Sikeresen elindult az első két O3b mPOWER műhold

forrás: Prím Online, 2022. december 21. 11:38

A SES bejelentette, hogy az első két O3b mPOWER műholdat egy SpaceX Falcon 9 rakéta sikeresen felbocsátotta az űrbe a floridai Cape Canaveral űrállomásról.

A Boeing által készített, maga nemében első szoftvervezérelt O3b mPOWER a SES második generációs közepes föld körüli keringési (MEO) rendszere, amelyet mindeddig példátlan minőségű és gyorsaságú teljesítményre terveztek. Általa az O3b mPOWER-t kihasználó ügyfelek zavartalanul élvezhetik majd a terabites szintű skálával; legmagasabb, legrugalmasabb garantált áteresztőképességgel; 150 ezredmásodpercnél rövidebb oda-vissza késéssel biztosított páratlan szolgáltatást.

 

O3b mPOWER ökoszisztéma könnyen méretezhető, egy kiterjedt, következő generációs O3b mPOWER földi infrastruktúrából és 11 erős műholdból áll, amelyek mindegyike több mint 5000 digitálisan formált sugárnyalábbal van felszerelve, ezáltal lehetővé téve a SES számára, hogy megfeleljen a kormányok, a mobilhálózat-üzemeltetők, az energiavállalatok, a világszínvonalú körutazások és a vállalkozások jelenlegi és jövőbeli csatlakozási igényeinek szerte a világon. Az O3b mPOWER szolgáltatásra feliratkozott legfontosabb ügyfelek közé tartozik többek között a Microsoft, a Princess Cruises, a Marlink, a Jio Platforms, az Orange, a Claro Brasil és az újonnan bejelentett Vodafone Cook Islands is.

 

 

„A mai nap sokkal több, egy újabb projekt elindulásánál, hiszen ez fémjelezi MEO-utunk következő mérföldkövét. Az utazás megkezdése óta milliókra tettünk pozitív hatást szerte a világon. Ma a második generációs O3b mPOWER-ünkkel olyan gyökeres változást jelentő technológiát hozunk, amely több gigabit/másodperc átviteli sebesség egyedülálló kombinációja mellett garantált megbízhatóságot és bárhol elérhető szolgáltatási rugalmasságot biztosít, ami az iparágban elsőnek számít” – mondta Steve Collar, a SES vezérigazgatója. 

 

„Akár a kormányok számára biztosítjuk a kritikus küldetések biztonságos végrehajtását, akár a körutazás-üzemeltetők számára, hogy nagy sebességű szélessávú hozzáférést biztosítsanak mindenkor az utasoknak, akár a mobilhálózat-üzemeltetők számára, hogy 4G/5G hálózatokat telepítsenek az alulcsatlakozott területeken, vagy helyreállítsák a kommunikációs hálózatokat állásidőben, az O3b mPOWER a műholdrendszer olyan alkalmazásokhoz, ahol a teljesítmény a legfontosabb.”

 

„A koncepciótól a megvalósulásig figyelemre méltó a SES-sel kötött, a maga nemében első technológiát kifejlesztő partnerség” – mondta Jim Chilton, a Boeing Space and Launch részlegének alelnöke. „A következő néhány hónap egy újabb kritikus együttműködési időszak lesz, amikor felbocsátásra készítjük elő a következő kilenc műholdat és lehetővé tesszük, hogy ezek az első műholdak teljesítsék küldetésüket, és összekapcsolják az embereket szerte a világon."

 

Az O3b mPOWER kereskedelmi szolgáltatása várhatóan 2023 harmadik negyedévében indul.

Kulcsszavak: SES műhold

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55