Magyarul is elérhető a Duolingo

A világ egyik elsőszámú idegennyelv-tanulási platformja ingyenes

MTI Sajtóadatbank, 2014. február 1. 15:47

Magyar nyelven is elérhetővé a világ egyik legkedveltebb nyelvoktatási platformja, a Duolingo, amelynek felhasználói teljesen ingyen tanulhatnak nyelveket az interneten, valamint az iPhone- és Android-alkalmazásokon keresztül.

Már magyarul is elérhető a Duolingo: ezt a cég magyarországi képviselői erősítették meg közleményükben. A húszmilliós felhasználói táborral rendelkező oktatóprogram különlegessége, hogy nyelvi tanfolyamait a játékokhoz hasonlóan fejlesztették ki, ezért a tanulás élménye egyszerre jutalmazó és addiktív.

 

Az alkalmazás teljesen ingyenes a felhasználók számára, és a különleges finanszírozási modellnek köszönhető az is marad. A cég az úgynevezett crowdsourcing modellen keresztül teremti elő a működéséhez szükséges forrásokat. Miután egy felhasználó megtanulta például az ételek megnevezését, lefordíthat egy menüt. Ezeket a fordításokat a cég továbbértékesíti nagy, nemzetközi médiavállalatok számára. A Duolingo első ilyen jellegű ügyfelei között volt a CNN és a BuzzFeed amerikai hírportál.

Az app iPadre is elérhető

 

A jelenleg többek közt angol, francia, portugál, német, török, spanyol és magyar nyelven is elérhető platform kifejlesztette a nyelvi inkubátort, ahol önkéntesek munkájából születnek új kétnyelvű-tanfolyamok. Eddig több mint húszezer önkéntes jelentkezett, hogy a japántól a klingonig, számtalan nyelven oktasson. A Duolingo magyar verzióját is az inkubátor segítségével, a közösség tagjainak közreműködésével fejlesztették ki. A cég a közeljövőben további nyelveket kapcsol be a szolgáltatásba.

 

Az oktatóprogram lett a világ egyik elsőszámú edukációs alkalmazása a Google Play és az iTunes alkalmazásboltokban is. Az Apple cég tavaly az Év iPhone alkalmazása, a Google webáruháza pedig a Best of the Best Android-alkalmazás díjat ítélte oda neki.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Kihelyezett tanszéket indít az Óbudai Egyetemen a thyssenkrupp

„Autóipari Elektronikus Rendszerek Tanszék – thyssenkrupp” néven indít tanszéket az Óbudai Egyetem és thyssenkrupp autóipari E/E (elektromos és elektronikus) kompetencia központja az egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karán. A megállapodást Marc de Bastos Eckstein ügyvezető igazgató és Prof. Dr. Molnár András általános rektorhelyettes látta el kézjegyével. 

2023. március 24. 12:33

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az Alzánál egyszerűbb lett az áruvisszaküldés és a reklamáció

2023. március 21. 09:59

Töretlennek tűnik a csaló e-mailek és SMS-ek terjedése – van megoldás

2023. március 14. 20:32

IT Akadémiát indított a BME VIK és a Qualysoft

2023. március 9. 14:08

DEUTSCHE TELEKOM innovációk az idei Mobil Világkiállításon

2023. február 28. 12:48