Megnyílt a Microsoft Innovációs Centrum

Takács Zsolt, 2007. október 19. 20:20

A mai napon a Microsoft Magyarország Kft. - a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel és a Magyar Feltalálók Egyesületével együttműködésben - ünnepélyes keretek között megnyitotta a budapesti Microsoft Innovációs Centrumot (MIC). Az Innovációs Centrum a hazai szoftverfejlesztés elősegítését tűzte ki céljául, és a jövőben otthona lesz számos technológiai és üzleti képzésnek, konzultációs lehetőséget biztosít a szoftverfejlesztőknek, és segítséget kíván nyújtani a műszaki felsőoktatásban résztvevő diákoknak. A MIC az Infopark „I” épületében 75 négyzetméter labor- és konzultációs, valamint tesztelési területtel áll a célközönség rendelkezésére.

A Microsoft Innovációs Centrum megalapításánál fontos szerep jutott a Microsoft mellett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek (BME) és a Magyar Feltalálók Egyesületének (MAFE) is. A BME elkötelezett az intenzív alapképzésen, kutatáson, fejlesztésen és innováción alapuló differenciált, többszintű és magas színvonalú oktatás, valamint a műszaki és természettudományok terén, illetve a közgazdasági és társadalomtudományok egyes területein nyújtott tudományos képesítés mellett. A nonprofit szervezetként működő MAFE pedig a feltalálók és a szabadalmak tulajdonosainak érdekeit képviseli és védelmezi, így elősegítve az innovatív gondolkodást és a kreatív munkát elismerő és támogató gazdasági környezet kialakítását.

A Microsoft Innovációs Centrumok célja, hogy elősegítsék az innovációt, és támogassák a helyi szoftveripar fejlődését, együttműködve az ipari, oktatási és kormányzati szereplőkkel. A budapestivel együtt világszerte már több mint 120 Innovációs Centrum nyújt hozzáférést egyetemistáknak, fejlesztőknek, tervezőknek, IT üzemeltetési szakembereknek és kutatóknak a legújabb technológiákhoz. A magyarországi Microsoft Innovációs Centrum pedig nyitva áll a hazai kisvállalati szektor, a felsőoktatási intézmények és a közigazgatási szervezetek számára is.

A mai ünnepélyes megnyitón részt vett Vahé Torossian, a Microsoft Közép- és Kelet-Európáért felelős elnökhelyettese, Drajkó László, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója, dr. Péceli Gábor, a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatika Karának dékánja, Vedres András, a Magyar Feltalálók Egyesületének főtitkára, Eszes Gábor, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium tudásalapú gazdaság fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa és Gögge Péter, az Informatikai Vállalkozások Szövetségének főtitkára.

„A MIC célja a hazai informatikai ipar általános színvonalának és versenyképességének növelése. Magyarországon a mikro-, kis- és középvállalkozások számos technológiai kihívással néznek szembe. Hiányzik a vállalkozó szellem, amelynek oka a múltban gyökerezik. Részletes tanácsadás szükséges bizonyos döntéshelyzetekben, és általában nincs meg a megfelelő erőforrás, hogy lépést tartsunk a technológia fejlődésével. Világszínvonalú projektmenedzsmentet a kisebb cégek nem engedhetnek meg maguknak, mivel csupán 2-3 projektet bonyolítanak le évente. A MIC egy, a jelenlegi partnerekkel fennálló, mintegy 10 éves múlttal rendelkező szakmai kapcsolat új formába öntése és kiterjesztése” - mondta el Drajkó László, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója.

„A Microsoft felismerte, hogy szerepet kell vállalnia Közép-Kelet-Európában a kreatív és innovatív üzleti környezet kialakításában, hogy saját üzletmenete számára is megfelelő környezetet teremtsen. Az ICT iparág a gazdasági növekedés fontos motorja Európában. Az ICT képességek nélkülözhetetlen feltételei a foglalkoztathatóságnak és a fenntartható gazdasági fejlődésnek. A Microsoft támogatja az Európai Bizottság 2010-ig érvényes célkitűzéseit, miszerint egy digitális gazdaságnak minél nyitottabbnak és versenyképesebbnek kell lennie. A Microsoft hisz abban, hogy az oktatás és innováció a gazdasági növekedés és a versenyképesség mozgatórugója. A Microsoft ennek érdekében küldetésének tekinti, hogy lehetőséget biztosítson a diákok és a kis-, illetve induló vállalkozások számára. A magyarországi MIC létrehozása jelentős előrelépés ebben a folyamatban” - nyilatkozta Vahé Torossian, a Microsoft Közép-Kelet-Európáért felelős alelnöke.

