A Google mobilkeresője segít megtalálni a megfelelő alkalmazást
A Google mobileszközökön működő kereső segít megtalálni a megfelelő alkalmazást. Jelzi, ha a keresésünknek megfelelő alkalmazás van a telefonunkon, vagy ha még nincs, megkérdezi, nem akarjuk-e letölteni.
A Google újabb segítséget szeretne nyújtani az okostelefonunk keresőrendszeréhez. Ha egy alkalmazást keresünk, a szoftver más, hasonló alkalmazások linkjét is felajánlja.
Ha a keresőben megjelent alkalmazást letöltöttük, a Google automatikusan az alkalmazásnak arra a részére irányít, amely a keresésünknek megfelelő. Például ha egy lasagna receptet keresünk, a Google felajánl egy szakácskönyv alkalmazást, majd annak letöltése után automatikusan a lasagna receptek oldalára ugrik.
A rendszer egyelőre csak Android operációs rendszerű eszközökön fut. A letölthető alkalmazások linkjei a Yelp, Walmart, BuzzFeed, OpenTable oldalairól lehetnek.
A Google a legnépszerűbb keresőprogramot hozta létre az asztali számítógépeken, de jelenléte a mobileszközök világában korántsem ennyire jelentős. Az eMarketer jelentése szerint a mobileszközökön végzett keresésekből származó bevétele 68%-ra esett vissza 2014-ben, a két évvel korábbi 82,8%-ról. Ez azért lehet, mert a mobileszközökön általában konkrét alkalmazásokon keresztül végzik a keresések nagy részét. Az alkalmazások integrálása a keresőrendszerek modernizálását jelenti, melyet a Yahoo és a Facebook alkalmazásokra vonatkozó hirdetésekkel indított el.
Forrás: CNET.com
Kapcsolódó cikkek
- Megújította a partneri szerződését a Microsoft és a Yahoo
- Veszélyben a Google titkos kereső algoritmusa?
- Jennifer Lopez dekoltázsa hívta életre a Google képkereső funkcióját
- 2014-ben felére csökkent az Androidra letöltött kártevő programok száma
- „Megfordult” a Google
- Táblagépeken is használható az Inbox
- A Google megvette az Odysee alkalmazást
- Ingyen letölthető a Google Earth Pro
- Komoly piacveszteség érte a Google-t
- A Google eltávolította a Pirate Bayhez kötődő tartalmakat a Play Store-ból
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.
A Magyar Telekom 2024. harmadik negyedéves eredményei
A Magyar Telekom közzétette 2024. harmadik negyedévére vonatkozó, az EU által befogadott IFRS Számviteli Standardok szerinti konszolidált pénzügyi eredményeit. A negyedéves pénzügyi jelentés nem auditált értékeket tartalmaz az összes pénzügyi időszakra.