Biometrikus azonosítás már SAP rendszerekhez is
A PalmSecure hozzáférés-szabályozó technológiára épülő megoldás kifejezetten az SAP szoftvereit használó környezeteket támogatja, és biometrikus hozzáférés-szabályozást biztosít az SAP ERP alkalmazást és az SAP HANA platformot futtató rendszerekhez.
Az SAP-rendszerhozzáférést szabályozó bioLock biometrikus szoftvert fejlesztő realtime North Americával, az SAP arany fokozatú partnerével kötött globális viszonteladói megállapodás értelmében a Fujitsu közvetlenül vagy értékesítési partnereken keresztül, natív módon beágyazott megoldásként kínálja a fejlett biometrikus biztonsági képességeket. A cég ügyfelei így a világon mindenütt újabb biometrikus biztonsági réteget illeszthetnek be SAP-megoldáskörnyezetükbe, és rendkívül biztonságos és kényelmes személyazonosság-kezelő és hozzáférés-szabályozó megoldással védhetik az adatokat a lopás, az elvesztés és a visszaélések ellen.
A realtime North Americával már eddigi is meglévő partnerkapcsolat kibővítésével a Fujitsu fejlett, új biometrikus személyazonosság-kezelő megoldással léphet piacra. A bioLock lehetővé teszi az SAP-rendszerek hozzáférésének szigorú, granuláris szabályozását. A biometrikus azonosítást követően rendeli hozzá a jogosultságokat a felhasználóhoz, kiküszöbölve ezzel a felhasználói jelszavak megosztása és másolása által okozott problémákat.
Az SAP rendszerbiztonsági jellemzőivel, azon belül az egyszeres bejelentkezéssel, valamint az SAP irányítás-, kockázat- és megfelelés-kezelési (GRC) megoldásaival integrált, SAP ERP-hez készült bioLock a PalmSecure technológia segítségével, egyéni tenyérvéna-mintázatuk alapján azonosítja a kritikus SAP-rendszerekbe (HR, CSR, SCM és pénzügyi szoftverek, kiskereskedelmi PoS rendszerek és SAP HANA) bejelentkezni kívánó felhasználókat. A biometrikus azonosítás közös használatú eszközökről is lehetővé teszi az SAP-rendszerek biztonságos elérését. A fontos vagy kockázatos tevékenységeket ismételt azonosítást végző ellenőrző pontokkal lehet védeni annak érdekében, hogy csak a jogosult dolgozók tudják végrehajtani a kritikus műveleteket.
A bioLock PalmSecure-technológiára épülő új és továbbfejlesztett jellemzői biometrikus azonosítással szabályozzák például a vállalati telephely lezárt részeire való belépést, és teljes körűen integrálhatók az SAP munkaidő- és jelenlétkezelő alkalmazásával. A praktikus terméktársítások és az előkonfigurált megoldáscsomagok lerövidítik a megoldás bevezetési idejét az SAP-szoftverkörnyezetben.
„Ügyfeleihez hasonlóan a Fujitsu is rendelkezik a biztonsági megoldások nemzetközi értékesítéséhez szükséges globális jelenléttel és képességekkel. A Fujitsu partnereként örömmel nyújtunk segítséget az SAP-megoldásokat futtató ügyfeleknek aktuális üzleti biztonsági kihívásaik legyőzéséhez” – nyilatkozta Martin Lum, a realtime North America marketing-alelnöke.
„A legfrissebb statisztikák szerint a nagyméretű szervezetek többsége árbevétele legalább öt százalékától esik el évente visszaélések miatt. Akár szándékosan, akár gondatlanságból történik, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a munkavállalók nagyobb biztonsági kockázatot jelentenek a vállalatokra nézve, mint a külső támadók. Ezért rendkívüli fontos üzleti szempontból, hogy csak a jogosult munkavállalók férjenek hozzá a kényes adatokhoz. A PalmSecure-technológiára épülő, SAP ERP-hez készült, könnyen bevezethető, biztonságos bioLock megoldással a szervezetek szigorú, mégis felhasználóbarát hozzáférés-szabályozást valósíthatnak meg az SAP-szoftverkörnyezetben, és minden tevékenységet kiterjedt ellenőrzési nyomvonallal naplózhatnak. A megoldás jellemzően 12 hónapon belül megtérül. Nagy örömmel bővítjük partnerkapcsolatunkat a realtime North Americával, hogy ezen keresztül is segítséget nyújtsunk ügyfeleinknek a biztonság és a védelem legmagasabb szintjének megvalósításához, és ezen keresztül kényes adataik megóvásához” – tette hozzá Thomas Bengs igazgató, a Fujitsu EMEIA PalmSecure termékekért és megoldásokért felelős igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Közös fellépés a kibertámadások ellen
- A pénzügyi szervezetek 38%-a nem képes megkülönböztetni egy kibertámadást egy hétköznapi ügyfél aktivitástól
- 8 biztonsági tipp az új évre
- CES 2017: Otthonainkat és városainkat is okossá teszi a Bosch
- Bevezették a világ első szociális és egészségügyi szolgáltatásokat integráló információs rendszerét
- Hogyan legyünk biztonságban a közösségi oldalakon?
- Szilveszterkor várjon a koccintással: 2016 egy másodperccel tovább tart!
- Kémkedő játékok a karácsonyfa alatt
- Az ESET összeállította 2017-re vonatkozó biztonsági előrejelzését
- Az eddigi legveszélyesebb zsarolóvírus elleni dekódoló eszközt tett nyilvánossá a Kaspersky
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Adatközpont-üzemeltetők digitális átállását gyorsítja fel az Eaton legújabb megoldása
A mesterséges intelligencia (MI), a felhőalapú számítástechnika, a virtualizáció és az energetikai átállás térnyerése révén egyre fontosabb az adatközpont-üzemeltetők számára, hogy hatékonyan gazdálkodjanak az eszközeikkel és az erőforrásokkal. Az Eaton intelligens energiagazdálkodási vállalat a rendelkezésre állás további növelésére, a teljesítmény optimalizálására és a fenntarthatóság fokozására tervezett új digitális megoldások portfóliójával támogatja az adatközpontok üzemeltetőit a digitális átállás felgyorsításában.
Conit és az ABB innovatív kabinokat fejleszt ki tengerjáró luxushajókhoz
A Conit vezető szerepet tölt be a tengerhajózási szektorban alkalmazott technológiai rendszerek terén. A több mint 100 hajón végzett rendszertelepítések során szerzett, széles körű tapasztalatának köszönhetően a Conit a villamos és elektronikai biztonsági rendszerek tervezésének és kivitelezésének, valamint a hajókon telepített, integrált villamos felügyeleti rendszereknek a szakértője.
Európában az autóipar jövője az elektromobilitás
A Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) Exkluzív Vezetői Találkozójára idén az Audi Hungaria Zrt. telephelyén került sor közel 60 tagvállalati vezető részvételével. A kétnapos rendezvényt Krisztián Róbert, a MAGE Elnöke nyitotta meg, aki előadásában kitért az elmúlt évek nehézségeire, a COVID-19, a chiphiány, az energiaárrobbanás okozta problémákra és az autóipar előtt álló kihívásokra. A szervezet Elnöke hangsúlyozta, Európában az autóipar jövője az elektromobilitás, erre kell minden járműiparhoz kötődő vállalatnak felkészülni.