A Fujitsu új szolgáltatása segít kézben tartani a biztonságot
A Fujitsu mától elérhető Unified Endpoint Security (UES) menedzselt szolgáltatása teljes körűen láthatóvá és biztonságosabbá teszi a végponti eszközök működését. A szolgáltatás még azelőtt észleli és semlegesíti az internetes fenyegetéseket, hogy azok adatvesztést, váratlan üzemkiesést vagy hírnévvesztést okoznának.
A támadók számára a hálózat peremén működő végponti eszközök kínálják a legkönnyebben kihasználható behatolási pontot. Így a több telephellyel rendelkező vállalatok több gyenge ponttal is rendelkeznek az internetes biztonság terén. A Fujitsu új menedzselt szolgáltatása valamennyi végpontnál egységes biztonságot nyújt. Az eszközök felügyelete és monitorozása terén elérhető időmegtakarítás mellett a Fujitsu a komplexitást is megszünteti az ügyfél számára azáltal, hogy a vállalat különböző részein működő végponti eszközök figyelésére és védelmére, valamint a kockázatok előre jelzésére és észlelésére legalkalmasabb megoldások használatával láthatóbbá teszi a fenyegetéseket.
A Fujitsu UES menedzselt szolgáltatása egy megoldáson belül kínál végpontvédelmi (EPP), következő generációs vírusellenőrzési (NGAV), végponti észlelési és reagálási (EDR) képességeket. A több rétegű, stratégiai UES-módszertan több végpontvédelmi megoldás előnyeit ötvözve gördülékenyen működő, egységes és automatizált folyamatot biztosít a biztonsági fenyegetések kezeléséhez.
A végponti biztonság elsősorban az eszközök és operációs rendszerek száma és sokfélesége miatt jelent kihívást a nagyvállalatok számára. Egységes szemlélet nélkül nagyobb valószínűséggel esnek internetes bűnözés áldozatául, amelynek teljes költsége a Centre for Strategic and International Studies becslése szerint 600 milliárd dollár körül alakul évente – ami a globális GDP értékének közel egy százaléka.
Míg a szervezetek többsége egyelőre külön biztonsági eszközöket használ a különböző végpontokhoz, hálózatokhoz és telephelyekhez, a Fujitsu mostantól – hiánypótló módon – egységes megközelítést kínál számukra. Így a munkavállalók a védelem nélküli privát és nyilvános hálózatokon is rugalmasabban használhatják eszközeiket.
Ár és piaci bevezetés
A Fujitsu Unified Endpoint Security (UES) menedzselt szolgáltatását az európai ügyfelek már ma is megrendelhetik közvetlenül a Fujitsutól. A szolgáltatás díja országtól és konfigurációtól függően változik.
Kapcsolódó cikkek
- A MegaCortex zsarolóvírus elkerüli Magyarországot
- A Fujitsu bemutatja kategóriája legkönnyebben átalakítható üzleti számítógépét
- Korlátlan skálázhatóság a privát és hibrid felhőkben
- A Nemzeti Adó- és Vámhivatal nevében adóbevallókra hajtanak adathalászok
- Hatalmas robbanásra készülhet az online bankpiac egy új EU-s rendelet miatt!
- A kiberkockázatok nagyobb veszélyt jelentenek, mint a katasztrófák
- Matt a kiberbűnözőknek öt lépésben
- Még a zavarba ejtő adatainkat sem töröljük a pendrive-jainkról azok kidobása előtt
- Magyar fejlesztés segítségével ismertetik meg a vállalatokkal a támadóikat
- A KÜRT tette biztonságossá a Fajbook.hu-t
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.