Sci-fi novellapályázat: "Légy Te a magyar Asimov!"

Szalay Dániel, 2005. január 30. 18:37
Sci-fi novellapályázatot hirdetett a mesterséges intelligenciával foglalkozó Agent.ai oldal és a Galaktika című újság. A pályamunkák témája a mesterséges intelligencia bármely vonatkozása (robotika, érzelmi modellezés, ember-gép kommunikáció stb.) lehet.
A pályaműveket, amelyeket február 28-án éjfélig e-mailben lehet beküldeni az agent@agent.ai címre, zsűri bírálja el, amelynek tagjai: Burger István újságíró, a Galaktika főszerkesztője, Kömlődi Ferenc író, az Agent Portal szerkesztője, Németh Attila dramaturg, a Galaktika irodalmi szerkesztője, Kovács "Tücsi" Mihály tudományos újságíró, a Galaktika tudományos szerkesztője, és Szilágyi Árpád újságíró, az Agent Portal munkatársa.

Az értékeléskor a pályamunkák műfaji színvonalát, mondanivalóját, a tematikus felkészültséget és a történetek valósághoz való viszonyát és újszerűségét értékelik. A novellák terjedelme legfeljebb két-három gépelt oldal, és lehetnek korábban elkészített - természetesen saját - alkotások, vagy kifejezetten e pályázatra szánt írások.

A legjobb alkotás megjelenik a Galaktika c. periodikában és az Agent Portalon is. Az első három helyezett Galaktika előfizetést nyer, valamint számukra az AITIA Informatikai Rt. és a Vándor Computer Kft ajánlott fel hardver-nyereményeket: MP3 lejátszót, hordozható LCD tévét, webkamerát. A hivatalos eredményhirdetés április 1-jén lesz, de az eredményeket az Agent.ai és a Galaktika is közölni fogja.

A pályázat kiírói arra kérik az indulókat, hogy feltétlenül írják meg nevüket, életkorukat, e-mail címüket, telefonszámukat (hogy minél hamarabb utolérhetőek legyenek, ha jó helyezést érnek el), és a benevezett alkotást RTF (Rich Text) vagy DOC formátumban küldjék el. Egy személy legfeljebb két novellát küldhet be.
Kulcsszavak: könyv pályázat kultúra

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A múlt feltárása, a jövő segítségével!

Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!

2024. április 15. 18:46

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50