Új funkcióval bővült a Skype Android appja
A telefonkönyvet szinkronizálhatjuk az alkalmazásba
A Skype szerdán frissítette Android alkalmazását. Az 5.0-ás verzióval a felhasználók címtárukat telefonjukról a Skype fiókjukba szinkronizálhatják.
Új funkciót kapnak az Android felhasználók Skype alkalmazásukhoz. A frissítésről hivatalos blogjukon számoltak be. Az újítás révén mobiltelefonjukon tárolt kapcsolataikat a userek az appon belül is használhatják. Ehhez nem kell mást tenni, mint hitelesíteni a telefonszámukat a Skype-on keresztül, és a kapcsolatok szinkronizálódnak fiókjukba.
Akik rendelkeznek Microsoft fiókkal, azoknak a kapcsolati listájuk automatikusan más Microsoft programban is elérhetővé válik, mint például az Outlooknál.
A Skype tisztában van azzal, hogy a több mint 300 millió felhasználó közül nehéz rátalálni a barátokra, ezért vezették be ezt az új funkciót. Ezzel a lépéssel a felhasználók könnyebben megtalálhatják azokat az embereket, akikkel szívesen csevegnének, telefonálnának, illetve megosztanának velük valamit.
A felhasználók megnyugtatására azt is elmondták, hogy mindenki maga dönteti el, hogy szinkronizálja-e kapcsolatait, és az illető telefonszáma sem lesz nyilvános, csak ha beállítja. Arra is ígéretet tettek, hogy az elkövetkezendő hónapokban a többi mobilplatformra is érkezik megoldás.
Forrás: Mashable.com, Skype blog
Kapcsolódó cikkek
- Mobilalkalmazás segít eligazodni fogyasztóvédelmi kérdésekben külföldön
- Nemzetközi vizeken a Slingshot
- Androidon is futnak a Firefox OS alkalmazások
- Ingyenes a SwiftKey Android billentyűzet
- Felturbózott Skype iPhone-ra
- Egyre népszerűbb a foodpanda mobilalkalmazása
- Több mint 1 milliárd alkalommal telepítették a Gmail Android verzióját
- Legfrissebb BKK járatinfók mobilon
- Továbbfejlesztett mobillopás-védelmi funkcióval érkezik az ESET Mobile Security
- D-Link Wi-Fi Smart Plug: elektromos eszközeink távoli kezelésére
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Online tartalomfogyasztási szokásokat vizsgált az NMHH
Fél perc alatt megközelítőleg 51.700 internetes weboldalt nyitnak meg a felhasználók Magyarországon számítógépen vagy laptopon. Ugyanezen idő leforgása alatt azonban ötször több, közel 268.000 kontaktus történik mobiltelefonon és tableten, ami egy átlagos napon 766 millió kattintást, oldalletöltést jelent. Milyen eszközökön böngészünk a legtöbbet, a mobiltelefonos applikációk népszerűek-e, illetve mennyi időt fordítunk az online hírfogyasztásra vagy éppen a közösségi médiára? A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrissebb kutatása ezekre a kérdésekre kereste a válaszokat.
Mozgalom világít rá az élet láthatatlan szépségeire
A modern, pörgős, digitális világban könnyű szem elől téveszteni a kisebb, látszólag jelentéktelen pillanatokat, amik igazán varázslatossá teszik az életet. Ezek a momentumok csak úgy elsuhanhatnak mellettünk, ahogy feladatról feladatra zakatolunk hétköznapjainkban, már-már odatapadva a képernyőkhöz. Pedig ezekben a mulandó pillanatokban lelhető meg az élet esszenciája – azokban az apróságokban, amelyek szünetre és reflekcióra késztetnek, és amiknek köszönhetően igazán értékelhetjük a körülöttünk lévő világot. A HONOR Magic5 Pro azzal a céllal készült, hogy segítse az embereket az ilyen értékes, gyakran megfoghatatlan mozzanatok megörökítésében. Így ragadható meg a láthatatlan szépség.
Új értékesítési vezető a Schneider Electricnél
Hadobás Tibort nevezték ki a Schneider Electric ipari automatizációért felelős magyarországi értékesítési vezetőjének. A 27 éve a vállalatnál dolgozó szakember új pozíciójában gépgyártó, rendszerintegrátor és végfelhasználói területekért felel majd.
760 milliárd forintos keret a hazai digitalizációs fejlesztésekre
Több mint 760 milliárd Ft támogatás lesz elérhető a 2021-27. között a DIMOP Pluszból digitalizációs fejlesztésekre Magyarországon. A szupergyors Internet Program (SZIP) folytatásaként indul a Gigabit Magyarország Program.
ABB Decoded podcast: Segítség a globális vízhiány-válság megoldásához
Az ABB technológiai podcastjának, az ABB Decodednek legújabb epizódja a globális vízhiány problémájával foglalkozik, továbbá azzal, hogy a ma rendelkezésre álló technológia miként segíthet a válságos helyzet megoldásában. Az idei, 2023-as Víz Világnapján az ENSZ "A változás felgyorsítása a víz- és szennyvízkezelési válság megoldása érdekében" címmel vízügyi programot indított, megállapítva, hogy 2,2 milliárd ember nem jut hozzá megfelelően kezelt ivóvízhez, és több mint 4,2 milliárd ember számára nem érhető el a biztonságos szennyvízelvezetés. A szennyvíz megdöbbentő hányada, közel 80 százaléka mindenfajta tisztítás vagy újrahasznosítás nélkül kerül vissza az ökoszisztémába.