Terítéken az Android 4.3 Jelly Bean újdonságai
A Google tegnapi sajtóeseményén tárult a nagyközönség elé az Android operációs rendszer legújabb verziója, a 4.3 Jelly Bean. A keresőóriás még édesebbé tette a zselés cukorkát, de átütő erejű fejlesztések nem, csak kisebb újítások kerültek bele.
A Google tegnapi sajtóeseményén nem csak a megújult Nexus 7 táblagépet, hanem az Android rendszer legfrissebb verzióját is megismerhettük. A 4.3-as verziószámú, elődeihez hasonlóan Jelly Bean fantázianéven hódító kiadás csak kisebb újdonságokat tartalmaz, igazán átütő erejű fejlesztéseket az Android 5.0 Key Lime Pie tartogathat a felhasználóknak. Arra azonban még várni kell, szóval vegyük át szépen sorjában, hogy milyen finomságokat hozott a 4.3 Jelly Bean!
Újítások
Az eddigieknél is édesebb Jelly Bean már OpenGL ES 3.0 támogatással bír, melynek köszönhetően nagyobb grafikus teljesítményt kapunk, azaz jöhetnek a minden eddiginél jobb grafikával bíró játékok.
Immár a Bluetooth Smart, azaz az alacsonyabb energiafogyasztású Bluetooth Low Energy támogatás is jelen van a rendszerben, melynek előnye, hogy egyszerűen párosíthatunk különböző Bluetooth-on kommunikáló kütyüket (pl. okos karórát, mérleget stb.) androidos készülékünkhöz.
Beállíthatjuk azt is, hogy egyes alkalmazások kikapcsolt Wi-Fi esetén is használhatják a pozícionálás felgyorsítására a vezeték nélküli hálózatokat, így például nem kell minden egyes sietős Foursquare becsekkolásnál babrálunk az akkukímélés miatt alaphelyzetben kikapcsolt Wi-Finkkel.
Az Andorid 4.2-ben felbukkant több felhasználós használat „korlátozott profilok” létrehozásának lehetőségével bővült az új verzióban. Ez annyit tesz, hogy bizonyos jogoktól megfosztott felhasználói fiókokat hozhatunk létre. Így például úgy adhatjuk oda játszani csemeténknek a tabletünket, hogy nem kell attól rettegnünk, hogy a Play Store legborsosabb árú alkalmazásaival a fedélzetén kapjuk majd vissza.
A rendszer felületében csak néhány apró változás vehető észre: ilyen például a kameraszoftverben a beállítások menü, melynek kör alakú eleme egy ívre változott, így az ujjunk használat közben nem takar el egyetlen opciót sem. Jó hír, hogy tárcsázáskor már a számgombok lenyomásakor előjönnek a hozzájuk tartozó emberek, így jóval egyszerűbb a híváskezdeményezés.
Megújult a Chrome, a Drive, a Hangouts és a Maps kezelőfelülete is, már képesek kihasználni a Full HD felbontásban rejlő lehetőségeket.
Számos apróbb fejlesztés került még az Android 4.3 Jelly Bean repertoárjába, melyekről ezen az oldalon tájékozódhatsz.
Elérhetőség
A 4.3 Jelly Bean terjesztése már tegnap világszerte kezdetét vette az előző generációs Nexus 7 és Nexus 10 táblagépre, valamint a Galaxy Nexus és Nexus 4 okostelefonokra. A Nexus modelleket a Samsung Galaxy S4 és HTC One Google Edition készülékek követik majd a sorban.
Kapcsolódó cikkek
- Duplázott a Google Play – 1 millió alkalmazás
- A Google nagyobb az USA-ban, mint a Facebook, Twitter és a Netflix együttvéve
- A Google és Microsoft sem teljesített túl fényesen a második negyedévben
- Újdonság a Facebooktól – fotókomment az oldalaknak is
- Könyvek a Google Play áruházban
- Mostantól bárki kiegészítheti a Google Térképet
- Aki nem figyel, feleslegesen fizethet
- Újabb Street View élmény – Harry Potter világa
- Versenyre keltünk az S4 Minivel a Vodafone Smart Store-ban
- Fortinet új generációs operációs rendszer a Web Application Firewall termékcsaládhoz
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.