Jordániában épít távvezetékeket az MVM

forrás: Prím Online, 2014. május 22. 08:16

A Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM), a Miniszterelnökség és a  Jordán Hasemita Királyság Budapesti Konzulátusának közös sajtótájékoztatóján jelentették be, hogy az MVM OVIT Zrt. hamarosan megkezdi a közel 200 kilométernyi nagyfeszültségű távvezeték rendszer megépítését, valamint további, mintegy 60 kilométernyi távvezetékek felújítását a közel-keleti országban. A beruházások értéke meghaladja a 14,5 milliárd forintot.

Az Országház Gobelin Termében tartott közös sajtótájékoztatót Baji Csaba, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. elnök-vezérigazgatója, Zaid Naffa, Jordánia magyarországi tiszteletbeli konzulja és Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára május 21-én.

 

Baji Csaba, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: „Az MVM Csoport a regionális szerepvállalása mellett célul tűzte ki, hogy elismert energetikai vállalatként a nemzetközi piacokon erősítse jelenlétét. Az MVM OVIT Zrt. jordániai megbízatása egy újabb fontos mérföldkő annak érdekében, hogy megmutathassuk, a magyar szaktudás a világ élvonalába tartozik.”

 

Az  MVM OVIT Zrt. építheti meg a jordán villamos művek, a National Electric Power Company (NEPCO) QatranaAmman West és SamraAmman West 400 kV-os, összesen 185 km hosszú villamos távvezeték hálózatát. Az MVM OVIT pályázott a NEPCO 2013 márciusában kiírt tenderén, a magyar társaság a legkedvezőbb ajánlattal nyerte el a megbízást, amelynek értéke több mint 13 milliárd forint.

 

Mindezen felül az MVM OVIT Zrt. végezheti el 5 különböző helyszínen, 58 km hosszúságú 132 kV-os feszültségszintű távvezetékek felújítását. A társaság szállítja az ehhez szükséges magas hőállóságú sodronyokat, szerelvényeket és az ezekhez tartozó vezetékeket is cseréli további 1,5 milliárd forint értékben.

 

Szijjártó Péter a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára elmondta: „Nemzetgazdasági érdekünk az, hogy erős állami vállalataink minél több tendert nyerjenek el a gyorsan fejlődő régiók piacán.

 

Az MVM Csoport, mint nemzeti tulajdonú, regionális szinten is meghatározó, vertikálisan integrált energetikai társaság küldetésének tekinti a magyar kormány gazdaságdiplomáciai tevékenységével, így a Keleti Nyitással összhangban álló célok támogatását.

 

Az MVM OVIT Zrt. a hazai átviteli hálózat-fejlesztési program lezárultával lépett a nemzetközi piacra. Ennek keretében a társaság Skócia, Németország és Csehország után indult a jordániai pályázaton. A korábbi, főleg európai területeken végrehajtott projektek után e frissen elnyert lehetőség lesz az első a vállalat történetében, hogy sivatagos vagy hegyvidékes környezetben kell távvezetéket építeni.

 

A projekt során előreláthatólag 590 oszlopot állítanak üzembe a magyar szakemberek a két nyomvonalon, amely acélszerkezetek össztömege meghaladja a 20 ezer tonnát is.  Az oszlopok alapozásához több mint 55 ezer köbméter földet kell kitermelnie és 12 600 köbméter betont kell felhasználnia az MVM OVIT Zrt.-nek. A műszaki szakemberek számára is kihívást jelent a nyomvonal kialakítása, illetve a tény, hogy mind sivatagos, mind hegyvidéki környezetben garantálniuk kell az oszlopok időtállóságát és a kábelezés ellenállását a Magyarországon ismeretlen hőterhelésnek.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55