Megkönnyíti a privát felhő létrehozását a Fujitsu új platformja
A Fujitsu frissen bevezetett, új „többfunkciós” platformja egyszerűsíti az OpenStack-alapú privát és nyilvános felhő létrehozását, és hozzásegíti a cégeket, hogy IT stratégiájuk részeként felkészüljenek a felhő-korszakra.
A Fujitsu és a Red Hat közösen dolgozták ki a FUJITSU PRIMEFLEX for Red Hat OpenStack integrált rendszert. Az egy csomagban megrendelhető rendszer nagy teljesítményű, energiahatékony Fujitsu szervereket és tárolókat tartalmaz előkonfigurált referencia architektúrában, amely a Red Hat piacvezető Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform szoftverét futtatja. A rendszer a nagy teljesítmény és előremutató megoldási mód mellett számos más előnnyel is jár: a mindenre kiterjedő támogatás és egyéb professzionális szolgáltatások mind a Fujitsutól vehetők igénybe, ez pedig jelentősen megkönnyíti az üzemeltetők életét és csökkenti a felelősségüket.

Nyílt forráskódú szoftverként az OpenStack egyike azon kevés felhőfelügyeleti platformnak, amely a felhő szabványosítása és a szállítói integráció révén lehetővé teszi a több felhőből álló környezetek kialakítását függetlenítve az ügyfelet a hardver gyártójától. Az erősen moduláris és alkalmazkodó struktúra jól skálázható, rugalmas platformot eredményez, amely kiválóan alkalmas a felhőre méretezett terhelések futtatására. A rendszer nagyméretű számítási (compute), adattárolási (storage) és hálózati (network) erőforrás-csoportokat kezel az OpenStack API-n, vagy a Self Service Portalon (pl. FUJITSU Systemwalker Service Catalog Manager) keresztül.
Kapcsolódó cikkek
- Új közösségi szolgáltatások az Oracle felhőben
- Frissítések az Oracle Sales Cloud megoldásához
- Katasztrófa utáni helyreállítás a felhőből
- Az Oracle kibővíti a világ legátfogóbb vállalati felhőportfólióját
- Barracuda: kiterjesztett biztonság az Azure platformhoz
- Tévhitek miatt terjednek lassan a vállalati felhőszolgáltatások Magyarországon
- A budapesti LLP segíti az amerikai szoftveróriás, a BlackLine régiós terjeszkedését
- Felhőből nézhetünk videót az Ericssonnal
- SUSE OpenStack Cloud 5: továbbfejlesztett privátfelhő-felügyelet
- Felhőben olcsóbbak és hatékonyabbak a kereskedelmi rendszerek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.
Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival
Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!
Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro
Közel négy hónapja mutatkozott be az Apple Vision Pro, és egyelőre nincs új hír a fejlesztés háza tájáról az akkor megismert paramétereken túl. A kiterjesztett és a virtuális valóság szemünk előtt való keverésére képes, fejen hordható eszköz szórakoztatóipari és irodai környezetben való felhasználásáról már sok szó esett, ugyanakkor az eszközben rejlő üzleti és ipari lehetőségekről egyelőre alig lehetett hallani. A Delta Systems Kft. fejlesztői összegyűjtöttek néhány olyan szemléletes példát, ahol nem csak látványosságként, hanem üzleti előnyt teremtő termelőeszközként is funkcionálhat a jövőben az Apple csodaszemüvege.
Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB
A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.