Ismét Microsoft javításnak álcázza magát a vírus: W32/Sober.d@MM

Még ügyesebb átverés: országok szerint változik a kísérőlevél nyelve

forrás Prim Online, 2004. március 8. 20:35
Az AVERT, a Network Associates vírusszakértői csoportja magasabb veszélyességi kategóriába sorolta át a W32/Sober.d@MM email-férget. A közlemény szerint a Sober.d "közepes" veszélyt jelent az otthoni és a vállalati felhasználók számára egyaránt. Az indoklás szerint az új besorolást az előfordulás gyakoriságának növekedése tette szükségessé.
A W32/Sober.d@MM, amely nagyon hasonló a "c" variánshoz, szintén Visual Basic-ben íródott. A féreg a Mydoom vírus elleni Microsoft javításnak feltüntetve érkezik. A levél szövege németül vagy angolul is lehet, amelyet a vírus a cím alapján választ ki. Az új verzió is tartalmaz saját SMTP levelező motort, amellyel - hamis feladót feltüntetve - továbbküldi magát a log, mdb, tbb, abd, adb, .pl, .rtf, .doc, .xls, .txt, .wab, .eml, .php, .asp, .shtml, .dbx, .ttt, .wab, .tbb fájlokból összegyűjtött címekre. Ezeket a MSLOGS32.DLL fájlban tárolja a rendszerkönyvtárban.

A vírus nem küldi tovább magát, ha a címben a következő szavak vannak: @arin, @avp, @foo, @iana, @ikarus, @kaspers, @messagelab, @msn, @nai, @ntp, @panda, @sophos, abuse, admin, antivir, bitdefender, clock, detection, domain, emsisoft, ewido, free-av, google, host, hotmail, info@, linux, microsoft, mozilla, ntp-, ntp@, office, password, postmas, redaktion, service, spybot, support, symant, t-online, time, variabel, verizon, viren, virus, winrar, winzip.
Az indításkor az alábbi kulcsok segítségével tölti be magát:
· HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\disc32data "spool32" = %SYSDIR%\diagwinhost.exe
· HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce "diagdir" = %SYSDIR%\diagwinhost.exe %1

A fertőzött email további ismertetőjegyei:

Feladó: (küldő)@microsoft.(ország)
Küldő : Info, Center, UpDate, News, Help, Studio, Alert, Security
Ország: .de, .at, .com
Tárgy:
Microsoft Alarm: Bitte Lessen!
Microsoft Alert: Please Read!

Szöveg:
Német verzió:
Neue Virus-Variante W32.Mydoom verbreitet sich schnell.
Eine neue Mydoom-Variante verbreitet sich derzeit rasend schnell im Internet.
Wie seine Vorg
Zudem installiert er auf infizierten Systemen einen gefahrlichen Trojaner! Fuhrende Virenspezialisten melden bereis ein vermehrtes Aufkommen des W32.Mydoom alias W32.Novarg.

Bitte daten Sie Ihr System mit dem Patch ab, um sich vor diesem Sch
+++
+++ Microsoft Deutschland GmbH, Konrad-Zuse-Strasse 1
+++ 85716 Unterschleissheim, HRB 70438, DE 129 415 943

Angol verzió:
New MyDoom Virus Variant Detected!
A new variant of the W32.Mydoom (W32.Novarg) worm spread rapidly through the Internet.
Anti-virus vendor Central Command claims that 1 in 45 e-mails contains the MyDoom virus.
The worm also has a backdoor Trojan capability. By default, the Trojan component listens on port 13468.

Protection:
Please download this digitally signed attachment.
This Update includes the functionality of previously released patches.
+++
+++ One Microsoft Way, Redmond, Washington 98052
+++ Restricted Rights at 48 CFR 52.227-19 com

Csatolt állomány: véletlenszerűen elnevezett EXE vagy ZIP file. Az EXE fájl nevét véletlen betű- és számhalmazból kombinálja össze. Nevet a következő listából választ: sys-patch, MS-UD, MS-Security, Patch, Update, MS-Q
A véletlenszerű számok 5-től 10 karakter hosszúak, pl.:
MS-UD89021.EXE
MS-Q4532364791.EXE

Ha a levél ZIP fájlban érkezik, annak tartalma a MS-Q(tíz számjegy).EXE.

