A szakmai zsűri a beérkezett pályázatok 70%-át továbbjutásra javasolta
Összesen 89 fiatal versenyez a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért, a 26. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen. A pályázatok közül a legtöbb fizikai, kémiai vagy informatikai témájú.
A Magyar Innovációs Szövetség, az EMMI és az M5 csatorna által, a 2016/2017-es tanévre meghirdetett 26. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny bírálóbizottsága döntött a továbbjutó innovatív tervekről.
A Verseny a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap fő támogatásával, valamint a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács szakmai együttműködésével valósul meg.
A 22 fős bírálóbizottság Dr Jakab László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja vezetésével az alábbi szempontok szerint értékelte a témákat, és alakította ki testületileg véleményét:
- a probléma megközelítésének eredetisége és kreativitása,
- a kidolgozás alapossága, ill. tudományos értéke,
- az eredmények ésszerű és világos értelmezése,
- megvalósítható-e 2017. március 31-ig,
- a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra.
A 103 pályázat közül a zsűri 68 kidolgozását javasolta, a második fordulóra így összesen 89 fiatal dolgozhatja ki részletesen a pályázatát, akik közül 11-et határon túli magyar diákok készítettek. A pályázatok közül a legtöbb fizikai, kémiai vagy informatikai témájú.
A végső döntést a zsűri 2017 április végén tartandó ülésén hozza meg, melyen nemcsak a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíj szétosztásáról döntenek, hanem kiválasztják azt a három pályázatot is, amelyek képviselik Magyarországot 2017. szeptemberében az európai döntőn, Észtországban.
Kapcsolódó cikkek
- 15. jubileumi évét nyitja „Az Év Honlapja” pályázat!
- Jelentős fejlesztések a digitális gazdaságban
- Átadták az idei díjakat az informatikai oktatásban élen járó egyetemi oktatóknak és középiskolai tanárcsapatoknak
- 25. Magyar Innovációs Nagydíj
- Agyalj a padon!
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
- Kihirdették a „Digitális Esély 2016” pályázat nyerteseit
- Globális pályázat női startupok számára
- Mától lehet pályázni a Google új felhívására, magyar fejlesztéseket is várnak
- Tizenéves programozók jelentkezését várja a UPC
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A hazai kreatív ipari startupok számára hirdet versenyt a Tech In The City
A hazai kreatív ipari startupok számára hirdet versenyt a Tech In The City, a hazai forduló győztese pedig továbbjut a Creative Business Cup június végi nemzetközi döntőjébe.
A Sony bemutatja a LinkBuds-sorozat legújabb tagját, a LinkBuds S-t
A Sony bejelentette a LinkBuds-sorozat legújabb tagját: a LinkBuds S vadonatúj hangzásélményt biztosít a Sony érzékelő technológiáinak és partneri együttműködésének köszönhetően, mindezt úgy, hogy a felhasználók megtapaszthatják a “NEVER OFF” élményt.
A munkavállalók tájékozottságával csökkenthető a vállalati adatkiszivárgások száma
Az adathalászat az egyik legelterjedtebb kiberfenyegetésnek számít világszerte, mégis az adathalászok elleni védekezést nehezíti, hogy széles körű és megújuló eszköztárral – rosszindulatú szoftverek, szenzitív adatokat gyűjtő hamis weboldalak és emailek – rendelkeznek. A kiberbiztonsággal foglalkozó elemzések szerint naponta több mint 330 milliárd e-mailt küldenek és fogadnak a felhasználók, melyből 3,4 milliárd adathalász e-mail.
A szemkamerás kutatások, avagy látjuk-e, hova nézünk
A szem egy rendkívül összetett szerv, amely rengeteg információt képes befogadni. Viszont mi történik akkor, amikor magáról a szemről rögzítünk adatokat? Nos, akkor akár marketingkutatás is lehet belőle. A szemkamerás kutatási módszer alapja az a jelenség, hogy az ember folyamatosan mozgatja a szemét. Ezeket a mozgásokat a kamera rögzíti, ebből pedig számos faktor kiderül, valamint következtetni lehet továbbiakra is.
Hogyan hozhat változást az energiatárolás egy decentralizált energiarendszerben?
Az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésével egyre fontosabbá válik az energiatárolás szerepe az egyes országok hálózati villamosenergia-ellátásában, valamint a kereslet és a kínálat ideális arányának megteremtésében. Európa-szerte már számos város vizsgálja, hogy miként válhatnak a középületek – például iskolák és kórházak – hatékony termelő-fogyasztókká, ezzel is segítve a hálózat egyensúlyának fenntartását.