Check Point Research kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Check Point Research
2022. november legveszélyesebb kártékony programjai: a trójaik visszatérésének hónapja
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2022 novemberére vonatkozó Global Threat Index elemzését. A hónap során visszatért az Emotet, a trójai kártékony program, mely a nyári időszakban rövid időre szabadságon volt. A Qbot 2021 júliusa óta először került fel a toplistára, egyből a harmadik helyre, világszerte 4%-os volt a jelenléte. Ugyanakkor jelentősen növekedtek a Raspberry Robinhoz, az általában kártékony USB meghajtókon keresztül fertőző, kifinomult módszereket alkalmazó féregprogramhoz köthető támadások.
2022. október legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Research jelentős növekedésről számol be a Lokibot támadások kapcsán, aminek eredményeképp az információ-tolvaj trójai az elmúlt öt hónap során először került a harmadik helyre. Első alkalommal jelent meg egy sérülékenység, a Text4Shell, míg az Agent Tesla átvette a vezetést a leggyakrabban előforduló kártékony programok listáján.
2022. szeptember legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Research jelentése szerint az információtolvaj Vidar egy hamis Zoom kampányt követően felkerült a tíz leggyakrabban előforduló program listájára. A kelet-európai régióban drámaian megnőtt a cybertámadások száma, míg világszerte az oktatási és kutatási szektort érte a legtöbb támadás.
2022. augusztus legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2022 augusztusára vonatkozó Global Threat Index elemzését. A jelentés szerint jelenleg a FormBook a leggyakrabban előforduló kártékony program, ezzel átvette a vezetést a január óta élen lévő Emotettől.
A Check Point szerint világszerte 42%-kal nőtt a cyber-támadások száma
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta a ’Cyber-támadási trendek: 2022 évközi jelentését’, mely arra hívja fel a figyelmet, hogy a cyber-támadások állami szintű fegyverként való használata megerősödött, ami olyan formákban van jelen mint az országokra irányuló, úgy nevezett ’Country Extortion’ zsaroló program módszer, az államokhoz köthető hacktivizmus, vagy a zsaroló programok első számú fenyegetéssé válása.
2022. július legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2022 júliusára vonatkozó Global Threat Index elemzését. A jelentés szerint az Emotet tartja magát a legyakrabban előforduló kártékony programok listáján, annak ellenére is, hogy globális hatása 50%-kal csökkent júniushoz képest.
2022. június legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Research jelentése egy új Android banki kártékony program, a MaliBot felbukkanásáról számol be, ugyanakkor az Emotet új variánsa továbbra is a leggyakoribb, míg a Snake Keylogger a nyolcadikról a harmadik helyre került.
2022. május legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd. kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2022 májusára vonatkozó Global Threat Index elemzését. Továbbra is a fejlett, önmagát hirdető, moduláris trójai, az Emotet maradt a leggyakrabban előforduló kártékony program, ami a hozzá köthető, széles körben terjedő kampányoknak az eredménye. Ugyanakkor a listán hosszú ideje nem szereplő Snake Keylogger a nyolcadik helyen bukkant fel. A Snake elsősorban a billentyűleütéseket rögzíti és az összegyűjtött adatokat a fenyegetéseket indítók felé továbbítja.
Változások a legveszélyesebb kártékony programok listáján
A Check Point Research jelentése szerint április hónapban nagy volt a Formbook és a Lokibot közti aktivitás; a Spring4Shell a címlapokra került ugyan, de még nem szerepel a leggyakrabban kihasznált sérülékenységek között.
2022. március legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2022 márciusára vonatkozó Global Threat Index elemzését. Az Emotet maradt a leggyakrabban előforduló kártékony program, világszerte a szervezetek 10%-ánál jelent meg, ami kétszerese a februári adatnak.
2022. február legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2022 februárjára vonatkozó Global Threat Index elemzését. Az Emotet maradt a leggyakrabban előforduló kártékony program, világszerte a szervezetek 5%-ánál jelent meg, míg a Trickbot még lejjebb került, a lista hatodik helyére. A Log4j továbbra is problémát jelent, világszerte a szervezetek 47,4%-ánál bukkant fel, miközben az oktatás/kutatás maradt a támadásoknak leginkább kitett terület.