A W32/Sober.d@MM vírust március 7-én fedezték fel, és a másnap kiadott 4334-es DAT fájl már tartalmazza a vírus felismeréséhez szükséges információt. A felismeréshez és eltávolításhoz a legfrissebb DAT és EXTRA.DAT fájlok már elérhetőek a http://vil.nai.com/vil/included-in-dat.htm címen.

Kulcsszavak: Network Associates vírus

Biztonságtechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Már a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt: hogyan kerülhetjük el, hogy csalók áldozatává váljunk?

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált. Aztán az állítólagos “emberrabló” szól bele a telefonba, és váltságdíjat követel, ellenkező esetben soha többé nem láthatjuk a fiunkat vagy a lányunkat. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint a csalók a jövőben egyre gyakoribbá váló telefonos átverések során a mesterséges intelligenciára támaszkodva súlyos érzelmi és anyagi károkat okozhatnak az áldozatoknak.

2024. február 28. 11:37

Romantika helyett átverés Valentin-napon? Kerüljük el a csalásokat a szerelem ünnepén!

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés: korábban nem ismert módokon keressük a szerelmet. A társkereső alkalmazásoknak 2022-ben világszerte több mint 350 millió felhasználójuk volt. Bár ilyen összetett hazai statisztikai adat nem ismeretes, de például az 1999-es alapítású magyar Randivonal.hu oldalt az évek során több, mint 3 millióan próbálták ki. Akár a telefonunkon is átlapozhatjuk potenciális jelöltjeink online katalógusát – a rémes beszélgetések és a kínos dupla randik ideje lejárt. Persze itt sem mindenki a szerelmet keresi: Valentin-nap alkalmából az ESET szakértői tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogyan akadályozhatjuk meg, hogy a csalók a szívünkön túl az értékeinket is ellopják.

2024. február 14. 11:32

Rendelhetek biztonságosan a Temuról? – Minden, amit tudnunk kell, mielőtt az új webáruházból vásárolunk

Valószínűleg nincs olyan közösségi média használó, aki az elmúlt időszakban ne találkozott volna a világ egyik legnagyobb webáruháza, a Temu hirdetéseivel. 3000 Ft egy pár sportcipőért? Számítógépes billentyűzet 4000 forintért? Látszólag verhetetlen ajánlatok. Köszönhetően a több tízmilliósra becsült termékkínálatnak és a rendkívül alacsony áraknak, az oldal tömegeket vonz, olyannyira, hogy a Temu a világ legtöbbször letöltött vásárlási appja lett. Vajon a Temu előretörése milyen hatással van a környezetre, a termékbiztonságra és jogszerűen működik-e a webáruház? 

2024. január 30. 12:55

Érinteni vagy nem érinteni: biztonságosabbak az NFC-fizetések?

A mágnescsíkos bankkártyák nagyjából 20 évvel ezelőtt jöttek divatba, de amellett, hogy az aláírások szükségessége megnehezítette a tranzakciókat, nem rendelkeztek megfelelő adattitkosítással. Biztonsági szempontból egyértelmű előrelépést jelentettek utódaik, a chipalapú kártyák, melyek az adattitkosítás révén fokozott biztonságot nyújtanak. Az ESET kutatói szerint ezek a kártyák továbbra is alkalmasak klónozásra vagy adatlopásra, bár az ilyen bűncselekmények elkövetése nagyobb kihívást jelent a bűnözők számára, mint a mágnescsíkos kártyák esetében. Közben pedig az érintésmentes fizetések egyre gyakoribbak – de vajon biztonságosabbak, mint a hagyományos fizetési módok?

2024. január 16. 13:09

Neked is az az újévi fogadalmad, hogy végre biztonságossá teszed az online életedet?

A január jó alkalom arra, hogy rendet tegyünk nem csak a fizikai környezetünkben, hanem a minket körülvevő virtuális világban is. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint ennek épp itt az ideje: ha mindenki tudatosan óvná adatait, akkor az online csalók nem tudnának boldogulni. 2023-ban 10 milliárd forintot csaltak ki magyar károsultaktól – és ez az összeg évről évre csak nő. Ha nem akarjuk, hogy idén tovább emelkedjen a károsultak száma, ideje kézbe venni a kiberbiztonságunkat.

2024. január 4. 16:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38