Hosszabb ideig bírják a Google ballonjai a levegőben, mint korábban
A Google Project Loon kezdeményezése még csak tesztfázisban jár, ám most egy újabb szakszhoz érkezett a munka. A ballonok „üzemideje” megnőtt, így tovább képesek a levegőben maradni, decemberben pedig Ausztráliában bizonyíthatnak.
A Föld elmaradottabb régióinak és az eddigi még senki által meg nem hódított piacok becsatornázása a célja a Google-nek a Project Loonnal, melynek lényege, hogy szélessávú összeköttetést biztosítson az emberek számára. A hőlégballonokat napenergia hajtja, valamint vezető sincs.
A sztratoszférában keringő ballonok ötlete önmagában azonban még kevés, komoly tervezőmunkát igényel ennek gyakorlati megvalósítása. A Google most rájött arra, hogyan lehet ezeket tovább a levegőben tartani, amely különösen fontos szempont.
Az elmúlt évben nagyjából 3 millió kilométert tettek meg az egyes ballonok, amely nagyjából annak felel meg, mintha 75-ször körbeutazták volna a Földet. Ez jól is hangzik, ám csak korlátozott ideig voltak képesek a levegőben maradni, körülbelül 100 napig.
A Google szerint a jelenlegi rekord 130 nap. A kiterjesztett repülési idő a több száz felfedezésnek köszönhető, amelyek segítettek megelőzni a szivárgásokat, valamint finomítni az automatizált gyártási folyamatokat.
Decemberben Ausztráliában kezdik el a tesztelni a szerkezeteket, összesen 20-at. Remélhetőleg sikeresebben zárul majd, mint az új-zélandi tesztelés, ahol nem elég, hogy az egyik példány az óceánban landolt, többen megijedtek, hiszen zuhanó repülőgépnek titulálták.
Forrás: Techspot.com; Kép: gsmnation.com
Kapcsolódó cikkek
- Andre Weyher tudja, milyen weboldalt szeret a Google a találati listában látni
- A Firefox a Google keresőjétől a Yahoohoz pártol
- Az internet globális rendjéről szerveztek konferenciát Kínában
- A világ legnagyobb hirdetőtábláját bérli a Google
- Magyarország lemaradásban van az internetlefedettség terén
- A Microsoft a második legértékesebb vállalat a Forbes szerint
- Az okostotthon elképzelés egyre inkább valósággá válik
- Magyarországi eseményekről emlékezik meg a Google
- Több mint száz ember pénzét élte fel egy internetes csaló
- A Google-térképen is megjelennek a BKK valós idejű járatinformációi
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.