Moszkva blokkolná a Wikipédiát
Egy orosz parlamenti képviselő elérhetetlenné tenné a Wikipédia internetes enciklopédiának a Krím félszigetről szóló fejezeteit, mert azokban a terület elcsatolásáról írnak - írta az Izvesztyija című orosz napilap.
A duma liberális demokrata párti (LDPR) képviselőnek a Wikipédia orosz változatában sem tetszik, hogy ott a Krím Oroszországgal való erőszakos újraegyesítéséről írnak. Azt is kifogásolja, hogy az internetes enciklopédia szerzői az orosz pártokról szóló fejezetben ugyancsak arra utalnak, hogy Oroszország annektálta a félszigetet, vagyis elcsatolta Ukrajnától.
Oroszbarát szeparatisták és az orosz fegyveres erők tagjai idén február végétől alig három hét alatt megszállták az Ukrajnához tartozó Krímet. A március 16-án megtartott népszavazáson orosz hivatalos adatok szerint a félsziget lakosságának többsége a Krím és az ott lévő, különleges státusu Szevasztopol város Oroszországhoz csatlakozása mellett döntött. Két napra rá Moszkvában Vlagyimir Putyin orosz államfő és a félsziget képviselői már alá is írták az erről szóló dokumentumot. Az orosz parlament pedig március 21-re jóváhagyta a Krím elcsatolását, amelyet sem Ukrajna, sem más országok nem ismernek el.
Hugyakov az Izvesztyijának elmondta, mint törvényhozó és mint hazafi is fel van háborodva, ezért szerinte a Roszkomnadzornak sürgősen lépnie kell. Vagy meg kell akadályoznia a hozzáférést az internetes enciklopédia adott ismertetőihez, vagy fel kell szólítani a Wikipédia működtetőjét, hogy "hozzák megfelelő állapotba" a weboldalt, és "ne tévesszék meg annak olvasóit".
Ivan Begtyin, az Információs Kultúra nevű társaság igazgatója nem ért egyet a tiltás kezdeményezésével. Szerinte az orosz parlamenti képviselők ezen az alapon a CNN amerikai hírtelevízió és a brit BBC médiavállalat internetes oldalának betiltását is követelhetnék Oroszországban, hiszen azok is hasonlóan ítélik meg a Krím félszigettel történteket.
Kapcsolódó cikkek
- Hackerek háborúellenes jelszavakat helyeztek el Szentpétervár központjában
- Az iráni elnök türelmet kért az internettel szemben vallási személyiségektől
- Közösségi médián nyomul a Kínai Kommunista Párt
- Betiltották az anonim wifi-csatlakozást az oroszok
- "Megmért én" - az egyik legfontosabb veszélyforrás a helymeghatározás
- Újabb körben tisztítják meg a káros információktól a kínai csevegőprogramokat
- Sikerült megfélemlítenie a közösségi oldalak használóit Kínának
- Vandalizmus miatt megtiltották a Wikipedia szerkesztését az amerikai képviselőház gépeiről
- Milyen veszélyes tartalmakkal találkoznak gyermekeink a neten?
- Törölhetőek lesznek személyes adataink a webről
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt a Microsoft MI-alapú virtuális asszisztense
Épp most lépünk be a mesterséges intelligencia által meghatározott korszakba – egy olyan új világba, amelyben alapvetően változik meg a technológiához való viszonyunk, és az is, hogy milyen előnyöket kínál számunkra a technológia.
Erre nem számítottunk – megtorpant az online kiskereskedelem
Az idei II. negyedévben mind értékben, mind a vásárlások számában visszaesett az online boltokban bankkártyával fizetett tranzakciók száma az év első három hónapjához képest. Ennek ellenére minden 5. bankkártyával itthon fizetett forintot webshopokban költünk el – derül ki a BiztosDöntés.hu összeállításából.
Kontakt jelnyelvi tolmácsszolgáltatás a Telekomnál
2023. szeptember 24-étől a Magyar Telekom 29 üzletében és telefonos ügyfélszolgálatán jelnyelvi tolmácsszolgáltatás vehető igénybe a hallássérült ügyfelei akadálymentes kiszolgálása érdekében.
MI-vel teszi hatékonyabbá és fenntarthatóbbá a cégek működését a Schneider Electric
Mesterséges intelligencia (MI) megoldással egészíti ki EcoStruxure Resource Advisor megoldását a Schneider Electric, a lépésnek köszönhetően a vállalati döntéshozók még gyorsabban férhetnek hozzá a cégük energiafelhasználási és fenntarthatósági adataihoz. Az új rendszer zártkörű béta tesztje szeptemberben indul és várhatóan az év végén, illetve 2024 elején lesz szélesebb körben is elérhető.