Hogyan fordítsuk javunkra az adatvagyonunkat?

forrás: Prím Online, 2018. február 13. 12:47

A fejlett adatelemző eszközök teljes palettája már ma rendelkezésünkre áll, pár éven belül azonban robbanásszerű elterjedésük várható, mivel ezek mind az üzleti, mind pedig a mindennapi életünk meghatározó részévé válnak. Ezekbe a trendekbe nyújt betekintést az idei SAS Analytics Day, a SAS szakmai konferenciája február 21-én.

Megismerni a jövőt

Hazai és nemzetközi szakértők részvételével zajlik majd az idei SAS Analytics Day konferencia, melyre rekord számú jelentkező regisztrált. 

 

A rendezvény ízelítőt ad a SAS fejlett analitikára (advanced analytics) épülő megoldásaiból, melynek során a legújabb trendekkel, világunk átalakulásával, analitikai jellemzőkkel, új adatstratégiákkal, és az adatvagyon gazdálkodás/hasznosítás kihívásaival ismerkedhetnek meg a résztvevők.

 

 

A rendezvény tematikája többek között a mesterséges intelligencia, a machine learning, az adatvédelem és adatvagyon-gazdálkodási stratégiái köré épül. 

 

Szó lesz arról, hogyan javíthatja az MI az ügyfélélményt, és hogyan lehetséges az innováció az analitika segítségével. Ügyfelekkel történő kerekasztal beszélgetések és gyakorlati bemutatók, referencia előadások színesítik a konferenciát. 

 

A SAS számos ügyfele közül a Magyar Államkincstár, a CIB Bank Zrt. és az UniCredit Bank Serbia szakemberei mutatják be a rendezvényen, hogyan tudják alkalmazni a fejlett analitikát üzletvitelük során.

 

Az esemény előrevetíti a jövőt, kitekintést ad az egy évtizedes távlatban várható változásokra. Loncsár Tibor, a SAS Magyarország új vezetője szerint tíz év múlva a fejlett analitikai eszközök nyújtotta lehetőségek annyira széles körben elterjednek, hogy nem csupán az üzleti, hanem a mindennapi életünk részévé válnak majd.  A már ma is aktuális vagy látható ügyféligényeket elterjedten fogják szolgálni a hatékony és bejáratott rendszerek.

 

Mesterséges intelligencia az üzleti analitikában

A megalapítása óta kizárólag a fejlett üzleti analitikával foglalkozó SAS Magyarország a 2018-as évben a mesterséges intelligencia és az elemző-eszközök lehetőségeinek további kihasználására törekszik. Előtérbe kerülnek a cégnél az adatkezelési (data management) megoldások is, ahol hangsúlyt kapnak - a május végéig kötelezően bevezetendő - európai Adatvédelmi Rendelettel (GDPR) foglalkozó eszközök.

 

Hazánkban különösen erős jelenléttel bír a cég a pénzügyi szegmensben. Az itt elért eredményeket és megszerzett tapasztalatokat más üzleti területeken – energetika, közműszolgáltatások, termelés – is kamatoztatja idén a SAS. Fontos fókuszterület lesz a fentiek mellett korszerű megoldásokat nyújtani a közszféra számos olyan intézményének, melyek igen jelentős adatvagyont kezelnek.

 

A világ élvonalához tartozni

A cég középtávú tervei között szerepel a kiemelt ügyfelek még jobb kiszolgálása, a regionálisan szabványosítható megoldások alkalmazása, és a viszonteladói hálózat fejlesztése. 

 

„Személyes céljaim szerencsésen egybeesnek a cég által elvárt célokkal. Sokáig a fülemben fog csengeni egy – az egyik EMEA vezetőnk szájából elhangzott - mondat: „…A SAS Magyarországhoz igazából vezetőt és Chief Motivation Officert keresünk”. Kiváló csapatot találtam a SAS Institute Kft-nél, melyet motiválni és személyes tapasztalataimmal segíteni megtiszteltetés lesz” – foglalta össze céljait Loncsár Tibor, a cég január elején kinevezett vezetője.

 

Az automatizált analitika korszaka elkerülhetetlenül közelít, ezáltal a kreatív szellemi tevékenység egyre jobban a komplexebb feladatok elvégzésére koncentrálható. A trend éllovasának számító magyarországi SAS által is végzett munka eredményét jól mutatja, hogy hazánk üzleti analitikai, BI és adatbányászati területen nincs lemaradásban. Loncsár Tibor szerint nagyjából ugyan azok a fejlettségi szintek és kihívások tapasztalhatók itthon, mint a fejlett világ többi részén.

 

A február 21- én megrendezésre kerülő SAS Analytics Day konferenciával az érdeklődők betekinthetnek a magyar és a nemzetközi analitikai trendekbe, és konkrét példákon megismerhetik az új „iparág” felhasználási területeit. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Sprinter felvásárlásával lépne jelentőset a SAMEDAY

Az akvizíció révén a SAMEDAY magyarországi házhozszállítási infrastruktúrája 60 százalékkal bővülhet a Sprinter tulajdonában lévő több mint 450 kézbesítési pont átvételével. A felvásárlást jelenleg a hatóságok vizsgálják. Ha a felek megkapják a jóváhagyást, az ügylet lezárultát követően egy 6000 átvételi pontból álló régiós out-of-home átvételi hálózat jöhet létre a magyar, román és bolgár piacokon.

2024. április 26. 14:44

Dekarboizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban

A globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás 45 százalékát adja az ipari tevékenység, így a klímacélok elérése érdekében kulcsfontosságú a szektor dekarbonizációja. A Schneider Electric a világ elsőszámú ipari szakvásárán, a Hannover Messén mutatta be azokat az innovációkat, amelyek lehetővé teszik az ipari szereplők számára a kibocsátásuk csökkentését és a termelési hatékonyságuk növelését.

2024. április 26. 11:33

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50