A Siemens szoftverével vezet be okosmérést Litvánia
Mérésiadat-menedzselő megoldást vezet be Litvániában a Siemens Smart Infrastructure, amelyhez tíz évig támogatást és karbantartást is biztosít a helyi energiaszolgáltató, az ESO számára. A Sagecom a mérőórákat, valamint a leolvasó rendszert szállítja, a litván távközlési szolgáltató, a Bité Lietuva pedig a projekt telekommunikációs partnere.
Kiépülő okosmérő infrastruktúrájával az ESO az eddiginél nagyobb energiahatékonysággal működtetheti majd a villamosenergia-hálózatot. A tervek szerint az energiafogyasztás 6 százalékkal, az elosztóhálózat energiavesztése pedig 10 százalékkal fog csökkenni.
A Siemens EnergyIP mérésiadat-menedzselő megoldás, mint szabványos alaprendszer, számos további biztonsági funkcióval, például végponttól végpontig terjedő adattitkosítással is kiegészül a helyi, szigorú biztonsági követelményeknek megfelelően. Ennek eredményeként a napelemes rendszerek, az akkumulátoros energiatárolók és az elektromobilitás töltési infrastruktúrájának nagyszabású bővítésével jelentkező, illetve más hálózati szereplők megjelenéséből adódó, új kihívásokat is célzottan lehet majd megoldani. Mindez a jövőbiztos hálózatüzemeltetés alapjait fekteti le.
Litvániai szerződésének részeként a Siemens szoftvermegoldását az ESO olyan öröklött rendszereivel is integrálja, mint a számlázási információs rendszer, az ügyfélportál és a vállalati eszközgazdálkodó rendszer.
Kapcsolódó cikkek
- A Baltikum legnagyobb légikarbantartó cége kezdi el használni az AerinX rendszerét
- Autonóm töltőállomást mutatott be a Siemens
- Siemens infrastruktúrán tölti kibocsátásmentes elektromos buszait Ausztrália
- A Siemens kapcsolja össze digitálisan az Expo 2020 épületeit
- Népszerű a szálláshelyek okmányolvasásához kifejlesztett furfangos magyar szoftver
- Magyar cég a Web Summit-on
- Áttörés az építőiparban: A kivitelező már nem mondhatja azt, hogy nem így értettem
- Hibakeresés helyett okos szoftver
- Széchenyi-egyetemi spinoff vállalkozás nyert támogatást termékfejlesztésre és hasznosításra
- A világ legokosabb kampuszát hozzák létre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
27. Év Menedzsere Díjátadó Gála
A Menedzserszövetség május 21-én, immáron 27. alkalommal rendezte meg legfontosabb és legkülönlegesebb eseményét, az Év Menedzsere Díjátadó Gálát, a magyar vállalatvezetők Oscar-ját, ahol a 2021-es év legkiválóbb vezetőit díjazták 8 kategóriában.
Az ABB Robotics bemutatta a visszanyert tengeri műanyagot felhasználó kiskereskedelem jövőjét
A kiskereskedelem jövőjébe egy izgalmas 3D nyomtatási bemutatón keresztül nyerhettek bepillantást az érdeklődők egy ABB robot segítségével London egyik legjelentősebb áruházában, a Selfridgesben, az Oxford Streeten. A bemutatót áprilisban, egy kirakatban tekinthették meg a vásárlók, ahol láthatták azokat a különféle személyre szabott dizájntárgyakat, melyek egy ABB robot segítségével 3D nyomtatással készültek Parley Ocean Plastic-ból, azaz a Parley globális tisztítóhálózatából összegyűjtött tengeri műanyaghulladékból.
Innovatív képzési programban vehetnek részt a hallgatók a Széchenyi István Egyetemen
Második alkalommal rendezi meg a győri Széchenyi István Egyetem innovatív járműipari képzési programját, az Audi Development Campet az Audi AG és az Audi Hungaria támogatásával. A július 3-án kezdődő négyhetes, angol nyelvű táborban a hallgatók nemzetközi szaktekintélyektől, mentoroktól tanulhatnak, miközben valós ipari problémát oldanak meg, és akár karrierlehetőséget is nyerhetnek. Az érdeklődők május 31-ig jelentkezhetnek.
Hivatalos szakma lett a növényvédelmi drónpilóta
A technika fejlődése újabb szakmákat hívott életre Magyarországon. A drónok egyre többféleképpen hasznosíthatóak, már nemcsak a filmiparban, hanem az agrárszektorban is. Ezt felismervén a Nébih kezdeményezésére új képzés indult: a növényvédelmi drónpilóta alapképzés. Magyarországon elsőként az ABZ Drone Kft. szerezte meg a jogot, hogy megszervezhesse és elindíthassa az oktatást.
Hibaanalízis mesterséges intelligenciával
Evidenciának tűnik, hogy kifizetődőbb elvégezni a megelőző karbantartásokat, mint megvárni, amíg beüt a baj és le kell állítani az egész gyártósort. De honnan tudjuk, hogy pontosan hol és milyen karbantartásra van szükség? A választ a mesterséges intelligencia adhatja meg. A karbantartási és szerviztevékenységek valódi igényeknek megfelelő ütemezését célzó Siemens Predictive Service Analyzer megoldással akár 30 százalékkal is növelhető egy gyártóüzem rendelkezésre állása.