Felgyorsulhat a gépi azonosítás egy hazai fejlesztésnek köszönhetően
Az AB Consulting Group Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” pályázati felhívásán 141,24 millió forint állami támogatást nyert. Az összeget a vállalat egy olyan mesterséges intelligencia alapú univerzális szoftvermegoldás kifejlesztésére és piacra dobására fordítja, mellyel háromdimenziós (3D) testeket lehet azonosítani és osztályozni. A projekt összköltsége 238,59 millió forint.
A szoftverrel azon szervezetek, vállalatok is képesek lesznek 3D felismerő alkalmazásokat készíteni, használni, ahol nem rendelkeznek programozói ismeretekkel, valamint nem jártasak a gépi tanulás és a neurális hálózatok területén. A rendszernek, a benne megbúvó mesterséges intelligenciának, továbbá az intuitív kezelőfelületének köszönhetően egy átlagos felhasználó is meg tudja tanítani, hogy mit „lásson”.
Az AB Consulting Group fejlesztésének egyik versenyelőnyét az univerzalitás jelenti, mellyel a 3D felismerési feladatok alkalmazási területtől függően könnyen beállíthatóak.
A moduláris, testreszabható alkalmazáscsomagot a gazdaság számos szektorában lehet majd használni. Ilyen többek közt az egyedi azonosítás (pl. kameraképen látható tárgyak felismerése), kategóriafelismerés (pl. nem odaillő tárgy megjelenése egy gyártószalagon), minőségellenőrzés (pl. mintadarabtól való apró eltérés). A megoldással hatékonyabbá válhat a minőségellenőrzés, a kármegelőzés folyamata. Az automatizálásnak köszönhetően a vállalatok a monoton munkák helyett a magasabb hozzáadott értékű feladatokra tudják átcsoportosítani az értékes emberi munkaerőt.
A fejlesztési terv szerint a szoftver egyszerűen fog tudni kommunikálni más, elterjedt üzleti rendszerekkel, így végponttól végpontig terjedő megoldás jön létre. A Python programozási nyelven megszülető alkalmazáscsomag hagyományos, helyileg telepített módon, valamint a felhőből is elérhető lesz. A szoftvert a hazai mellett a nemzetközi piacra is tervezik bevezetni.
A projekt a vállalat budapesti székhelyén valósul meg, magyar fejlesztők, kutatók bevonásával. A feladat 2020. január 1-én indult, és várhatóan 2021. december 31-éig zárul.
Kapcsolódó cikkek
- Így virágozhatnak ki a magyar kkv-k
- UV-fénnyel fertőtlenítő robotot mutatott be az LG
- A jövő egészségügye
- Durván felpörög a vállalati digitalizáció 2021-ben
- MI TUDÁSKÖZPONTOK: Robotszimuláció támogatja az önvezető járművek fejlesztését
- Jövőre Budapesten találkoznak a legnagyobb sztártudósok?
- Mesterséges intelligencia segíti szűrni a korai tüdőrákot!
- Sztárok vallanak élőben a mesterséges intelligenciáról ma 18 órától
- A mesterséges intelligenciáról rendez nemzetközi talk show-t az MVM
- Elindult a Téregér ingyenes 3D modellező online oktatás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását
Digitális épület- és energiagazdálkodási megoldások alkalmazásával, valamint elektrifikációval, illetve megújuló energiaforrások használatával és mikrohálózatok telepítésével akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását a Schneider Electric kutatása szerint. Az alacsony CO2-kibocsátású épületekre történő átállás jelentős mennyiségű új munkahely létrehozását is eredményezheti.
Smart company – 2024. Jövőre még okosabban!
A smart company nem attól okos, mert a legfejlettebb technológiák által vezérelt. Az az okos cég és okos iroda, amit folyamatosan egyre kevesebb költséggel sokkal hatékonyabban, jóval nagyobb árbevétellel, nyereséggel működtetünk. A PP Konferenciaközpont – BKIK „Smart company – 2024” című konferenciáján a cégtulajdonosok megtudhatják, hogy milyen eszközök és módszerek szükségesek az okos céggé váláshoz.
Joule – az irodai munka új mértékegysége
Az SAP walldorfi főhadiszállásán tartott konferencia csúcspontjaként bemutatkozott Joule, a természetes nyelvet használó, generatív mesterséges intelligencia alapú irodai asszisztens, amellyel végérvényesen megváltoznak az üzletviteli folyamatok. A Joule beágyazódik az SAP felhőalapú vállalati portfóliójába, és képes lesz proaktívan betekintést adni a vállalati adatok mélységébe, nem csak az SAP teljes szoftverportfólióján, hanem akár harmadik féltől származó forrásokat is feldolgozva.
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.