A HungaroControl a Quality Innovation Award nemzeti díjnyertese
Magyarország felett már 2015 óta a légitársaságok által szabadon megválasztott, legrövidebb útvonalon haladhatnak át a repülőgépek, így az üzemanyagfogyasztásuk mellett a légi közlekedés okozta környezeti terhelés is számottevően csökkent. Az elmúlt öt évben, a HungaroControl kezdeményezésének köszönhetően Bulgária, Románia és Szlovákia légterében is alkalmazzák ezt az eljárást. Ezzel létrejött Európa legnagyobb, országokon átívelő, összefüggő szabad légtere, a SEE FRA (South East Europe Free Route Airspace).
Becslések szerint – a koronavírus-járványhelyzet előtti forgalmat alapul véve – a szabad légtérhasználat eredményeképpen a Délkelet-Európa légterén áthaladó járatok egy év alatt több mint 3,5 millió mérfölddel kevesebb utat tehetnek meg, ez pedig mintegy 25,5 ezer tonnával kevesebb üzemanyag felhasználását, és több mint 80 ezer tonnával kevesebb szén-dioxid kibocsátását jelentheti 12 hónap alatt.
A magyar példa alapján megvalósított szabad légtérhasználatot, mint a légi közlekedés előremutató forgalomszervezési koncepcióját az Európai Unió 2022-től kötelezővé kívánja tenni, legalább az éjszakai órákban.
A SEE FRA környezetvédelmi eredményeit és magas hozzáadott értékét az Európai Minőségügyi Szervezet is elismerte, ugyanis az idén a HungaroControl szabad légtérhasználati eljárása nyerte a Quality Innovation Award magyarországi fordulóját, így a társaság a legjobbak között indulhat nagyvállalati kategóriában a nemzetközi minőség-innovációs megmérettetésen.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult a HungaroControl Podcast
- Változik a légiforgalmi irányítók szerepe a mesterséges intelligencia térnyerésével?
- Még korszerűbb lesz a hazai légiforgalmi irányítás
- A magyar légikikötőben az Airport Service Budapest Zrt. megkezdi a teljeskörű földi kiszolgálást
- Újabb fejlesztés a repülésbiztonság növeléséért
- Értékteremtés és környezetvédelem
- AerinX: 700 milliós befektetést kapott a magyar légiipari startup
- Újabb lehetőség az oktatás színvonalának emelésére
- Ilyen az ország egyik legsokrétűbb céges sportegyesülete
- Új magyar földi kiszolgáló a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A SodaStream újrahasznosított műanyagból készülő szódagépeket fejleszt
A SodaStream hétfőn elindította idei Föld Napja kampányát, amely a „Ne csak megossz, cselekedj” mottóval szólítja meg az embereket. A világ legnagyobb szódagépgyártója humoros és szórakoztató módon arra kívánja felhívni a földlakók figyelmét, hogy ne elégedjenek meg azokkal a lehetőségekkel, amit a közösségi oldalak kínálnak, hanem a való életben is tegyenek lépéseket egy-egy jó ügy, például a Föld védelme érdekében. A SodaStream kampányához Randi Zuckerberg is csatlakozott, aki az ezzel kapcsolatos videóban is feltűnik.
Univerzális automatizálással léphetnek új szintre a gyártócégek
Sikeresen reagált a COVID-járvány jelentette kihívásokra az Ipar 4.0 megoldásokat már a krízis előtt alkalmazó termelőcégek túlnyomó többsége a McKinsey&Company felmérése szerint. A Schneider Electric az idei Hannover Messe kiállításon alkalmazások, szolgáltatások és termékek sorát mutatta be, amelyek segíthetik a vállalkozásokat abban, hogy az új ipari forradalom éllovasai legyenek, illetve felszólította az iparági szereplőket az univerzális automatizáció támogatására.