2022. január legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Research jelentése szerint a Lokibot újra megjelent a leggyakoribb kártékony programok listáján, míg az Emotet átvette a vezetést a Trickbot-tól. Az Apache Log4j továbbra is a leggyakrabban kihasznált sérülékenységként tombol.
A Check Point Software 2022-es biztonsági jelentése
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta 2022-es biztonsági jelentését, mely bemutatja az általuk 2021 során tapasztalt legfontosabb támadási vektorokat és technikákat, kezdve az év eleji SolarWinds támadással, mely a kifinomultság és terjedés egy egészen új szintjét jelentette, egészen a decemberi Apache Log4j sérülékenységet kihasználó támadásokig.
2021. december legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2021 decemberére vonatkozó Global Threat Index elemzését. A hónap során az Apache Log4j sérülékenység végigsöpört az Interneten, miközben a kutatók jelentése alapján a Trickbot továbbra is a leggyakrabban előforduló kártékony program, annak ellenére, hogy némiképp csökkent a jelenléte 4%-ra (a novemberi 5%-hoz képest). A közelmúltban újra felbukkant Emotet mindeközben gyorsan a második helyre ugrott a novemberi hetedikről. A CPR jelentés arról is beszámol, hogy továbbra is az oktatás/kutatás a támadásoknak leginkább kitett terület.
2021. november legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2021 novemberére vonatkozó Global Threat Index elemzését. A kutatók jelentése szerint a Trickbot tartja helyét a leggyakoribb kártékony programok listájának élén, világszerte a szervezetek 5%-ában jelent meg, miközben az Emotet újraéledt és a lista hetedik helyén jelent meg. A CPR jelentés arról is beszámol, hogy az oktatás/kutatás maradt a támadásoknak leginkább kitett terület.
2021. október legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2021 októberére vonatkozó Global Threat Index elemzését. A kutatók jelentése szerint a Trickbot nevű moduláris botnet és banki trójai a leggyakoribb kártékony programok listájának élén maradt, világszerte a szervezetek 4%-ában jelent meg, míg az „Apache HTTP Server Directory Traversal” felkerült a leggyakrabban kihasznált sérülékenységek tízes listájára. A CPR jelentés arról is beszámol, hogy az oktatás/kutatás a támadásoknak leginkább kitett terület.
A közösségi média felkerült az adathalász kampányok top listájára
A Check Point Research által kiadott, harmadik negyedévre vonatkozó adathalászatot vizsgáló jelentés bemutatja, a hackerek mely brandeket utánozva kísérelték meg rávenni az embereket személyes adataik kiadására.
2021. szeptember legveszélyesebb kártékony programjai: a Trickbot újra a lista élén
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research kiadta legújabb, 2021 szeptemberére vonatkozó Global Threat Index elemzését. A kutatók jelentése szerint a Trickbot újra a lista élére került, miután augusztusban, három hónap vezetés után, visszaesett a második helyre.
2021. augusztus legveszélyesebb kártékony programjai: a Formbook az élre tör
A Check Point Software Technologies Ltd. kutatórészlege, a Check Point Research kiadta legújabb, 2021 augusztusára vonatkozó Global Threat Index elemzését. A kutatók jelentése szerint a Formbook jelenleg a legelterjedtebb kártékony program, a Trickbot-tól vette át az első helyet, mely így három hónapos vezetés után visszaesett a második helyre.
2021. július legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd. kutatórészlege, a Check Point Research kiadta legújabb, 2021 júliusára vonatkozó Global Threat Index elemzését. A kutatók jelentése szerint a Trickbot tartja magát a legelterjedtebb kártékony programok listájának élén, azonban az első alkalommal 2020 novemberében beazonosított Snake Keylogger egy intenzív adathalász kampányt követően a második helyre került.
Cikkgyűjtő
További híreink
Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat
Idén 20. alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat, rekordszámú, 83 videós és fotós pályázat érkezett, melyek közül a zsűri öt videós és egy fotós alkotást díjazott, továbbá a Yettel különdíjjal ismert el egy videós alkotást. Az idei díjakat többek között a Telex, a 24.hu, a Szabad Európa és az RTL újságírói kapták.
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.