20. alkalommal adják át a Magyar Termék Nagydíjakat a parlamentben

2017-ben már 46 témakörben lehetett pályázni a Magyar Termék Nagydíj Pályázaton

forrás: Prím Online, 2017. augusztus 10. 13:10

Huszadik alkalommal adják át a Magyar Termék Nagydíj Pályázat kitüntetéseit, a tanúsított minőség „útlevelét” a Magyar Gazdaság Ünnepén, az Országház Felsőházi termében, szeptember 5-én. 

Az idén 20 éves jubileumát ünneplő Magyar Termék Nagydíj zsűrijének várakozását is felülmúlta a most beérkezett pályázatok magas színvonala, sokszínűsége. 2017-ben 46 főkategóriában hirdették meg hazánk legrangosabb minősítő rendszerévé vált pályázatát, amelyben továbbra is az innovatív szemlélet, a kreatív, integrált megoldások és a minőség áll a fókuszban. A pályázati főcsoportok között szerepelt többek között az építő- és élelmiszeripar, szabadidős tevékenységek, az orvostechnikai- és kozmetikai szegmens, valamint a ruházati termékek gyártása. Az új pályázók között megjelentek a szellemi szabad foglalkozásúak; művészek, szolgáltatók. 

 

A Magyar Termék Nagydíj Pályázatot 2017-ben huszadik alkalommal írta ki és valósította meg az INDUSTORG-VÉDJEGYIRODA Minőségügyi Kft., a Legrand Magyarország Villamos Rendszerek Zrt., a Nádudvari Élelmiszer Kft., a Poli-Farbe Vegyipari Kft., a ProfessionCert Kft., valamint kiemelt támogatóként a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a  Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, továbbá szakmai támogatóként a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala. 

 

A Pályázat ünnepélyes eredményhirdetésére 2017. szeptember 5-én kerül sor az Országház Felsőházi termében. Az ünnepségen beszédet mond és a kitüntetéseket átadja: Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke és Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár.

 

A Magyar Termék Nagydíj Pályázat hazánk legrangosabb minősítő rendszere. 1998-as indulása óta évről évre bővült a pályázati lehetőségek száma. Ebben az évben már 46 főcsoportban nevezhettek a vállalkozások különböző termékeket és szolgáltatásokat, hogy a magas színvonalat, a biztonságot jelentő védjegyet elnyerjék. A Pályázat a kezdetektől nagy hangsúlyt helyez arra, hogy olyan vállalkozások kapják meg a díjat, amelyek innovatív, magas szellemi hozzáadott értékeket képviselnek, minőségi, környezetbarát és a fogyasztók életminőségét javító, integrált megoldásokat kínálnak. Fontosnak tartják azon természetes személyek és külhoni vállalkozások elismerését, akik tevékenységük során többszörösen bebizonyították elkötelezettségüket az anyaország és a határainkon túli területek gazdasági, kulturális tevékenységégének segítése és erősítése érdekében.

 

 

Kiss Károlyné, a Magyar Termék Nagydíj Pályázati iroda ügyvezető igazgatója a Kiírók Tanácsa nevében elmondta: „Az eltelt 20 esztendő bizonyította a Magyar Termék Nagydíj Pályázat létjogosultságát, a kezdetekben megfogalmazott alapelvek időtállónak bizonyultak, mindemellett a folyamatos fejlődés igényét követve a gazdaság szinte teljes palettáját sikerült napjainkra lefedni. A jubileum évében a pályázatok ismeretében büszkén mondhatjuk el, hogy a Magyar Termék Nagydíj és a hozzá kapcsolódó pályázat olyan hazai és Kárpát-medencei vállalkozásokat ismer el, amelyek munkájuk során kiváló minőséget állítottak elő, kiemelt figyelmet fordítottak hazánk gazdaságának erősödésére, a környezettudatosságra, a fenntarthatóságra és a termékbiztonságra is. Az elmúlt két évtized alatt körülbelül hatszorosára bővült a pályázati lehetőségek száma és elmondható, hogy az idén díjazott pályázók kivétel nélkül olyan alapelvek mentén működnek, melyek nem csak a hosszú távú sikeres működés előfeltételei, hanem annak állandó minőségéről és fenntarthatóságáról is gondoskodnak. Valamennyi győztes példa értékű modellt jelenít meg, követendő mintaként állhatnak a gazdaság minden szereplője előtt, így a szeptemberi parlamenti díjátadót méltán nevezhetjük a Gazdaság Ünnepének.” 

