózat kiépítése szükséges, de nem árt egy tartalékvonal sem, hiszen ezáltal folyamatos internetelérést garantálhatunk. Fontos, hogy olyan hálózatot hozzunk létre, amely előre konfigurált és plug&play módon beüzemelhető, ezáltal a kifelé irányuló hálózat már maga a céges belső hálózat (VPN).
Második lépés magának a belső hálózatnak a kialakítása. Itt a virtualizáció jut fontos szerephez, hiszen elengedhetetlen, hogy mindenki hozzáférhessen az eszközökhöz, alkalmazásokhoz, dokumentumokhoz. Az ACE Telecom portfóliójában megtalálható a közös használatú eszközökhöz és alkalmazásokhoz szükséges virtuális szerverhoszting, virtuális drive vagy akár fizikai szerverhoszting szolgáltatás is. Emellett a céges belső hálózat (VPN) és az otthoni (VLAN) hálózat kialakításában is nagy tapasztalattal rendelkeznek.
Mindezek után elengedhetetlen a közös kommunikációs hálózat kialakítása. A Voice Net szolgáltatásuk segítségével a kommunikáció egyszerűbbé és költséghatékonyabbá válik, akár virtuális akár fizikai IP telefonközpontokkal és IP telefonkészülékekkel. Előnye még, hogy a rendszer rugalmasan bővíthető.
Tehát a lehetőségek adottak, csak élni kell vele. De mit csináljunk a kételyekkel, melyek között ott van a munkaidő ellenőrizhetősége, és a vállalat által fizetett otthoni internetkapcsolat célszerű felhasználása. Ezekre kínál olyan nemzetközi trendeket követő hatékony informatikai megoldásokat az ACE Telecom - munkaidő ellenőrzése szolgáló informatikai eszközök, be- és kilogolás időpontjának rögzítése, vagy akár a hálózati forgalom logolása stb. -, amelynek segítségével valóban megváltozhatnak a távmunkával kapcsolatos elképzelések.
Kapcsolódó cikkek
- Dolgozz Otthonról Nap: április 21-én először Magyarországon
- Informatikai alkalmazások segítik a távmunkát
- A távmunka terjedésének korlátai és térnyerését támogató megoldások
- Távmunkaház Nagykőrösön az EU és a Microsoft támogatásával
- Teleházak a figyelem középpontjában
- Guruló ötletek
- A rugalmas munkavégzés összefügg a termelékenységgel
- Recesszióban IT-eszközökkel növelhető leginkább a hatékonyság
- Crowdsourcing: távmunka még gyorsabban és költséghatékonyabban
- Elenyésző itthon a távmunka
Irodatechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Ultramagas képfrissítési sebességgel érkezik az új AGON PRO monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – kibővíti professzionális gaming arzenálját az AGON PRO AG276FK modellel, amely egy 27 hüvelykes (68,6 cm) Full HD gaming monitor Fast IPS panellel, és lenyűgöző 520 Hz képfrissítési sebességgel. Az AGON PRO ultramagas képfrissítési sebességű monitorcsaládjának legújabb tagja kiegészíti az AG246FK (540 Hz) és az AG256FS (390 Hz) nagy teljesítményű esport modelleket, újabb erőteljes eszközt biztosítva ezáltal a versenyző játékosok számára a győzelemért folytatott küzdelemben.
A Zyxel Networks intelligens menedzselt switcheket vezet be
Az új XGS1935 sorozat 18%-kal kevesebb energiát fogyaszt, így segít a kis- és középvállalkozásoknak az energiafogyasztás csökkentésében, a csatlakoztatott eszközök növekvő számának támogatásában és a hálózati szűk keresztmetszetek leküzdésében.