Az ország legnagyobb ördöglakat-tárlata a Neumann Társaság Informatika Történeti Kiállításán
Minden korábbinál részletesebb időszaki tárlat nyílt a szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában, a Neumann Társaság Informatika Történeti Kiállításán, ahol több száz különböző logikai játék tekinthető meg, ezzel átfogó képet kapunk a különböző típusokról, a leghíresebb tervezőkről, gyűjteményekről és az ördöglakatok történetéről is.
Játszani mindenki szeret, a játék kikapcsol, a játék feltölt, sőt: játék közben lehet a legkönnyebben tanulni. A Kézzelfogható logika című időszaki kiállítás olyan világba enged bepillantást, ahol a játék a fentieken túl gondolkodtat is. A tárlaton több száz különböző logikai játék tekinthető meg, az interaktív sarokban pedig számos játékot ki is próbálhatnak az érdeklődők.
Az időszaki kiállításon négy elhivatott magángyűjtő – Bozóki Sándor, Gál Péter, Prémecz Gergely és Vígh Viktor – ördöglakatjait lehet megtekinteni, így a tárlat átfogó képet ad az ördöglakatok különböző típusairól, a leghíresebb tervezőkről, gyűjteményekről és az ördöglakatok történetéről is. Magyarországon ekkora gyűjteménynek helyet adó kiállítást a logikai játékok ezen altípusából korábban még sosem rendeztek.
Az ördöglakat-kiállítást 2024. február 29-ig lehet díjmentesen megtekinteni a szegedi Szent-Györgyi Albert Agora földszintjén, illetve két emeletén. Az #neumann120 emlékév kapcsán érdemes felkeresni a nyitvatartási időben belépődíjjal látogatható Informatika Történeti Kiállítást, hiszen itt az idén 120 éve született Neumann János szellemében az informatikatörténet mérföldköveit, a Neumann-elvű számítógépek generációit lehet megtekinteni. Az ördöglakat kiállítás jelentős része az ITK időszaki kiállítóterében csodálható meg.
Szegeden 2023. augusztus 28. és szeptember 4. között ugyancsak fókuszba kerül az informatika, hiszen itt zajlik majd a Nemzetközi Informatikai Diákolimpia (IOI) több száz diák részvételével.
A #neumann120 emlékév kapcsán a Neumann Társaság egy dedikált honlapot indított, amely a www.neumann120.hu címen érhető el. Ezen az oldalon minden fontos információ megtalálható a 2023-as emlékév kapcsán zajló eseményekről, a Kaleidoszkóp menüpont alatt pedig Neumann János életéből fennmaradt vizuális emlékeket lehet böngészni.
Kapcsolódó cikkek
- Nekem 8(bit) – új helyszínen a legendás retrógépek tárlata
- Komoly pénzeket adnak a régi számítógépekért
- Ezek a diákok képviselik Magyarországot az idei informatikai diákolimpiákon
- Öt alkalommal lehet megnézni a Neumann-család relikviáit
- Talpraesett diákprogramozók és profi képzőművészek tisztelegtek Neumann János előtt Szekszárdon
- Neumann János hiánypótló életrajzi kötetét adja ki a Neumann Társaság
- Computer art és ősszámítógépek a terítéken a Neumann Társaság újranyitó informatikai múzeumában
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Jól szerepeltek a magyar diákok a juniorok informatikai diákolimpiáján
- Kipróbálható a legendás kibernetikai készlet a Kutatók éjszakáján
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Corvinus-kutatás: a fejlődő országok szegényei nem érdeklik a mesterséges intelligenciát
Egy éve, november 30-án tették hozzáférhetővé a ChatGPT-t. Ennek kapcsán is aktuális a téma, az MI etikusan működik-e. A Corvinus kutatása szerint sok globális problémát figyelmen kívül hagy az MI etikusnak szánt, ún. emberközpontú megközelítése.
A jövő év a karbonlábnyom csökkentésről szól majd a vállalati technológiák területén
Jövőre várhatóan tovább gyorsulnak a vállalati digitalizációs törekvések, az előrejelzések szerint a transzformációra fordított források a következő 3 évben elérik a 3,4 billió dollárt.
Debütált a Logisztikai Évkönyv 2024
A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) évkönyvbemutató rendezvényén debütált a Logisztikai Évkönyv 2024. A kiadvány a hagyományokhoz híven egy szakmai tanulmánygyűjtemény, amelyet a Falk1 Rendezvényközpontban tartott bemutató rendezvényén szerzői előadásokkal színesítve ismerhetett meg a közönség.