„Magyarország nemzetközi versenyképessége döntő szerepet játszik a gazdaság fejlődésében. A mai világban pedig a versenyképesség kulcsa a kutatás-fejlesztés és az innováció. A fejlett gazdaságok mára kifinomult „tudásgyárakkal” rendelkeznek. Az ezekből folyamatosan kiáramló új elképzelések olyan új termékekben, szolgáltatásokban, technológiákban öltenek testet, amelyek közvetlen befolyással bírnak az ország versenyképességére. Az innovációs és K+F tevékenységek ösztönzése a GKM elsődleges feladatai közé tartozik, különösen annak a lemaradásnak a lefaragása, ami a magyar kis- és középvállalatok részéről mutatkozik a megvalósított K+F+I részarányában, amely a  nemzetközinek alig a negyede. Ezért is üdvözöljük a Microsoft azon kezdeményezését, hogy Magyarországon az informatikai ipar innovációját tevőlegesen támogatja a Microsoft Innovációs Centrum létrehozásával, amelynek eredményes működését – ezen belül a résztvevő magyar intézmények és KKV-k tevékenységét –  a GKM messzemenőkig támogatja” - nyilatkozta Eszes Gábor, a GKM főtanácsadója.

 

  •  


A Microsoft Innovációs Centrum programja elsősorban az alábbi területekre összpontosít:


Partnerkapcsolatok építése

A Microsoft Innovációs Centrumok segítségével partneri együttműködés alakul ki az egyetemek, az iparág és a Microsoft között.

A tudás bővítése, üzleti ismeretek átadása


Az oktatási tevékenységek az induló és kisvállalatok, illetve a diákok üzleti és technikai tudását hivatottak bővíteni. Ezek a programok egyaránt tartalmaznak szoftverfejlesztői, IT biztonsági, üzlet- és piacfejlesztési kurzusokat, a gyakornoki programban pedig a diákok segítséget kapnak az elhelyezkedéshez. Az egyetemek szintén kihasználhatják ezeket a szolgáltatásokat, hogy egyszerűbben hívhassanak életre kurzusokat, és így bővíthessék tananyagaikat.

„A hazai informatikai felsőoktatás biztos műszaki alapokat és hátteret ad a hallgatóknak, de tanrendjével nem követheti a piacon gyakran viharos sebességgel egymást váltó trendeket. Hallgatóink számára azonban versenyelőnyt jelent a végzés után, ha az ipar által épp aktuálisan használt technológiákról is alapos ismeretekkel rendelkeznek. A MIC tevékenysége így tehát a hagyományos felsőoktatásra építve optimálisan egészíti azt ki, s egyben segít naprakészen tartani az egyetemen az elmúlt 10 évben kiépült specialista csoport szaktudását is” - mondta el Péceli Gábor, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja.

Innováció


A Microsoft Innovációs Centrumok hosszú távú célja a helyi gazdaság fellendítése és a foglalkoztatás növelése. Laborgyakorlatok, konzultációk, egyedi oktatások szerveződnek, amelyeknek résztvevői a kis független szoftverházak, partnerek, diákok, és kezdő vállalkozások tagjaiból kerülnek ki.

Kulcsszavak: Microsoft-hu

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A FŐTAXI a Formula 1 Magyar Nagydíj hivatalos szállítópartnere

2024-ben immár 39. alkalommal rendezik meg a Formula 1 Magyar Nagydíjat. A Hungaroring Sport Zrt-vel kötött megállapodás értelmében a július 21-én tartandó viadal hivatalos és kizárólagos személyszállító partnere a legnagyobb múltú hazai taxitársaság, a FŐTAXI lesz. A megállapodás célja, hogy a látogatók és a partnerek egyszerűen és biztonságosan jussanak el a Hungaroringre és haza. 

2024. május 15. 12:59

Protechtor Future Summit: Az AI exponenciálisan fejlődik, amire az emberi agy egyszerűen nincs felkészülve

Két borzasztóan aktuális és forró témáról beszélgettek neves és elismert hazai gondolkodók a Protechtor Future Summit üzleti és tech vezetőknek szóló inspirációs eseménysorozat tavaszi alkalmán. A mások mellett Király Júlia, Dr. Oszkó Péter vagy Dr. Tilesch György MI-szakértő nevével fémjelzett panelbeszélgetéseken a szakértők egyrészt a mesterséges intelligencia társadalmi igazságoságra és kultúrára gyakorolt hatását, másrészt az örök élet és a biológiai óra visszafordíthatóságának kérdését vizsgálták.

2024. május 15. 09:57

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38