Minden Windows-verziót érintő biztonsági lyuk az MHTML fájlok megjelenítésekor
Csak a lementett - képeket is tartalmazó - weboldalakhoz használt MHTML adatállományokat érinti az a biztonsági lyuk, ami január 15-e óta ismert, de amelyre még nem adott ki a Microsoft javítást. Bár a hiba rosszindulatú kihasználásáról eddig nincs hír, ezen fájlok megnyitása böngészőnkben elvben lehetővé teszi, hogy illetéktelenek férjenek hozzá számítógépünkben tárolt adatainkhoz.
A Microsoft ideiglenesen egy "fix it" megoldást ajánl, amely zárolja a fájlban tárolt képeket, és így a "bug" már nem használható ki; a végleges hibajavítás időpontja nem ismert. A legközelebbit frissítés/foltozás február 8-án lesz, nincs hír arról, hogy az aznapi csomagba ennek a hibának a kiküszöbölése belefér-e.
Kapcsolódó cikkek
- Microsoft: „Amit reggel raktak, leomlott estére…”
- Microsoft automatikus problémamegoldó portálja magyarul
- Akadozik a Hotmail az iPad-en
- Nulladik napi Explorer hibával hackelték meg a Google-t
- Saját fájljainkhoz nem férhettünk hozzá az Office 2003-ban, a hibát javították
- Kellemetlen hiba az Office-ban – nem elérhetők a védett tartalmak
- Restart-probléma Windows 7 Upgrade közben
- Windows 7 kompatibilitási problémák
- Idő előtt kiadták a WMF Windows hiba javítását
- A Microsoft végre kiadta a javítófoltot az Explorerhez
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egy licenc, korlátlan törlési lehetőség
A leselejtezni kívánt merevlemezek és SSD meghajtók jegyzőkönyvezett törlése minden vállalkozás számára jogszabályban előírt kötelezettség, a jegyzőkönyvet is készítő adattörlő szoftverek licencdíja azonban magas. Ezen változtathat a Toolstar magyarországi megjelenése.
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.
Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete
Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.
A kiberbiztonságról rendeztek konferenciát a Széchenyi István Egyetemen
A kibertámadások évről évre egyre nagyobb mértékű, dollármilliárdokban mérhető gazdasági károkat okoznak a világon, ezért a kiberbiztonság az állami szervezetek, a vállalatok, sőt a magánszemélyek számára is kulcsfontosságúvá vált. A téma aktuális kérdéseiről rendeztek szakmai-tudományos konferenciát a győri Széchenyi István Egyetem, ahol hazánkban elsőként indult el a terület jogi szakembereinek képzése.