FRISSÍTÉS: az IBM megvette a UStreamet
Amerikai hírforrások kiszivárogtatták, hogy az IBM 130 millió dollárért fel kívánja vásárolni a magyar startupként indult, időközben amerikai nagyválalattá kinőtt UStream nevű - élő videosugárzási lehetőséget kínáló - szolgáltatót.
REGGELI HÍRÜNK FRISSÍTÉSE 18:00-KOR: az IBM bejelentette a megvásárlást.
Az IBM bejelentette, hogy megvásárolta a Ustream Inc. felhőalapú, élő videostreaming szolgáltatást nyújtó vállalatot. Ez a lépés kibővíti az IBM Cloud platformját, amelynek segítségével a vállalati ügyfelek felfedezhetik és kiaknázhatják a videóban, mint rendkívül gyorsan fejlődő digitális médiumban és adat-eszközben rejlő lehetőségeket. Az IBM a tranzakció pénzügyi részleteit nem közölte. (Az IBM délutáni bejelentése teljes terjedelmében újabb hírünkben olvasható.)
A San Francisco-I székhelyű – fejlesztéseit ma is Magyarországon, az Andrássy úti Párisi Nagyáruházban dolgozó csapattal végző – Ustream-et 2007-ben két amerikai (Brad Hunstable és John Ham) és egy magyar webfejlesztő (Fehér Gyula) indította el.
Az első befektető az Ustream.tv-be 2008 márciusában a Doll Capital Management (DCM) volt. 11 millió dollárral növelték meg a vállalat tőkéjét. 2010-ben a magyar-amerikai Ustream.tv 20 millió amerikai dollár tőkeinjekciót kapott a japán Softbanktól, összességében a mai napig már több, mint 60 millió dollárt fektettek bele.
A cég első üzletkötése az IBM-mel 2014-re datálódik. Az élő video-sugárzás nem tud meglenni felhőszolgáltatás nélkül, s ha létre jön a felvásárlás, annak hátterében mindenképp ez a fajta felhőre utaltság, illetve az IBM-nek a felhőszolgáltatásban elért jelentős piaci részesedése is szerepet játszik.
Az alábbi 2014-es video a kezdetekhez vezet vissza, az IBM-UStream kapcsolatban talán ez volt a "meglátni és megszeretni" pillanat:
Kapcsolódó cikkek
- Az IBM bejelentése a UStream megvásárlásáról
- A Foxconn megvásárolná a japán Sharp elektronikai konszernt
- Münchenben nyit új Watson központot az IBM
- Microsoft Cloud program: nagyvállalatok megoldásai a kisebbeknek is
- Magyar diákok is játszhatnak a "nagy vasakkal"
- Felhőbe küldték a parancsokat az amerikai hadseregben
- SUSE: új együttműködések és továbbfejlesztett oktatási program nyílt alapokon
- Felvásárolják az Extreme Digital egy részét
- Új Dell hibrid felhőrendszer: minimális kockázat, egyszerűbb bevezetés és egyedülálló fizetési megoldás
- Öt nyomós érv a privát felhő használata mellett
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Okosabb támadások fenyegetik a képzetlen munkavállalókat
Az idei évben is számos kibertámadás és e-mailes átverés vár mind a vállalatokra, mind pedig a lakossági internetezőkre. Célkeresztbe kerülnek az iPhone-tulajdonosok, terjednek a Zoom és Teams értekezletekre szóló hamis meghívók.
Az i4p a Deloitte Technology Fast 50 listáján
A budapesti székhelyű i4p-Informatikai Kft. is felkerült a Deloitte Technology Fast 50 Central Europe legfrissebb listájára, amely a technológiai iparág leggyorsabban növekvő vállalatait rangsorolja a közép-európai régió országaiban.
A világ legígéretesebb kiberbiztonsági vállalatai közé került a Clarabot
Elsőként és egyedüliként a kiberbiztonsági szektorból egy magyar startupot jelöltek a 2022-es „baby black unicorn” döntős címére. A Clarabot emellett bekerült a 2022-es év legjobb információbiztonsági innovátorai közé, amelyre a világon csak 10 céget jelölnek évente. A minősítést a kiberbiztonsági iparág legelismertebb szakértői ítélik oda.
Lezárult a 2022-es ’Az Év Honlapja’ pályázat!
A 21 éves múlttal rendelkező pályázaton idén 227 honlap, applikáció és digitális megoldás méretteti meg magát. 'Az Év Honlapja' a beérkezett pályázatokat 28 kategóriában díjazza!
Innovatív építőipari vállalkozás vezetőit díjazta a FIVOSZ
A Fiatal Vállalkozók Hete keretén belül adták át 14. alkalommal Az Év Fiatal Vállalkozója díjat. Ezzel az elismeréssel a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége minden évben azt a 18-40 év közötti vállalkozót tünteti ki, aki fiatal kora ellenére komoly értéket teremt pénzügyileg és társadalmilag egyaránt. Az Év Fiatal Vállalkozója díj 2022-es nyertesei egy innovatív építőipari vállalkozás vezetői, Balázs Gábor és Sinkó Gergő lettek. Az idén először átadott Év Fiatal Családi Vállalkozója különdíjat pedig Dr. Barta Anita, a Barta Autó cégcsoport második generációs vezetője kaphatta meg.