 

2017-től olyan új főcsoportokban is indulhattak a cégek, ahol kiemelt fontossággal bír az energiahatékonyság. Továbbá lehetőségük nyílt a lokális értékeket, hagyományokat, kultúrát bemutató pályázóknak, vagy a múzeumi szolgáltatásokat nyújtó vállalkozásoknak is megmérettetni magukat. A Magyar Termék Nagydíj Pályázatra jelentkezhetett minden természetes és jogi személy, jogi személyiség, egyéni vállalkozó vagy alkotóközösség, a pályázati főcsoportok szerinti, a pályázat céljainak megfelelő, Magyarországon, illetve a Kárpát-medencében gyártott, forgalmazott áruval, árucsoporttal, szolgáltatással. Egy pályázó több pályázattal is szerepelhetett, illetve arra is volt lehetőség, hogy több pályázó közös pályázattal induljon a megmérettetésen. 

 

A kitüntetést magyar és angol nyelvű díszoklevél, valamint a Hollóházi Porcelángyár Kft.– amely 2017-ben ünnepli 240 éves iparalapítását – alkotógárdája által készített egyedi iparművészeti trófea tanúsítja. Az esemény során, a Kiírók Tanácsának tagjai által külön elismerésekben is részesülnek a legkiemelkedőbb pályázatok. Ilyen kitüntetés a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Életmű Díja, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kárpát-medencéért Nívódíja, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kárpát-medencéért Életmű Díja, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Sajtókövete Nívódíja és a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Emlékdíja. A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Hűség Díját a Magyar Termék Nagydíj Pályázat 20. évfordulója alkalmából alapították a Védjegyoltalom jogosultjai.  

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Európai akciók a kibocsátásmentességért

Az Európai éghajlati paktum 2020-ban jött létre az Európai Bizottság kezdeményezésére. Fontos eszköze annak a célkitűzésnek, hogy 2050-re Európa kibocsátásmentessé váljon, megalakulása óta már több mint tízmillió kilogramm szén-dioxid csökkenéshez járult hozzá.  A Paktum évről-évre különböző akciókat szervez, hogy felhívja a figyelmet az éghajlatváltozás hatásainak mérséklésének fontosságára. Ebben az évben többek között fotópályázatot indít a környezettudatos cselekvések bemutatására.

2024. május 10. 09:55

Új pályázatok segítik a hazai innovációk szellemitulajdon-védelmét

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vissza nem térítendő támogatás formájában 500 millió forint keretösszeggel hirdet felhívásokat hazai vállalkozások, kutatóhelyek, illetve magánszemélyek számára szellemi alkotásaik levédetésére, elősegítve azok hatékony hasznosulását akár a nemzetközi piacokon is. 

2024. május 9. 09:54

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

Kreatív megoldásokkal építenének fenntartható jövőt a Zöld kód pályázat döntősei

Március 23-án rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! pályázat döntőjét. A legjobb ötletekkel érkezett csapatok közül a fiatalabb korosztályt egy Scratch-meccs várta, míg a nagyobbak szakmai mentorok segítségével valósíthatták meg a fenntarthatósági problémákra reflektáló robotötleteiket. A 6 millió forint összdíjazású pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy a fiatalokat arra buzdítsa, gondolkodjanak és tegyenek azért, hogy a digitalizációt a fenntartható jövő szolgálatába állítsák.

2024. március 27. 15:08

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36