FRISSÍTÉS: az IBM megvette a UStreamet
Amerikai hírforrások kiszivárogtatták, hogy az IBM 130 millió dollárért fel kívánja vásárolni a magyar startupként indult, időközben amerikai nagyválalattá kinőtt UStream nevű - élő videosugárzási lehetőséget kínáló - szolgáltatót.
REGGELI HÍRÜNK FRISSÍTÉSE 18:00-KOR: az IBM bejelentette a megvásárlást.
Az IBM bejelentette, hogy megvásárolta a Ustream Inc. felhőalapú, élő videostreaming szolgáltatást nyújtó vállalatot. Ez a lépés kibővíti az IBM Cloud platformját, amelynek segítségével a vállalati ügyfelek felfedezhetik és kiaknázhatják a videóban, mint rendkívül gyorsan fejlődő digitális médiumban és adat-eszközben rejlő lehetőségeket. Az IBM a tranzakció pénzügyi részleteit nem közölte. (Az IBM délutáni bejelentése teljes terjedelmében újabb hírünkben olvasható.)
A San Francisco-I székhelyű – fejlesztéseit ma is Magyarországon, az Andrássy úti Párisi Nagyáruházban dolgozó csapattal végző – Ustream-et 2007-ben két amerikai (Brad Hunstable és John Ham) és egy magyar webfejlesztő (Fehér Gyula) indította el.
Az első befektető az Ustream.tv-be 2008 márciusában a Doll Capital Management (DCM) volt. 11 millió dollárral növelték meg a vállalat tőkéjét. 2010-ben a magyar-amerikai Ustream.tv 20 millió amerikai dollár tőkeinjekciót kapott a japán Softbanktól, összességében a mai napig már több, mint 60 millió dollárt fektettek bele.
A cég első üzletkötése az IBM-mel 2014-re datálódik. Az élő video-sugárzás nem tud meglenni felhőszolgáltatás nélkül, s ha létre jön a felvásárlás, annak hátterében mindenképp ez a fajta felhőre utaltság, illetve az IBM-nek a felhőszolgáltatásban elért jelentős piaci részesedése is szerepet játszik.
Az alábbi 2014-es video a kezdetekhez vezet vissza, az IBM-UStream kapcsolatban talán ez volt a "meglátni és megszeretni" pillanat:
Kapcsolódó cikkek
- Az IBM bejelentése a UStream megvásárlásáról
- A Foxconn megvásárolná a japán Sharp elektronikai konszernt
- Münchenben nyit új Watson központot az IBM
- Microsoft Cloud program: nagyvállalatok megoldásai a kisebbeknek is
- Magyar diákok is játszhatnak a "nagy vasakkal"
- Felhőbe küldték a parancsokat az amerikai hadseregben
- SUSE: új együttműködések és továbbfejlesztett oktatási program nyílt alapokon
- Felvásárolják az Extreme Digital egy részét
- Új Dell hibrid felhőrendszer: minimális kockázat, egyszerűbb bevezetés és egyedülálló fizetési megoldás
- Öt nyomós érv a privát felhő használata mellett
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.