Biztonságtechnika
Hacker támadás a Nasdaq rendszere ellen
Decemberben hacker támadás érte a technológiai cégek tőzsdéjének, a Nasdaq-nak egyik számítógép rendszerét, amit a nyomzás érdekében egyelőre nem akartak nyilvánosságra hozni, ám egy Wall Street Journal cikk most hétvégén megszellőztette a hírt, így a Nasdaq szóvívője is kénytelen volt megszólalni. Frank De Maria elmondta, hogy a biztonsági figyelő rendszer gyanús fájlokat talált egy olyan szerveren, amelynek nincs kapcsolata a kereskedelmi adatokkal.
400 milliárdos online pókercsalás
Tulajdonképpen csak játékpénzről van szó, ám ennyi zsetont a Zynga játékosai valódi pénzben 8,7 millió Euróért tudnának megvásárolni, vagyis az már korántsem játék, hogy egy 29 éves hacker ezt a zsetonmennyiséget egyszerűen áttolta a saját számlájára. A hackernek ezt követően a zsetonok harmadát sikerült elveszítenie, a többit csak azért nem, mert időközben előzetes letartóztatásba került.
A Biztonságos Internet Nap idei jelszava: az életed több, mint játék
A Safer Internet Day célja, hogy az Európai Unió Safer Internet Plus program akciótervének keretein belül világszerte ugyanazon a napon hívja fel a figyelmet az interneten leselkedő veszélyekre, így a zaklatásra, a gyermekpornográfiára és egyéb illegális vagy káros jelenségekre és tartalmakra. A szervezők emellett fontosnak tartják azt is, hogy tájékoztassák a gyermekeket, szülőket és pedagógusokat a problémákról és azok lehetséges kezeléséről. A Biztonságos Internet napot az idén február 8-án rendezik meg, több. mint 60 országban, köztük Magyarországon is.
Magyar etikus hekkerre figyel a világ
A számítógépes bűnözők elleni harc világszerte oktatott tananyagába is bekerült annak az új biztonsági résnek a leírása, melyet nemrégiben fedezett fel a NetAcademia Oktatóközpont etikus hekkere. Az új típusú támadásra való felkészülést márciustól a világ 60 országában oktatják, többek közt az USA Védelmi Minisztériumában dolgozó informatikusok számára lesz kötelező tananyag a magyar „találmány”.
Minden Windows-verziót érintő biztonsági lyuk az MHTML fájlok megjelenítésekor
Csak a lementett - képeket is tartalmazó - weboldalakhoz használt MHTML adatállományokat érinti az a biztonsági lyuk, ami január 15-e óta ismert, de amelyre még nem adott ki a Microsoft javítást. Bár a hiba rosszindulatú kihasználásáról eddig nincs hír, ezen fájlok megnyitása böngészőnkben elvben lehetővé teszi, hogy illetéktelenek férjenek hozzá számítógépünkben tárolt adatainkhoz.
Kaspersky szoftver forráskódja a neten
Ismeretlenek hozzáférhetővé tettek a neten egy forráskódot, amely a neves orosz antivírus-szoftverfejlesztő cégnek, a Kaspersky Lab-nek néhány évvel ezelőtti szoftvereiből tartalmaz komponenseket. A 186 megabyte-os .rar állományt jelen sorok megjelenésekor már több, mint kétezerszer töltötték le.
Zöld lámpa: az Intel megveheti a McAfee-t
Az Európai Bizottság jóváhagyta az Intel és a világ második legnagyobb vírusirtó cégének számító McAfee összeolvadását, és ezzel lehetővé válik, hogy a processzorgyártó idővel már a chipbe beépített vírusvédelemmel szállítsa a PC-k hardverelemeit. Ugyanakkor - és épp ezt szolgálta Brüsszel vizsgálódása - nem történhet olyan, hogy az Intel ezzel technológiai előnyhöz juttatja a McAfeet, a termékek nem optimalizálhatók egyetlen vírusirtóra, minden műszaki információt meg kell osztania a konkurensekkel.
Hamis antivírus program az ICQ hirdetésén
A Kaspersky Lab egyik kutatója egy hamis antivirus figyelmeztetést fedezett fel a Kelet-Európában és Oroszországban népszerű ICQ hirdetéseiben. Az ICQ ablakban megjelenő hirdetés egy Charlotte Russe nevű női ruha boltot reklámozott, amire klikkelve a társaság weboldalára jutunk – mondta Roel Schouwenberg, antivírus kutató. Ezzel majdnem egy időben megjelenik egy másik ablakban az „Antivirus8”, amely jelzi, hogy valamilyen gyanús tevékenységet észlelt, és javasolja a vírusirtó program letöltését. Az Antivirus8 nem egy törvényes antivírus program.
Cikkgyűjtő
További híreink
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja
VR Health Champions néven 7,8 millió eurós program indult, hogy felgyorsítsa a virtuális (VR) és kiterjesztett valóság (AR) technológiák bevezetését az egészségügyi ellátásban Európa-szerte. A hároméves projekt célja, hogy lebontsa a piaci, klinikai és szabályozási akadályokat, illetve felgyorsítsa a VR és AR, összefoglaló néven XR (kiterjesztett valóság) alkalmazások fejlődését a kevésbé fejlett régiókban – ehhez az Európai Regionális Fejlesztési Alap régióközi innovációs beruházások (I3) eszköze biztosít társfinanszírozást.