Reálisan az e-businessről

Fekete Gizella, 2001. május 3. 21:53
Idehaza, az internetes vállalkozásokkal kapcsolatos borúlátásoknak fittyet hányva, továbbra is sok konferenciaszervező, illetve a témában érintett cég invitálja partnereit elektronikus üzletvitellel foglalkozó rendezvényekre. A változás csupán annyi, hogy míg eleinte a vállalkozásukat elsődlegesen vagy kizárólag az internetre alapozók voltak többségben, ma a hagyományos informatikai szolgáltatások mellé az e-businesst támogató megoldásokat is képviselők bemutatói vannak többségben. Szinte lankadatlan a "felvevő piac" érdeklődése is, amit például az IQSoft Rt. szintén az e-businesst a középpontba állító, az internetes üzletvitelt támogató, de a meglévő termékportfóliójához ugyancsak igazodó megoldásokat bemutató konferenciája is igazolt.
A kételyeket, de ezzel együtt a csodavárás eufóriáját is eloszlatni hivatott konferencia bevezető előadásában dr. Dömölki Bálint, az IQSoft elnöke - rövid történeti áttekintést követően - az elektronikus üzletvitel realitásait és lehetőségeit boncolgatva az e-business különleges szerepére hívta fel a figyelmet. Mint mondta, egyrészt a globalizációt jelentősen felgyorsító, annak mintegy előfeltételeként, de egyben következményeként is aposztrofálható jelenségről van szó, amelyet nem csodaszernek, de kikerülhetetlennek kell tekinteni. Szavait a Gartner Group jelentéseivel támasztotta alá, amelyek szerint a világon lévő cégek közül a legnagyobb 2000-nek mintegy fele e-business alapokon működik majd 2006-2008-ra. Ezt követően azonban ez a kifejezés elveszíti jelentőségét, s marad - infrastruktúrává váló e-alapokon - a business.

Az egész napos konferencia előadói közül Kovácsa András műszaki igazgatóhelyettes az e-business infrastruktúra anatómiáját fejtegetve arra hívta fel a hallgatóság figyelmét, hogy az internet nem változtat meg mindent, s nem kell minden iparágban forradalmi változásra számítani.

Szólt az internetes üzletvitellel kapcsolatos, kiemelt informatikai feladatokról, amelyek közé többek között a vállalati portál kialakítását, a tartalom- és dokumentumkezelés, valamint az alkalmazásintegráció megoldását, a B2B-kommunikációra és az új típusú ügyfélkapcsolat-kezelésre való felkészülést sorolta. Kitért a speciális e-alkalmazásokra is, és felhívta a figyelmet az üzleti intelligencia, a tudáskezelés e-világban megnövekvő ázsiójára. Előadása végén hangsúlyozta, hogy az IQSoftnál az érintettek - elsősorban a pénzügyi szolgáltatások, az egészségügy, az oktatás, a kormányzat és a szórakoztatóipar - számára szinte a teljes említett e-business infrastruktúra-paletta, megfelelő szakértelemmel párosulva, rendelkezésre áll.

Kulcsszavak: e-commerce IQSoft

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14