Vándorútra indult a DOStalgia – a személyi számítógép hőskora című kiállítás
A magángyűjtemények legizgalmasabb darabjaiból, valamint a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum és a Finta Múzeum tárgyaiból összeállított kamaratárlat a személyi számítógép történetét mutatja be. Az eddig a Közlekedési Múzeumban bemutatott kiállítás most kibővítve új tárgyakkal egyaránt szemlélteti a világformáló IBM PC, a legjelentősebb professzionális személyi számítógép sikertörténetét, valamint bemutatja a nyolcvanas évek olcsó otthoni számítógépeit, a Commodore és Sinclair típusokat.
A tárlaton számos kuriózum látható: Charles Simonyi dobozos szoftverei és ma már őskorinak tűnő e-book olvasója (melyeket családjának adott ajándékba), az Amiga számítógépet tervező Jay Miner aláírásával ellátott relikviák, Jánosi Marcell eredeti kazettás floppyja, a világ első mikroprocesszora (Intel 4004) és az első magyar PC, a Proper-16.
A túrkevei tárlaton működő klasszikus IBM PC-klónokon idézhetik fel a látogatók a DOS, a Volkov Commander és a régi játékok hangulatát, természetesen sűrű újraindításokkal tarkítva.
A kiállítást október 12-től 2013. január 5-ig Túrkevén, a Finta Múzeum Vadász Pál Kiállítótermében tekinthetik meg az érdeklődők, majd januártól márciusig a szolnoki Damjanich János Múzeumban látható.
fotó: www.mult-kor.hu
Kapcsolódó cikkek
- 42 új kiállítás a Google Cultural Institute oldalán
- A Nikon bemutatta az idei Photokina vásáron megtekinthető termékeit és előadóit
- A világ egyik legjobb számítástechnika-történeti kiállítása nyílik Szegeden
- A legnagyobb hazai és nemzetközi gazdasági szereplők előtt mutatkozhatnak be a legjobbak
- Budapest stand a Szigeten
- Számítógéplegendák a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeumban
- Hét magyar cég vesz részt a CEBIT-en Hannoverben
- Győri üvegművész a brit üvegművészeti társaság online kiállításán
- Kreativ Magyarország kiállítas a Műegyetemen
- Kiállításon az első magyar műhold ikerpéldánya
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.