Ismét várja a nevezéseket a Microsoft a HR Best „Futureproof Organizations” kategóriájában
December 18-ig adhatják be pályázatukat az érdeklődő vállalatok a magyarországi jó gyakorlatokat díjazó HR Best verseny „Futureproof Organizations” kategóriájában.
A Microsoft Magyarország által immár negyedik alkalommal meghirdetett díj célja, hogy a technológia és az ember kooperációját ötvöző jó gyakorlatokat megmutassák a szakmai nyilvánosságnak. A Futureproof Organizations címet azok a vállalatok nyerhetik el, amelyek a digitális transzformációban élen járva biztosítják „jövőállóságukat”. Ez megvalósulhat az IT/Technológia, a szervezeti és működési keretek, az üzleti modellek, az adatalapú döntéshozatal, a szükséges készségek fejlesztése és az agilis szervezeti kultúra kialakításának szintjén egyaránt.
A pályázók a storytelling eszközeivel is bemutathatják a díjra nevezett projekteket, de elvárás, hogy mérhető eredményeket is fel tudjanak mutatni a bevezetett újításokkal kapcsolatban. A legfontosabb értékelési szempontok közé tartozik a digitális eszközök használata, a fenntarthatóság, az innováció, a szinergiák kiaknázása, a munkavállalók bevonása és az adatvezéreltség.
A Futureproof Organizations kategória fődíját 2022-ben az Erste Bank, valamint a Get Work Trend Kft.-DokiLab Kft. páros nyerte el. Az Erste Bank robotot vetett be a HR folyamatok áramvonalasítására, a papíralapú ügyintézés felszámolása érdekében. Amióta digitális adminisztrációra és elektronikus aláírás használatára álltak át, több ezer fa súlyának megfelelő papírt tudtak kiváltani, illetve egy év alatt annyi vizet spóroltak meg, ami egy négytagú család háromhavi vízfogyasztásának felel meg.
A munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó Get Work Trend Kft. és a vele együtt induló DokiLab Kft. pedig olyan applikációt fejlesztett (DokiApp), amellyel a munkatársak anélkül is tudnak az orvosaikkal konzultani, hogy el kellene menniük a rendelőbe.
A Microsoft munkatársai körében végzett korábbi felmérés szerint főként a munka-magánélet egyensúlya, a jobb és hatékonyabb fókuszálás, valamint az ingázásra fordított erőforrások csökkenése szól a home office mellett, míg a szociális kapcsolatok, a munkatársakkal való együttműködés és az irodai munkakörnyezet nyújtotta kényelem a leginkább vonzó a bejárásban. Ugyanakkor a munka és a magánélet egyensúlyát, a zavartalanul munkára fordítható időt és az együttműködést egyesek az irodába való bejárás, míg mások az otthonmaradás mellett hozták fel érvként.
A Microsoft Magyarország amellett, hogy kategóriaalapítója a HR Bestnek, rendszeres résztvevője a HR Festnek is, amely Magyarország meghatározó emberierőforrás-rendezvénye. A HR Fest budapesti rendezvényének október 11-én az Akvárium ad otthont, november 23-án pedig a debreceni Kölcsey Központba várják az érdeklődőket.
A HR Best verseny különböző kategóriáira, köztük a Futureproof Organizations-díjra ide kattintva lehet jelentkezni.
Kapcsolódó cikkek
- Új vezető a Microsoft Magyarország élén
- Még mindig sokan kockáztatnak nem jogtiszta szoftverekkel
- Az a diák, aki késő éjszaka tanul, nehezen tud éber lenni a másnap reggeli órákon
- Közel kétezer embernek lett könnyebb a munkakeresés, a távmunka és a pénzügyeik intézése
- Kihirdették a Futureproof Organizations kategória győztesét
- Újra lehet pályázni a HR Best Futureproof Organizations kategóriájában
- A Microsoft Magyarország is képviselteti magát a Startup Hungary tanácsadó testületében
- Türelmesebbé tette az embereket a kibertérben a járvány
- Családbarát vállalatként ismerték el a Microsoft Magyarországot
- PWC 2020: A tech szektor legvonzóbb munkahelye a Microsoft Magyarország
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Növekvő árbevétel, pozitív féléves eredmény
Mivel a Delta Technologies Nyrt. üzleti éve eltér a naptáritól, ezért március végével már az első üzleti félév számairól tud közzétenni gyorsjelentést. Ez persze nem jelenti azt, hogy a kor kihívásaival ne kellene szembesülnie az immár a BUX-ban is jegyzett rendszerintegrátor informatikai társaságának. Mindazonáltal ilyen piaci körülmények között is tisztes helytállást tudott felmutatni: az egy évvel korábbi időszakhoz képest 71,5%-kal növekvő bevételről, és a korábban 300 milliót is meghaladó veszteséggel szemben 18,8 millió forintos nettó profitról számolt be a Delta Technologies.
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.
Az Animatiqua újabb időutazásra hív – most a múlt helyett a jövőbe!
A Holnap Budapestje címmel jelent meg az első film teaser Magyarországon, amit szinte teljes egészében a mesterséges intelligencia készített. A disztópia hét soros szinopszisát a Chat GPT írta, képi világát pedig az Midjourney program alkotta meg. Humán oldalról Kondacs András, az Eltűnt Budapest youtube-sorozattal ismertté vált Animatiqua vezetője inspirálta a szokatlan fejlesztési folyamatot. Megrázó – de tulajdonképpen lehetséges – jövőkép rajzolódik ki a háborús sci-fi-ben, ahol az elszabadult Mesterséges Intelligencia a platóni állam-modellel randevúzik. Ez lenne a holnap Budapestje?