Harmincadszor ismerik el a legkiválóbb innovációs teljesítményeket
„Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) stratégiai partnerségével és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) főtámogatásával 2021-ben is meghirdetik a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot. A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) hagyományos kiírása harmincadik alkalommal indul útjára a most megkezdődő nevezési szakasszal. Az új termékkel, eljárással vagy szolgáltatással jelentős üzleti sikert elért vállalkozások, szervezetek jelentkezéseit 2022. február 2-ig várják” – jelentette be Schanda Tamás, az ITM miniszterhelyettese.
A Magyar Innovációs Szövetség közel három évtizede minden évben odaítéli az Innovációs Nagydíjat. A pályaművek magas színvonalát mutatja, hogy a beérkezett több mint 1300 nevezés közel 90 százaléka a kiötlői számára bevételt termelő, alkalmazói dolgát jelentősen megkönnyítő újdonságként a gyakorlatban hasznosult. A legjobbak közül 227-en kaptak különböző innovációs díjakat, ők alkotják a hazai innováció „elitjét”, a Magyar Innovációs Klubot.
Pakucs János, a MISZ tiszteletbeli elnöke kifejtette: „A Palkovics László innovációs és technológiai miniszter által vezetett bírálóbizottság az innováció eredetisége, újszerűsége, műszaki, gazdasági előnyei és társadalmi hasznossága mellett az innováció révén elért árbevételt, nyereséget veszi figyelembe, és mindezek alapján titkos szavazással választja ki a legkiemelkedőbb innovációs teljesítményeket.” Hozzátette, hogy a 2021. évi kiírás részletei megtalálhatók a Magyar Innovációs Szövetség honlapján.
Schanda Tamás hangsúlyozta, hogy a magyar gazdaság fenntartható növekedését, versenyképességének tartós megerősítését a magas hozzáadott érték, a piacképes termékekbe forgatott magyar ötletek biztosítják. Magyarország tavaly rekordmennyiségű forrást fordított kutatás-fejlesztésre és innovációra. A kormány a ráfordítások növelése mellett az intézményrendszer és kutatási eszközök korszerűsítésével, a kutatói életpálya célzott támogatásával ösztönzi még jobb innovációs teljesítményre a hazai cégeket és egyetemeket.
A miniszterhelyettes kiemelte: a járványhelyzet minden eddiginél nyomatékosabban figyelmeztetett az innováció, és különösen az egészségipari fejlesztések fontosságára. Emlékeztetett, hogy az elmúlt években a gyógyítást, megelőzést segítő termékeket találtak méltónak az Innovációs Nagydíjra. Tavaly a Richter Gedeon Nyrt. csontritkulást eredményesen kezelő világújdonsága, 2019-ben a szövettani diagnosztika területén óriási előrelépést hozó, digitális Pannoramic termékcsalád érdemelte ki az elismerést.
A jövő tavaszra tervezett ünnepélyes átadáson kiosztják az ITM Ipari Innovációs Díját és Informatikai Innovációs Díját, az NKFIH „Alapkutatástól a piacig˝ Innovációs Díját, az Agrárminisztérium Agrár Innovációs Díját és Környezetvédelmi Innovációs Díját, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a MISZ Startup Innovációs Díjait is. A Magyar Innovációs Nagydíj mellé 1 millió forint, a további kategóriákban pedig 300-500 ezer forint pénzjutalom jár.
Kapcsolódó cikkek
- Közeleg a 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Verseny beadási határideje
- Önfertőtlenítő padlóburkolat nyerte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara díját
- A Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat díjazottjai
- Közeleg a 29. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
- Száz többletpont jár az innovációs verseny dobogósainak
- Ismét lehet pályázni a Magyar Innovációs Nagydíjra
- Újra lehet pályázni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre
- A 2019. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázat Innovációs díjasai
- Lezárult a 28. Magyar Innovációs Nagydíj pályázat nevezése
- Közeleg a 28. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Neumann 120 kiállítás a Deák17 Galériában
Mit tenne Neumann János, ha egy időgép segítségével ma visszatérhetne a Földre? Mit gondolna a jelen kihívásairól? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Neumann Társaság diákalkotói pályázatára érkezett művekből rendezett kiállítás a Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galériában. A Neumann 120 kiállítás ünnepélyes megnyitójára december 2-án 11 órakor kerül sor, a kiállítás pedig december 5-16. között díjmentesen látogatható.
Magyar energetikai startupokat is várnak a befektetői programba
Idén december 15-ig várja az EIT InnoEnergy az európai, köztük a magyar startupok, vállalkozók, innovátorok és kutatók tiszta energia fejlesztéseit, megoldásait a Hello CleanTech 2.0 programba, amelyek ennek a platformnak köszönhetően üzleti, technológiai és forrásszerzési támogatásban részesülhetnek.
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Az Év Honlapja pályázat, amely évről évre megmutatja a digitális világ legjobbjait, most egy izgalmas fordulatot vesz. Meghosszabbított nevezési határidővel 2023. december 15. éjfélig várjuk a jelentkezéseket! Ez azt jelenti, hogy több időt kapnak a legújabb, friss projektek befejezésére és benyújtására, ezáltal pedig lehetőség nyílik a kreatív ügynökségeknek és vállalatoknak arra, hogy az egész éves munkájuk termését mutassák be a közönségnek és a zsűrinek.
Mesterséges intelligenciával fejlesztő cégek pályázatát várja a Magyar Telekom
A hazai vállalatok nagy része gondolkodik vagy már aktívan fejleszt mesterséges intelligenciával, amely komoly előrelépést jelenthet, ugyanakkor egyik pillanatról a másikra felboríthatja az erőforrás- és kapacitástervezést. Számukra nyújt lehetőséget a Magyar Telekom októberben induló pályázata. Olyan cégek jelentkezését várják, akik már elindították a mesterséges intelligencia használatával összefüggő, vagy használatára irányuló fejlesztéseiket, és ehhez szeretnék bővíteni fejlesztői környezetüket, szerverinfrastruktúrájukat. A pályázat nyertesei egy éven keresztül térítésmentesen kapnak hosting szolgáltatás a Telekomtól a szerverkapacitásuk bővítéséhez.
A kreativitás új dimenziói: két új kategória ’Az Év Honlapja’ pályázaton
Immár 22. alkalommal indult útjára Magyarország legrangosabb digitális marketingkommunikációs pályázata. ’Az Év Honlapja’ izgalmas lehetőséget kínál mindazoknak, akik az elmúlt időszakban a legújabb honlapokat, applikációkat, digitális és technológiai megoldásokat hozták létre. Ha büszkén állsz egy újító szellemiségű honlap vagy applikáció mögött, akkor ez a lehetőség Neked szól!