Az informatikai biztonság legforróbb témája: a hűtés

forrás Prim Online, 2005. február 2. 14:55
"Ön mit változtatna meg fizikai infrastruktúrájában?" címmel tartott nagysikerű előadást a mai napon az American Power Conversion (APC), az infrastruktúra rendelkezésre állását biztosító megoldások piacvezető vállalata az IDC IT Security roadshowjának budapesti állomásán.
A rohamosan növekvő teljesítménysűrűség következményeként minden vállalatnak és intézménynek újra kell gondolnia az adatközpontja, szerverszobája felépítését állítják az APC szakértői. Az APC, amely eddig leginkább a szünetmentes megoldásairól volt ismert, kifejlesztette a világ első Hálózat Kritikus Fizikai Infrastruktúra (NCPI) rendszerét, az InfraStruXure-t. Az InfraStruXure - sok egyéb szolgáltatás mellett - az IT ipar egyik leforróbb témájára, a hűtési problémákra ad egyedülálló megoldást a felhasználók számára. Az APC InfraStruXure rendszerével az emberi hiba lehetősége is akár ötven százalékkal csökkenthető a moduláris komponenseknek, a web alapú kezelőfelületeknek, valamint a szekvenciált leállításnak és a hiba-előrejelzésnek köszönhetően.

A 20 éve váltzatlan struktúrákat cserélni kell


A számítástechnika gyors változásai, a 3 évre csökkenő életciklus, a nagy teljesítményű processzorok, a blade szerverek megjelenése és a wireless technológia előretörése miatt egyre sokrétűbb elvárásoknak kell megfelelnie az adatközpontoknak és a szerverszobáknak. A cégek gyakran 20 éve változatlan struktúrákat alkalmaznak, egyedi megoldásokkal, vagy több gyártótól származó, lassú, bonyolult, nem kiszámítható rendszerekkel dolgoznak, annak ellenére, hogy a hosszabb rendelkezésre állás, a jó menedzselhetőség, a növekvő teljesítménysűrűség a rackekben, valamint a szerverek konszolidációja egyre fokozottabb elvárásként fogalmazódik meg.

A legforróbb téma: a hűtés

További problémákat vet fel, hogy a szerverek számának növekedésével egyre több energia keletkezik, a túlmelegedés pedig komoly veszélyt jelent a hálózati eszközökre. Egyetlen blade szerverben például 4kW, azaz 4 darab 100 Wattos izzó teljesítményének megfelelő hőt kell hűteni a meghibásodások elkerülése végett. Az APC InfraStruXure rendszere a hűtési problémák megbízhatatlan, idejétmúlt, nem integrált, esetleg „asztali” ventillátor, vagy spot és komfort klímás megoldásai helyett magas hatásfokú, alacsony szerviz költségű megbízható berendezéseket ajánl.

Az APC InfraStruXure

Az APC InfraStruXure rack-alapú tápellátás-védelmi rendszere komplex módon nemcsak a rendelkezésre állásról gondoskodik, hanem megoldódik a kábelmenedzsment és a teljesítményelosztás kérdése, valamint a szerverszoba minden fontos paraméterét (hőmérséklet, páratartalom) is proaktív módon figyelheti a használó, a kritikus értékeknél pedig a rendszer automatikus figyelmeztető jelzést küld. Az APC InfraStruXure megoldása moduláris, előre gyártott építőelemekkel rugalmas, könnyen használható és könnyen szervizelhető csomagban integrálja a tápellátási, a hűtési és távfelügyeleti funkciókat. Az APC real-time felügyeleti rendszere nem igényel egyedi programozást, web-alapú kezelőfelületeivel szekventált leállítási lehetőségekkel és hiba előrejelzéssel menedzseli kis-, közép,- és nagyvállalatok adatközpontjait és szervereit.

Kulcsszavak: security APC

Biztonságtechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Már a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt: hogyan kerülhetjük el, hogy csalók áldozatává váljunk?

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált. Aztán az állítólagos “emberrabló” szól bele a telefonba, és váltságdíjat követel, ellenkező esetben soha többé nem láthatjuk a fiunkat vagy a lányunkat. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint a csalók a jövőben egyre gyakoribbá váló telefonos átverések során a mesterséges intelligenciára támaszkodva súlyos érzelmi és anyagi károkat okozhatnak az áldozatoknak.

2024. február 28. 11:37

Romantika helyett átverés Valentin-napon? Kerüljük el a csalásokat a szerelem ünnepén!

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés: korábban nem ismert módokon keressük a szerelmet. A társkereső alkalmazásoknak 2022-ben világszerte több mint 350 millió felhasználójuk volt. Bár ilyen összetett hazai statisztikai adat nem ismeretes, de például az 1999-es alapítású magyar Randivonal.hu oldalt az évek során több, mint 3 millióan próbálták ki. Akár a telefonunkon is átlapozhatjuk potenciális jelöltjeink online katalógusát – a rémes beszélgetések és a kínos dupla randik ideje lejárt. Persze itt sem mindenki a szerelmet keresi: Valentin-nap alkalmából az ESET szakértői tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogyan akadályozhatjuk meg, hogy a csalók a szívünkön túl az értékeinket is ellopják.

2024. február 14. 11:32

Rendelhetek biztonságosan a Temuról? – Minden, amit tudnunk kell, mielőtt az új webáruházból vásárolunk

Valószínűleg nincs olyan közösségi média használó, aki az elmúlt időszakban ne találkozott volna a világ egyik legnagyobb webáruháza, a Temu hirdetéseivel. 3000 Ft egy pár sportcipőért? Számítógépes billentyűzet 4000 forintért? Látszólag verhetetlen ajánlatok. Köszönhetően a több tízmilliósra becsült termékkínálatnak és a rendkívül alacsony áraknak, az oldal tömegeket vonz, olyannyira, hogy a Temu a világ legtöbbször letöltött vásárlási appja lett. Vajon a Temu előretörése milyen hatással van a környezetre, a termékbiztonságra és jogszerűen működik-e a webáruház? 

2024. január 30. 12:55

Érinteni vagy nem érinteni: biztonságosabbak az NFC-fizetések?

A mágnescsíkos bankkártyák nagyjából 20 évvel ezelőtt jöttek divatba, de amellett, hogy az aláírások szükségessége megnehezítette a tranzakciókat, nem rendelkeztek megfelelő adattitkosítással. Biztonsági szempontból egyértelmű előrelépést jelentettek utódaik, a chipalapú kártyák, melyek az adattitkosítás révén fokozott biztonságot nyújtanak. Az ESET kutatói szerint ezek a kártyák továbbra is alkalmasak klónozásra vagy adatlopásra, bár az ilyen bűncselekmények elkövetése nagyobb kihívást jelent a bűnözők számára, mint a mágnescsíkos kártyák esetében. Közben pedig az érintésmentes fizetések egyre gyakoribbak – de vajon biztonságosabbak, mint a hagyományos fizetési módok?

2024. január 16. 13:09

Neked is az az újévi fogadalmad, hogy végre biztonságossá teszed az online életedet?

A január jó alkalom arra, hogy rendet tegyünk nem csak a fizikai környezetünkben, hanem a minket körülvevő virtuális világban is. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint ennek épp itt az ideje: ha mindenki tudatosan óvná adatait, akkor az online csalók nem tudnának boldogulni. 2023-ban 10 milliárd forintot csaltak ki magyar károsultaktól – és ez az összeg évről évre csak nő. Ha nem akarjuk, hogy idén tovább emelkedjen a károsultak száma, ideje kézbe venni a kiberbiztonságunkat.

2024. január 4. 16:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50